/i/Tespit

 1. 1.
  +54 -15
  insanların(GERÇEK ANLAMDA DiNDAR, yani sadece görünüşte değil, gösteriş yapan değil. Gerçekten Allahtan korkan ve kurana göre hayatını yaşayan dindar insandan bahsediyorum!) neredeyse çoğunun pgibolojik problemlerinin olmaması, hayatlarından diğer insanlardan çok daha fazla zevk almaları, herhangi bir kaygılarının olmaması bir tesadüf mü acaba?

  Bence değil Allah'ın onlara verdiği bir nimet.
  ···
 2. 2.
  +15 -1
  Dostum o durum Allah ın yolundan gidenlere verdiği bir lütuftur. Git en zengin insanlara sor hiçbiri mutlu değildir ama gerçek anlamda Allah yolunda olan insanlar en sıkıntılı zor zamanlarında bile kalplerinde huzur vardır. Bu dünyada cenneti yaşamayan diğer dünyada cennete gidemez zaten. Bu dunyanin cenneti de manevi huzurdur.
  ···
  1. 1.
   0
   Kesinlikle kardeşim
   ···
 3. 3.
  +11
  Mükemmelden kastım ruhen huzurlu, vicdanen rahat ve takvalı, kaygısız, sıkıntısız bir hayat.
  ···
 4. 4.
  +9
  Hem bu dünya da mükemmel bir hayatları var.
  ···
 5. 5.
  +7
  Hem de Allah'ın rızasını kazanmaları.
  ···
 6. 6.
  +2
  Allah bize de doğru yolu göstersin, doğru yoldaysak ayırmasın sevdiği kullardan olmayı nasip eylesin
  ···
 7. 7.
  +1
  Gelde bunu ateistlere. anlat klise laflarla gelirler
  ···
 8. 8.
  +1
  Allahın onlara verdiği bereket
  Kalpteki huzur.
  ···
 9. 9.
  0
  uyuşturucu etkisi
  ···
 10. 10.
  0
  dindar insanlar baş tacıdır. maanen huzurlu ve hayatları da anlamlıdır. birde dinci o. ç ler var. bu insanların hayatı sürekli sıkıntılı, evet paraları var ama huzur sıfır. gerçekten sıfır. huzurun olmadı yeri neyliyim ben isterse altından kafes olsun.
  ···
 11. 11.
  0
  Kur'an'a göre yaşayan Michael gibkofield var mesela, ama adam ağır depresyonda. Ayrıca benim de dinime önem verdiğim son iki yılımı anlatayım sana. OKB, anksiyete hastasıyım. Yatmadan önce sürekli aynı duaları, aynı sözleri tekrar edip dururdum robot gibi. Eğer yapmazsam kendimi huzursuz, rahatsız hissederdim; sanki Allah bana kızacak, gücenecekmiş gibi. Basit bir kötü söz söylemeye, küfür bile etmeye korkardım günaha girerim diye. Küfür duysam saatlerce tövbe tövbe der dururdum sanki ben etmişim gibi. Yaptığım en ufak hatada, başıma gelen en ufak dertte kendimi suçlardım, "Allah beni cezalandırıyor" diye düşünürdüm. Her şeyi "işaret, mesaj" olarak algılıyordum. Depresyondaydım, cenneti hayal ederdim sürekli. Cennetin bu dünyadan katbekat güzel olduğunu bildiğimden dolayı sürekli ölümü arzulardım, "ölsem de cennete gitsem, kurtulsam şu dünyadan, sonsuz ve dertsiz bir hayatta sevdiklerime kavuşsam" falan kafasındaydım.

  Kendimi böyle rahatlatıyordum ben de. Yani durum pgibolojik olabilir. Din beni rahatlatmaktan, yaşama arzusu vermekten ziyade daha çok ölme arzusu verdi anlayacağın. Özellikle OKB hastalarında dini korkular, baskılar ağır basıyor.
  ···
 12. 12.
  0
  Ben bu ülkede dini adam akıllı anlayan göremiyorum bir dindar göremiyorum
  ···
 13. 13.
  0
  sana oyle gozukuyo olm palavra hepsi
  benim tanigimin oyle olanlarin cogu
  ateist oldu gomünüst oldu yalan yalannn
  ···
 14. 14.
  0
  Bu da bir bakış açısı
  ···
 15. 15.
  0
  Kesinlikle katılıyorum haklısın kardeşim
  ···
 16. 16.
  0
  Cahillik mutluluktur
  ···
 17. 17.
  0
  Up up up
  Kesinlikle doğru
  ···
 18. 18.
  0
  Ama sıkıntı olan bazen dünyadaki günahlarının kefaretlerini dünyada ödemeleri.
  ···
 19. 19.
  0
  ilk defa sözlükte anlamlı bi başlık görüyom
  ···
 20. 20.
  0
  Beyler sizce de haklı değil miyim?
  ···