/i/Siyaset

Saygı Çerçevesinde Özgür Siyaset Platformu
 1. 1.
  +50 -30
  planı. Daha önce bu tespit yapıldı mı bilmiyorum ama şöyle bir muhabbet dolaşıyor orta da; beyler fark ettiyseniz medya muhaliflerden sürekli gözümüze Muharrem Ince'yi sokup duruyor, fark ettiyseniz CNNTürk-NTV gibi yandaş kanallar bile Ince'nin mitinglerini yayınlamaya başladılar ama gözden kaçırdığımız bir nokta var o da MI yükselirken Meral Akşener'in yani birçok otoriteye göre Erdoğan'ı sandığa gömebilecek tek adayın 2. tura kalması engelleniyor. Bu engelleme de Muharrem Ince üzerinden yapılıyor, fark ettiyseniz Erdoğan o kadar fazla yüklenmiyor Muharrem Ince'ye, tüm kozlarını 2. tura saklıyor. Şu an için sadece Meral Akşener'den kurtulmaya çalışıyor bunu da Muharrem'i 2. tura geçirerek yapacak ve 2. turda Muharrem'e sağlı sollu girişerek, tüm kirli çamaşırlarını(Taciz iddiası, dershane öğretmenlerinin SSK iddiası, son çıkan şiir kitabı vs.) ortaya dökecek. Zaten TR'de ki muhafazakarların solcu birisine yani Muharrem'e oy vermeyeceğini Erdoğan'da biliyor, sağcı ve dişli rakibi Meral Akşener'i hiçe sayarak sürekli Muharrem'i muhatap alarak onu 2. tura çıkaracak ve tek kazanma ihtimali olan Meral Akşener'den kurtulacak.

  Bu saatten sonra da bu duruma çözüm kalmadı, iş işten geçti muhalifler zokayı yuttu bile. Hala Muharrem Ince'nin 2. turda RTE'ye karşı kazanabileceğini düşünenler var ama dediğim ve çoğu siyaset bilimcisinin dediği gibi RTE'ye karşı şansı olan tek aday Meral Akşener'di ama harcadılar.

  Edit/Özet: RTE, kendi rakibini kendisi seçiyor. ikinci turda Meral Akşener yerine dişine göre olan Muharrem Ince'yi karşısında görmek istiyor.
  ···
 1. 2.
  +34 -2
  Oylar Meral Mommy'ye
  ···
  1. 1.
   +6
   Ulan şu dexerteki zekaya bakarmısınız herkesi ayakta gibiyo tabikide ona verecem oyumu amk
   ···
   1. 1.
    +1
    HULOOOOOOOOGGGGG
    ···
 2. 3.
  +14 -18
  meralin oyu 10u gecmiyor daha hahahah
  ···
  1. 1.
   +6 -1
   Muharrem bu kadar poh pohlanmadan önce %15-20 arasındaydı, Muharrem Ince küsen CHP'lileri geri aldı Meral Akşener'den
   ···
  2. 2.
   -1
   Cahil desek cahile hakaret
   ···
 3. 4.
  +32 -2
  Meral Akşener de ikinci tura kalırsa kürt oyunu, hdp'nin oyunu alamaz.
  ···
  1. 1.
   +3
   O mantıkla bakarsak Erdoğan nasıl alacak Bahçeli'yle birlikteyken? Meral Akşener olsaydı 2. turda kürtler kimseye oy vermeyecek gibi bir şey olacaktı ve etki edemeyeceklerdi.
   ···
   1. 1.
    +3
    Erdoğanın zaten belli oyu var kürtlerden önceden aldığı oyun çoğunu alacaktır yine mesele erdoğanın kaybettiği oyu almak ve hdp'ye giden kürt oylarını ikinci turda alabilmek. Hdpliler Akşener oy vermez ama ince'ye verebilir.
    ···
   2. 2.
    0
    kürtler oy vermezse bu 1.turu önde bitiren adayın işine gelir o da rte. çünkü oy vermeyince aynı denklemi koruyorlar ve yüzdesel olarak rte öne geçiyor.
    ···
   3. 3.
    +1
    O sorunda çözüldü çünkü HDP açıklama yaptı, Akşener 2. tura kalırsa destekleriz diye ve bunun Akşener'e bir zararı yok çünkü kendi istediği bir şey değil, seçmen HDP'nin kendi kendine gelin güvey olduğunu düşünüp vazgeçmeyecek Akşener'den.
    ···
   4. diğerleri 1
 4. 5.
  +7 -3
  (bkz: secimle ilgli sosyal medyada bi sey dikatimi cekti)

