/i/Tespit

 1. 25.
  0
  Cahillik mutluluktur
  ···
 2. 24.
  +1
  Gelde bunu ateistlere. anlat klise laflarla gelirler
  ···
 3. 23.
  0
  Bu da bir bakış açısı
  ···
 4. 22.
  0
  sana oyle gozukuyo olm palavra hepsi
  benim tanigimin oyle olanlarin cogu
  ateist oldu gomünüst oldu yalan yalannn
  ···
 5. 21.
  0
  Ben bu ülkede dini adam akıllı anlayan göremiyorum bir dindar göremiyorum
  ···
 6. 20.
  0
  Kur'an'a göre yaşayan Michael gibkofield var mesela, ama adam ağır depresyonda. Ayrıca benim de dinime önem verdiğim son iki yılımı anlatayım sana. OKB, anksiyete hastasıyım. Yatmadan önce sürekli aynı duaları, aynı sözleri tekrar edip dururdum robot gibi. Eğer yapmazsam kendimi huzursuz, rahatsız hissederdim; sanki Allah bana kızacak, gücenecekmiş gibi. Basit bir kötü söz söylemeye, küfür bile etmeye korkardım günaha girerim diye. Küfür duysam saatlerce tövbe tövbe der dururdum sanki ben etmişim gibi. Yaptığım en ufak hatada, başıma gelen en ufak dertte kendimi suçlardım, "Allah beni cezalandırıyor" diye düşünürdüm. Her şeyi "işaret, mesaj" olarak algılıyordum. Depresyondaydım, cenneti hayal ederdim sürekli. Cennetin bu dünyadan katbekat güzel olduğunu bildiğimden dolayı sürekli ölümü arzulardım, "ölsem de cennete gitsem, kurtulsam şu dünyadan, sonsuz ve dertsiz bir hayatta sevdiklerime kavuşsam" falan kafasındaydım.

  Kendimi böyle rahatlatıyordum ben de. Yani durum pgibolojik olabilir. Din beni rahatlatmaktan, yaşama arzusu vermekten ziyade daha çok ölme arzusu verdi anlayacağın. Özellikle OKB hastalarında dini korkular, baskılar ağır basıyor.
  ···
 7. 19.
  0
  dindar insanlar baş tacıdır. maanen huzurlu ve hayatları da anlamlıdır. birde dinci o. ç ler var. bu insanların hayatı sürekli sıkıntılı, evet paraları var ama huzur sıfır. gerçekten sıfır. huzurun olmadı yeri neyliyim ben isterse altından kafes olsun.
  ···
 8. 18.
  0
  uyuşturucu etkisi
  ···
 9. 17.
  -3
  Benim etrafımdaki dindarlar (yani hakikatten müslüman, ben müslümanım demek ve domuz eti yememekten fazlasını yapan, 5 vakit namaz kılan, cumaya giden v.s ibadetleri yapan) insanlar hayattan zevk alamıyor. Başka bir dünyada vad edilen yaşamı arzularken bu dünyadan mahrum kalıyor, bunun yanında ibadetini yaparken her türlü yararlı şeyler eğitim, sanat, bilim gibi şeylerden de yararlanamıyor. Buna karşın piskolojik sorunları olan ama hayattan zevk alan eğitim, sanat ve bilimle ilgilenen biri olmak daha iyi.
  ···
  1. 1.
   0
   Eğitim sanat bilim gibi şeylerden nasıl mahrum kalıyor kardeşim namaz dediğimiz ibadet 24 saatin 1 saatini bile almıyor bunlara vakit ayırmayan adam namaz kılmaktan ibadet etmekten değil yapmak istemediğinden vakit ayıramıyordur hepsi aynı anda yapılabilir saçma sapan konuşmayın az bilgili olsanız şu yazdıklarınız ne kadar saçma olduğunu zaten anlarsınız
   ···
 10. 16.
  0
  Kesinlikle katılıyorum haklısın kardeşim
  ···
 11. 15.
  +1 -4
  Aman boş yapıyorsunuz. Sadece kendinden üstün bir yaratıcıya inanarak haksızlıkların cennette son bulacağını ve adaletin gerçekleşmesi düşüncesinin kalbi rahatlatması. Yani lütuf falan değil. Nasıl bebek annesinin yanında huzurlu hissediyorsa onun gibi bir şey.
  ···
  1. 1.
   +1
   G.o bro kötü yoldasın
   ···
 12. 14.
  +1 -1
  Tek Kurtuluşumuz Allah'a iyi bir kul olmak.
  ···
 13. 13.
  0
  Ve insanlar dertlerinin çarelerini ilaçlarda veya eğlencede arıyor ama bunlar tamamen yanlış, gereksiz, zaman kaybı ve kaygı gibi durumları daha da artıran şeyler.
  ···
 14. 12.
  0
  Sözlüğe bi bakıyorum, açılan başlıklara bi bakıyorum. Herkeste OKB den tut kronik kaygı bozukluğuna, depresyondan tut, intihar girişimine kadar herşey var.
  ···
 15. 11.
  +2
  Allah bize de doğru yolu göstersin, doğru yoldaysak ayırmasın sevdiği kullardan olmayı nasip eylesin
  ···
 16. 10.
  0
  Beyler sizce de haklı değil miyim?
  ···
 17. 9.
  0
  ilk defa sözlükte anlamlı bi başlık görüyom
  ···
 18. 8.
  0
  Ama sıkıntı olan bazen dünyadaki günahlarının kefaretlerini dünyada ödemeleri.
  ···
 19. 7.
  +1
  Allahın onlara verdiği bereket
  Kalpteki huzur.
  ···
 20. 6.
  +15 -1
  Dostum o durum Allah ın yolundan gidenlere verdiği bir lütuftur. Git en zengin insanlara sor hiçbiri mutlu değildir ama gerçek anlamda Allah yolunda olan insanlar en sıkıntılı zor zamanlarında bile kalplerinde huzur vardır. Bu dünyada cenneti yaşamayan diğer dünyada cennete gidemez zaten. Bu dunyanin cenneti de manevi huzurdur.
  ···
  1. 1.
   0
   Kesinlikle kardeşim
   ···