/i/İnanç

İnanç
 1. 1.
  +1 -1
  Bilime göre her şey büyük patlama ile oluştu önceden sadece enerji vardı.

  Enerjinin bilinci yoktur ve sürekli dönüşür yani enerji burada görünen bir araçtır sadece aslında onu yaratanın isteğini yerine getirir.

  Basit mantıkla o sadece bir aracıdır Tanrının emrini yerine getirir.

  Diyelim ki enerjiyi yaratanı reddettin. O zaman enerjiyi Tanrı olarak kabul etmen gerekecek çünkü tüm galaksiyi o yarattı.

  Modern bilimin kurucularından hiçbiri ateist değildi. En kötüsü bile deistti yani modern bilime göre bir Yaratan olduğunu asla reddedemezsin. Einstein Kepler Planck ve daha niceleri dindardı ama bize yalan söylediler Hawking bile agnostik di

  Yani anlayacağınız mutlaka kesin olarak bir Tanrı var ve tüm yaratılmışları O yarattı ve şu kainatta herşeyin bir amacı var demek ki insanında bir amacı var ne mutlu o amacı bulana o uğurda ter dökene.

  Kendi nefsimiz için yani kadın sevgisi içki sevgisi mal sevgisi ve tembellik için seni yaratanı reddetme çünkü seni yoktan varedeni reddedersen mutlaka çok ağır bir cezaya çarptırılırsın.

  Hiçbir şey göründüğü gibi değildir bizim bile görünen ile içimizde yaşadığımız bir mi ?

  Tanrı var ve o birdir çünkü tüm gücün yegane sahibi o dolayısıyla Onun tahtına kimse ortak değildir.

  Şimdi bundan sonrasını yine akıl yoluyla gidebilirsiniz din var mı peygamber var mı Tanrı bizi yarattı neden diye sorun. Eğer kendi heveslerinizi zevkinizi tembelliğinizi bu işe ortak etmezseniz doğru yolu bulursunuz.
  ···
 1. 2.
  0
  الله وار
  ···
 2. 3.
  0
  Musluman panpalarim kizmasin ama su anda kafam guzel. Ayilinca okucam
  ···
 3. 4.
  0
  ateistler bunu da açıklayın
  ···