  Yukarıdaki başlıkta senin gibilerden bahsediyorum.
  ···
  1. 1.
   +2
   Ama ben onlardan birisi değilim, ilk turda oyum Meral Akşener'e milletvekilliğinde de IYI Parti'ye. 2. turda ümitsiz de olsam Muharrem Ince'ye oy atacağım.
   ···
  2. 2.
   0
   iyi bari.
   ···
 5. 6.
  +3 -2
  Olm bu rte işini biliyor yeminle harbi yiğidi öldür hakkını yeme aq
  ···
  1. 1.
   0
   Valla %100 katılıyorum sana, adam 16 sene de iyice profesyonelleşti.
   ···
 6. 7.
  +14 -3
  yahu kardeşim boş yapma.. şuan akşenerede atsan inceyede atsan farketmez.. 2.tura kim kalırsa zaten oylar ona kayacak. akşenir oyu inceye incenin oyu akşenere kayacak. ben inceye atacağım lakin akşener 2.tura kalırsa gidip tayibe mi atıcam amk? akşenere atıcam.
  ···
  1. 1.
   +3
   Kardeşim böyle düşünerek hata ediyorsun, siyasette 2+2=4 etmez! Yani Muharrem %30 alıyor X bir kişi de(Bu Meral'de olur) %21 alıyor, bunlar hadi ittifak kurup beraber seçime girelim deseler %51 alacaklarını mı sanıyorsun?
   ···
  2. 2.
   +1
   ince akşener toplam 45 alsalar ve akşenerin oyunun %4lük kısmı akpye geçse bile o kadar geçmezde diyelim geçti incenin kürtlerden alacağı %10 oyu var yine kazanıyor her türlü
   ···
 7. 8.
  +2 -1
  Ülkücüler ya da merkez sağdakiler ince ye oy vermez. Haklısın
  ···
  1. 1.
   +3
   Aynen, RTE'de bunun hesabını yaparak karşısında Meral Akşener'i istemiyor. Adam resmen kendi rakibini seçiyor.
   ···
  2. 2.
   +3 -1
   sanki kürtler meral akşenere vericek amk, iyi partililer

   GAVATLIK

   yapmadığı sürece ve inceye 2.turda oy verdiği sürece incenin şansı çok daha fazla.
   ···
 8. 9.
  -8
  iyi partiyi destekliyorumda meral ne alıyosa ince 2puan fazlasını alır

