/i/Hikaye

Herkesin bir hikayesi var, ya senin hikayen nedir?
 1. 1.
  +6 -1
  SESSiZ KARDEŞLER

  1963 yılında Barbados’da dünyaya gelen June ve Jennifer kardeşler, tek yumurta ikizleri. ikizler dünyaya geldikten sonra Gibbons ailesi, Galler’a taşınıyor.
  Doğdukları andan itibaren etle tırnak gibi birbirlerinden hiç ayrılmıyorlar kendi aralarında kimsenin anlayamadığı özel bir dil geliştiriyorlar ve bu dile “cryptophasia” ismini veriyorlar
  ikizlerin konuştuğu bu dili, çevrelerindeki kimse anlamıyor. Taşındıktan sonra gittikleri okulda, sadece kendilerinin siyahi olması, dışlanmalarına sebep olunca da, bu dil iyice kuvvetleniyor; giderek daha anlaşılmaz bir hal alıyor.
  Zamanla birbirlerinin verdiği anlık tepkileri bile taklit eder hale geliyor ve adeta birbirlerinin aynası oluyorlar…
  Birbirlerine bağlanan ikizler, en sonunda küçük kardeşleri Rose dışında hiç kimseyle konuşmamaya başlıyorlar.
  ikizler 14 yaşlarına geldiğinde, terapistleri onları ayırma kararı alıyor ve ikisi de farklı yatılı okullara gönderiliyorlar
  Bu ayrılık bile onları başkalarıyla iletişim kurmaya itmiyor. Tekrar bir araya geldiklerinde, birkaç yıl boyunca kendilerini odaya kapatıp orada herkesten ve her şeyden izole bir yaşam sürüyorlar.
  Başkalarıyla iletişim kurmayan ikizler, en sonunda bir karar alıyorlar: “Eğer bir gün, birimiz ölürse, diğerimiz normal bir hayat yaşayacak ve diğerleriyle konuşacak.”
  Gibbons ikizleri, kendilerini odaya kapattıkları dönemde, pembe dizi tadında birçok öykü yazıyorlar. Bu öyküleri bazen kardeşlerine sesli bir şekilde okudukları da oluyor… Bu işi ciddiye alan ikizler, posta ile çalışan bir yaratıcı yazarlık kursuna da katılıyorlar ve çeşitli romanlar yazıyorlar.
  Yazdıkları roman ve öykülerdeki korkutucu detaysa, karakterlerin oldukça tuhaf olan davranışları ve suça yatkınlıkları.Bu romanları dergilerde bastırmak istiyorlar ama bu girişimleri başarısızlıkla sonuçlanıyor.
  ikizlerin, ilerleyen yıllarda birbirlerini öldürme girişimleri de oluyor… Biri diğerini radyo kablosuyla boğmaya; diğeri ise ikizini köprüden atmaya çalışıyor…
  Jennifer ve June, çeşitli suçlar işliyorlar ve 14 yıl boyunca kalacakları akıl hastanesine gönderiliyorlar. Hastanede, yüksek dozda ilaç tedavisine maruz kaldıkları için Jennifer’da zamanla bizim “tik” dediğimiz kendini tekrarlayan istemsiz hareketler oluşuyor.
  Verilen ilaçların dozu azaltılıyor; ki eskisi gibi öykü, roman yazabilsinler. Ancak ikizler yazma yeteneklerini çoktan kaybettikleri için, bir daha herhangi bir şey yazamıyorlar.
  Akıl hastanesine kapatılan ikizler için çeşitli basın organlarında “Dahi ikizler konuşmuyorlar” şeklinde haberler yapılıyor…
  Hastanede yapılan zeka testlerinin referansıyla. ikizler gerçekten de, çok zekiler. Bu haber sayesinde, haberi yapan Marjorie Wallece, ikizlerin tek arkadaşı oluyor.
  ikizler yıllar önce bir anlaşma yapmışlardı… işte sonunda o anlaşmanın günü geliyor ve ikizler, aralarından birinin ölmesi gerektiğine karar veriyorlar…
  Uzun tartışmaların ardından da Jennifer, kendini öldürmeyi kabul ediyor.Bu kararlarını, tek arkadaşları olan Wallace’ın kulağına şöyle fısıldıyor: “Marjorie, ben öleceğim. Karara vardık.”
  1993 yılı Mart ayı… ikizler başka bir hastaneye transfer edilirken, yolculuk boyunca Jennifer, June’un omzunda uyuyor. Ve bir daha uyanmıyor.
  Jennifer’i hemen hastaneye zütürüyorlar. Vücudunda hiçbir ilaç veya zehire rastlanmıyor.
  Jennifer’ın ölüm sebebi, kalbinde oluşan ani bir patlama olarak tespit ediliyor ancak bunun nedeni hala gizemini koruyor…
  ikizlerin tek arkadaşı Wallece, Jennifer’ın ölümünden sonra June ile konuşuyor. June’ın söyledikleri ise gerçekten tüyler ürpertici:

  “Bizler savaş yorgunlarıyız. Uzun bir savaştı ve sonunda birimiz bu kısır döngüyü sona erdirdi. Sonunda özgürüm. Onun karanlık gölgesinden kurtuldum. Nihayet Jennifer benim için hayatından vazgeçti.”

  foto gerçek fotoğraflarıdır.
  ···
 1. 2.
  +1
  Rez tutar yerleşiyim
  ···
 2. 3.
  0
  Tutar , ama başını
  ···
 3. 4.
  +2
  rihanna değil mi bunlar
  ···
  1. 1.
   +1
   aynen rihanna ikizi ölünce şarkıcı olmuş
   ···
 4. 5.
  0
  Yalan beyler okumayin
  ···
 5. 6.
  0
  Onediomu burası
  ···
 6. 7.
  0
  Xamster
  ···
 7. 8.
  0
  Korkuttu. Jsjaknsjs
  ···
 8. 9.
  0
  anlamadım bi tak
  ···
 9. 10.
  0
  ikizler de maşallah kütür kutür
  ···
 10. 11.
  0
  Vay amk millet isteğe bagli olarak kalbini patlatiyo
  ···