/i/İnanç

İnanç
 1. 1.
  +2 -1
  Beyler size bir soru sorarak başlamak istiyorum.

  Biliyorum çoğunuz müslüman ailelerin müslüman evlatlarısınız.
  Amerikada veya hindistanda doğsaydınız başka dinlere başka tanrılara inanacaktınız.Diğer dinleri tanımadan islamın kesin doğru olduğunu, aksini söyleyenle her türlü tartışmaya giriyosunuz.

  inandığınız allah bile 20 25 yılda az az gönderdiği kitapta değişiklikler yaptı bu böyle olmamış şöyle değiştireyim dedi.hani şu geleceği bilen her şeye gücü yeten sonsuz kudret.. vs.

  16/NAHL-101: Bir ayetin yerini başka bir ayetle değiştirdiğimiz zaman -ki Allah ne indirdiğini çok iyi bilir- şöyle derler: “sen ancak uyduruyorsun.” Hayır, onların çoğu bilmiyorlar.)

  13/RA'D-39: Allah, dilediğini siler, dilediğini de sabit kılıp bırakır. Ana kitap (Levh-i Mahfuz) O’nun yanındadır.)

  Beyler bunu mantığınızla tarafsız bi şekilde düşünün.Mantıklı bir açıklaması yok bunun.ana kitap yanındaymış bak okusana olm diyenlerin amk.O zatlar başlığı terkedebilir.

  Bakın şimdi de bu ayetlerin tam tersini söylediği ayetleri atıcam.

  (48/FETiH-23: Allah Teâlâ'nın öteden beri cari olan adeti ve Allah'ın adeti için asla bir değişiklik bulamazsın.)

  33/AHZÂB-62: Allah'ın daha önce geçmiş olanlara uyguladığı sünneti (âdeti) budur. Sen Allah'ın sünnetinde aslâ bir değişiklik bulamazsın.)

  Beyler bunlara mantıklı bir açıklama yapmaya çalışın.Ama bunu yaparken kendiniz kandırmayın.. yoksa gittiğiniz kadar geri dönmüş olursunuz..

  tutarsa Atatürk'ün bu konudaki düşüncelerini de atıcam.

  https://www.youtube.com/watch?v=bEiRWvFMcFE

  Kalın sağlıcakla..
  ···
 1. 2.
  0
  red ettim
  ···