/i/Siyaset

Saygı Çerçevesinde Özgür Siyaset Platformu
 1. 1.
  +3 -1
  Bugün evrim teorisi kalktı diye bir yerlerini yırtan komünistlere sesleniyorum. Umarım sovyetlerde evrim teorisinin yasak olduğunu biliyorsunuzdur. Amacım evrim teorisinin ülkemizde kalkmasına destek vermek değil ki tamamen karşısındayım hem darwine hem de marx inanan insanlara sesleniyorum.

  Marx komünizmi oluştururken darwin evrim teorisini duyurdur. Tabi evrim teorisi ilk başta marxın çok hoşuna gitti. çünkü marx değişimi savunan birisiydi.

  öncelikle evrimle başlayalım. lamarck ve darwin. tabi evrim ilk olarak bunlar ile ortaya atılmıyor bundan yüzyıllar hatta belki binlerce yıl önce birçok kişi ortaya atıyor. hatta islamın altın çağı denilen 8 ve 13. yüzyıllar arasında islam filozofları da bir çok kere gün yüzüne getiriyor bu konuyu fakat son olarak darwin ve lamarck meydana çıkıyor. peki lamarck ve darwin'in evrim yarışını neden darwin kazandı? en basit örnek olarak şunu verirler.

  lamarck

  zürafalar ilk başlarda kısa boyluydu. yiyecekleri çok yüksekte olduğu için onlara uzanmak için sürekli zıplamak zorundaydılar. bu yüzden zamanla zürafalar boyu zıpladıkları için uzadı.

  darwin

  darwin ise zürafaların böyle geniş bir beyne sahip olmadıkları için senelerce zıplayarak boylarını uzatıp yiyecekleri ele geçireceklerini düşünemeyecekleri için bunu reddediyor. bir zürafanın mutasyonlu bir zürafa doğurduğunu ve bu zürafanın uzun boylu olduğunu söylüyor. tek bir uzun boylu zürafa ve diğerlerinin hepsi kısa. daha sonra kısa boylu zürafalar ağaçlara uzanamadığı için açlıktan ölüyorlar. uzun boylu zürafanın neslinden gelen zürafalar ise uzun boylu doğdukları için yiyeceklerine kolaylıkla ulaşabildiler böylelikle uzun boylu zürafalar yaşamlarını devam ettirdi.

  öncelikle darwin'in evrim teorisinin ön görülemez olduğunu kabul ettiğini bilmeniz gerek. yani darwin evrim tamamen gerçektir demiyor, ön görülemez diyor. olabilir de olmayabilir de.

  devam edicem
  ···
 1. 2.
  +1
  En sonunda tabi darwin bu yarışı kazanıyor. Marx üstte de yazdığım gibi böyle birşeyin çıkmasına seviniyor fakat daha sonra darwinin evrim ön görülemez dediğini duyunca sıçıyor. marx determenist birisi. geleceğin sosyalizm veya komünizm üzerine kurulu olacağını söylüyor, ön görüyor.

  marx ve darwinin tamamen zıt kişiler olduğunu bilmeniz gerek. düşünceleri ve fikirleri birbiriyle uymaz. yani bugün ateist bir komünist "ben komünistim ama darwine de inanıyorum" gibi bir cümle kurması saçmalıktan başka birşey değildir. hem marxa hem darwine inanmak cuma namazından çıktıktan sonra kiliseye gidip dua etmek gibi birşeydir. yani birini seçmeniz gerek. ya marx ya darwin.

  stalin'in sovyetlerine gelelim. lysenko adında bir adam var. fotoğraftakide o. lysenko stalin tarafından çok yüksek yerlere getiriliyo. bu adam bir tarım uzmanı. yani biyolog. ki mendel'i bile inkar eden birisi, düşünün ne kadar başarılı(!) biri olduğunu. sovyetlerdeki o meşhur kıtlıkları hepiniz biliyosunuzdur. işte o kıtlıkların hepsi bu başarılı(!) biyolog tarafından olmuştur. çünkü darwini reddetmişlerdir. sırf marx ile darwin karşı karşıya geldikleri için, ideolojilerinden dolayı milyonlarca insan öldü. klagib sovyet deneyleri vardır hani illa ki filmlerde görmüşsünüzdür. işte onların hepsi marxın darwini reddetmesinden kaynaklanır. milyonlarca insan ölür, kıtlıklar başlar, mutasyonlar, tuhaf tuhaf doğan insanlar. sırf bilim, komünizmi desteklemedği için olur bunların hepsi. sovyetlerin bırakın evrime bilime ne kadar karşı olduğunu buradan anlayabilirsiniz.
  ···
 2. 3.
  0
  Güzel bir yazı olmuş ama evrim hakkında neden bu kadar olumsuzsun
  ···
  1. 1.
   0
   Evrime dair en ufak bir eleştirim yok bu nereden çıktı?
   ···
  2. 2.
   +1
   Yanlış anlamışım moruk kusura bakma
   ···