/i/Tespit

 1. 1.
  +7
  ileride hak iddia edecek bu tipler. Şimdi bile yavaştan çoğu hakkı elde etmeye başladılar nitekim üniversiteye sınavsız giriş, aylık 1200 lira maaş gibi hakları da elde ettiler.
  Neyse.. Şimdi ülkemizde Göç idaresi Genel Müdürlüğünce Türkiye'de yaşayan 1 milyon 580 bin 866'sı erkek, 1 milyon 376 bin 588'i kadın olmak üzere 2 milyon 957 bin 454 Suriyeli, biyometrik verileriyle kayıt altına alındığı söyleniyor. Sen buna 3 milyon de. Bunlar belgeli, ülkemizde yaşayan resmi suriyeliler. Bir faydaları yok. Yiyip içip dileniyorlar. Bizi ve devletimizi sömürüyorlar falan. Ayrıca bu sayı, Türkiye'deki 17 ilin toplam nüfusuna eşit.
  E bir de kaçak olarak gelenler var? 2 milyon kişi de kaçak olarak banko geldiğine göre Türkiye'de toplam 5 milyon suriyeli var. Bunlar maddi veya manevi durum gözetmeksizin ülkemizde tabiri caizse tek hücreli bir canlı gibi bölünerek çoğalıyorlar. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu'nun verdiği bilgiye göre 2011'den Eylül 2016'ya kadar 177 bin Suriyeli bebek doğdu, bunlardan 70 bini son bir yılda gerçekleşti. Yani buna göre, Suriyelilerin doğum oranı Türk vatandaşlarını geçti. Ve ayrıca yapılan açıklamaya göre Türkiye dünyanın en fazla sığınmacı barındıran ülkesi konumunda. Bugün itibarıyla 25 milyar dolardan daha fazla bir insani yardım yapılmış. Bunu devlet kurumları açıklıyor bakın ben değil.
  Ulan ben 25 milyar dolar ile neler yaparım neler. Ülke şaha kalkar anasını satayım. Biz hala terörle, dinle, bilmem neyle uğraşıyoruz. Gelişmemiz lazım artık. Sözümüzün dünyada geçmesi lazım. Kimse gibine takmıyor bizi amk. ferre sitelerinde bile Türk kategorisi Arab kategorisinde veriliyor. Lan biz Arap mıyız?
  Yani artan nüfusa ve Suriyelilerin yaptığı doğumlara bakarsak (ölmüyorlar da muallakler) 10 yılda en az 7 milyon daha nüfus artar. hadi 15 yıl desek eder sana 15 milyon daha. Bu da eder 20 milyon nüfus. Ne oldu ? Türkiye'de 20 milyon kürt var zaten amk. Bir de başımıza 20 milyon Suriyeli çıkacak züt kadar ülkede.
  E bunlar bir de hak iddia edecek. Eğitim alacaklar. Çanakkale'de biz de savaştık diyecekler. Biz müslümanız diyip sizi sömürecekler. Hırsızlık yapacaklar, terör estirecekler belki örgüt kuracaklar. Yani ben bunların bizim ülkemiz adına bela olduğunu görüyorsam sen koskoca devlet olarak bunu nasıl göremiyorsun?
  Hükümete bu konuda baskı yapmamız gerekiyor. Biliyorum ki akpliler bile bu suriyelileri ülkemizde istemiyor. Hepimizin çoluğu çocuğu, kardeşi, anası, bacısı var. Bunlar cinayet işliyor, kaybedecek şeyleri yok. Gözleri kör olmuş bunların. Müslümanlıkla bile kandırılmaz tipler bunlar bakın.
  Allah sonumuzu hayır etsin. Ülke kötü bir duruma gidiyor (bana göre) ama siz ne düşünürsünüz bilemem.
  Hadi ben kaçtım cuma namazına, siz de bu konu hakkında münakaşa edin, yorumlar yapın, ek bilgiler varsa yazın. Konuşuruz.
  ···
 1. 2.
  0
  Ahahahah
  ···
 2. 3.
  +4
  Panpa bütün düşüncelerimi özetlemişsin eline sağlık. Nefret ediyorum bu huur çocuklarından.
  ···
  1. 1.
   +1
   Deme öyle onlar bizim savaştan kaçan , ölümden korkan ama müminlik yolunda hızla giden kardeşlerimiz onlara huur çocugu deme lütfen taksime zürafa sokağa ayıp olur :D onların ben ta a q
   ···
 3. 4.
  +1
  Helallllllll
  ···
 4. 5.
  +1
  Haklısın kap şuku nu
  ···
 5. 6.
  0
  (bkz: şanlıurfa da küçük çocuğa yapılan işkence)
  ···
 6. 7.
  0
  Bu konu hakkında suriyeli asimile planı devreye sokulabilir polis kontrolünde yurt çapında yapılan operasyonlarla TÜM suriyeli erkekler ülkeden çıkarılıp doğan çocuklar Türk örf ve adetleriyle büyüyebilir ve sonucunda da Osmanlıdaki gibi başka ırklardan vatan için çalışıp yararlı işler yapacak bize yardım edecek insanlar çıkabilir. Ama kadınlar için bir şey düşünemedim kadınları ülkeden atmaya şahsen gönlüm el vermez ama erkekler istediği taku yiyebilir.
  ···
  1. 1.
   0
   olmaz zaten türkiyede yeteri kadar var bu kırmalardan
   ···
 7. 8.
  0
  Hadi türk kürt laz çerkez yüzlerce yıldir beraber yasiyoruz bu surilere noluyo amk gibicem hepsini
  ···