  istanbuldan %60 destek aldıktan sonra içanadolu o kadarda düşüremez ,büyük şehirlerde 60 üstü ince çıkar
  ···
  1. 1.
   +1
   Kardeşim şunu demek istiyorum; solcular Meral Akşener'in sağcılığına vs. bakmadan destekleyecek kadar akıllı amma velakin sağcılarda resmen solcu alerjisi var ve düşünmeden karar veriyorlar, gibsen %5-%10'u solcu birini destekler.
   ···
 9. 10.
  +2
  Meral momy ikinci tura kalsa daha iyi olur bence çünkü HDP meral akşener ikinci tura kaldığı taktirde destekleyeceğini söyledi bugün
  ···
  1. 1.
   -1
   Aynen, öyle bir durumda oluştu ama dediğim gibi muhalif kesim zokayı yuttu bir kere dönüş yok.
   ···
   1. 1.
    +1
    Ben şahsen kürt seçmen Merale oy vermez bu sebepten kazanma ihtimali yok diyordum ama Hdpnin son açıklaması herşeyi değiştirdi. Bakalım hayırlısı inşallah...
    ···
 10. 11.
  -2
  Mal insan akşenere veren muhafazakarlar ikinci turda zaten inceye verecekler
  ···
  1. 1.
   +1
   Diğerlerine verdiğim yanıtları oku, uğraştırma çünkü uğraşmaya değmezsin!
   ···
  2. 2.
   +1
   Yarram vermezler amq hiç mi ülke siyasetinden haberiniz yok dindar saf kesimin tamamı ikinci turda nasıl inceye verir diyonuz baslik sahibi tamamen haklı göz göre göre yediler merali
   ···
   1. 1.
    0
    Siyaset bilimciyim züt oğlanı dindar saf kesimde olsalar Tayyip Erdoğan'a vermezler ince sosyal demokrat değil daha çok orta kısımda
    ···
   2. 2.
    0
    Tayyip daha kozunu ortaya çıkarmadı inceye tam yuklenmiyor seçim ikinci tura kalsın görüşürüz editlicem burayi
    ···
 11. 12.
  0
  Haklısın pampa
  Sağcisi solcusu metale verir
  ···
 12. 13.
  0
  öyle zaten
  ···
 13. 14.
  +9 -3
  Kimse birbirini kandırmasın 2. turda rte rakip farketmeksizin tokatlar, hele hele merali farka boğar.
  Bu amk sağcıları hep mi gerizekalı olur. Kilit parti hdp diyoruz da bu amk sağcıları koyun gibi rteye her seferin de kazandırıyorlar.
  Yürüttüğün mantığa gelecek olursak ben de rte Muharremden çok korktuğu için üstüne gidiyor; merali de tıpkı karamollaoğlu gibi giblemiyor derim.
  En iyi tercih iNCE en azından rteyi terletir, bellimi olur salak milliyetçiler oy verirse başkan olabilir.
  ···
 14. 15.
  +1 -1
  CNN Türk kim ne konuşursa onu yayınlar ve yandaş yorum yapmaz Türkiyede kimin ne konuştuğunu çarpıtmadan, yorum yapmadan sunan tek haber kanalıdır şimdi gibtir git sütünü iç yat amk evladı seni.
  ···
  1. 1.
   +1
   Sen adamı yanlış anlamışsın amk. O yalan haber yapıyor demiyor ki zaten. Şunu diyor; Muharrem ince Meral Akşenerden daha fazla medyada yer buluyor çünkü rte 2. Turda onu görmek istiyor diyor.
   ···
  2. 2.
   0
   Yav tamam da panpa yandaş medya demiş bu haber kanalını a haberle bir tutmasınlar. Meralde çıksın meydanlarda konuşsun programa katılsın onuda yayınlarlar muharremle rte çalışıyor
   ···
 15. 16.
  -7
  Erdoğan tek atacak mk ne 2. Turu kendiniz uydurup kendiniz inaniyorsunuz
  ···
  1. 1.
   0
   Chp 24 iyi 14 hdp 10 sp 2 desen 50 ediyor. Şans var.
   ···
 16. 17.
  -1
  Reisimizin oyun kurmasına ihtiyacı yok
  ···
 17. 18.
  +3 -1
  Yandaş muhabbetinden vazgeçersiniz artık. Sonra kılıçdaroğlu malı da çıkıp söyleniyodu bizi tvde yayınlamıyolar varsa yoksa rte diye. Kim popülerse kim daha çok izleniyosaa onu yayınlıyo kanallar.. Bu da onların hakları. Fakat konuşucak ya illa ki neymiş onu yayınlamıyolarmış. La seni chpliler izlemiyo
  ···
 18. 19.
  0
  Hdpnin siirt mitingini görmediniz mi lan geçen seçimde%70 alan yerde 100 kişi geliyor mitinge. Kürtler de uyandı Erdoğan rahat kazanacak.
  ···
  1. 1.
   0
   Aynı durum akp için de geçerli. Ayrıca hdp den ayrılacak kişi büyük ihtimalle chp ye geçer.
   ···
 19. 20.
  +2
  sen gerizekalısın.
  ···