/i/Siyaset

Saygı Çerçevesinde Özgür Siyaset Platformu
 1. 1.
  +111 -23
  Öncelikle selamlar dostlar daha öncesinde şöyle bir bir başlık paylaşmıştım ; http://www.incisozluk.com.tr/e/193644629/

  Burada siyonistlerin oyun çevirdiği çok açık zaten ABD başkan seçimlerini bile Trumpa onlar kazanırdı,delege ((şansolyeler)) sayısı fazla olduğu için kazandı ama halk Clintonu seçmişti zaten California ve New York gibi eyaletlerde Clinton kazandı ama nedense Pensilvanya gibi bir yerde Trump kazandı herneyse konumuz bu değil ama ABD'yi yöneten kişiler ile israili yöneten kişiler aynı kişi bunu bilseniz yeterli.Yok ABD ve israil birlikte değiller falan diye boşuna yazak olan arkadaşlar içinde buyursunlar ; https://www.cnnturk.com/2....imza/384621.0/index.html

  ABD kendi gemisini vuran israil'e ((Mavi Marmaray olayıyla çelişkili)) 30 milyar dolar askeri bağış yapması NOT : Türkiyenin askeriyeye harcadığı miktarın 3 katı.Ama ben bunun sadece 30 milyar ile sınırlı kaldığını düşünmüyorum yıllık askeri gideri 1 trilyon'a yakın olan bir ülkenin sadece kendisine bu kadar silah üretimi yapacağınıda düşünmüyorum bunun yarısı ister inanın ister inanmayın israil'e gidiyor yani israil istese iran ve Türkiyeye kolayca haritadan siler bakın ben burada gerçekleri konuşuyorum israilin gücünün farkında değilsiniz alın size bir örnek göstereyim ;

  https://tr.wikipedia.org/...G%C3%BCn_Sava%C5%9F%C4%B1 israil 6 gün savaşı neredeyse bütün arap devletlerini tek başına mağlup ediyor kısaca israil orta doğunun en güçlü ülkelerinden biridir ve bana göre en güçlüsüdür.

  Bu bilgiler ile her şey ortaya çıktı refarandumdan sonra olacaklar çok açık iran kısa bir süre sonra bombalamayı kesecek aksi takdirde ABD'yi karşısına alacak ABD şimdiden büyük elçiliğini Erbil'e gönderdi yani ABD Kürdistanı istiyor tabi ki Büyük israil için.Kısacası iran hiçbir halt yapamayacak 1 haftaya görürsünüz Türkiye peki ne yapacak Erdoğan gövde gösterisi yapacak Kürdistana girebiliriz falan filan diyecek ondan sonra Kürdistan ile petrol anlaşması imzalayıp olayı kapatacak çünkü Erdoğanda ABD'yi karşısına almayı bırakın Ticaret ambargosu yediği anda Avrupa birliği ve ingilteredende Amborgo + israil'i karşısına düşman olarak kazanır.Bence doğrusu oraya girilmemesidir onların bize saldırmasını beklemeliyiz çünkü oraları işgal ettik diyelim Petrolleri aldık diyelim ne olacak ? Sonumuz Afganistan veya Irak gibimi olsun ? ABD'nin mazereti belli Türkler Kürtlere soykırım yapıyor ve işgal ediyor bunun için oraya barış getirmeliyiz diyip Türkiyeye girecektir israil'de onun öncülüğünde saldıracaktır peki bizi kim kurtaracak ? Türkiye'nin yıllık geliri ; 700 milyar civarlarında ABD'nin Askeriye yaptığı yatırım 685 milyar civarında tamam Türkiye falan yıkılmazda bırakın bu çocukca işleri Pentagon oturduğu yerden Türkiyeyi işgal eder.Kısacası çok dikkatli bir politika izlenilmeli tek bir hatada ülke zor duruma girecektir bu sefer tankların karışısına geçebilirsiniz ama bu sefer size ateş edecek insanlar olacak.

  -Saygılar ve sevgilerimle Lighnight
  ···
 1. 2.
  +3
  Siyonistlerin oyununa gelmeyin ; http://www.ensonhaber.com...den-israile-tesekkur.html
  ···
  1. 1.
   0
   gibtir ordan huur evladı . Barzaniye ne pahasi olursa mudahale edilmeli. Yoksa çok guclu tam donanimli bir pkk ile savasmak zorunda kalacagiz ileride . Kantonlar birleşince işler cok zora girecek yılanin başı kuçukken ezilmeli . Israil orda üs kurunca gibseler saldiramayacaksin daha da
   ···
   1. 1.
    0
    Tamamda niye bana küfür ediyorsun birader
    ···
   2. 2.
    +1 -1

    Kürdistanin kurulmasi icin burda insanlari sindirip korkuttuğun için . Algı operasyonu yaptigin icin

    ···
   3. 3.
    +2
    @1 gizli pkkli gibin muallakyi
    ···
   4. 4.
    0
    Gerçekten çok garip adamlarsınız ya işte sizin gibi insanlar gerçekleri göremeyen, tarih bilgisi 1071 Malarzgirt 1453 istanbul olan insanlarsınız. Sizi ciddiyeyi bırakın sizin yazılarınızı önemsemiyorum bile bana burada lafı yaparak asıl siz algı operasyonu yapıyorsunuz,pis siyonistler yahudiler allah sizin belanızı versin.
    ···
   5. 5.
    0
    HEPiNiZ FETÖCÜSÜNÜZ AMK KONU KiLiT
    ···
   6. 6.
    0
    Seninde geçerli olan ankara anlasman var angajman kurallarin var kim giber amerikayi
    ···
   7. diğerleri 4
  2. 2.
   0
   siz rahat olun biz sizin yerinizede şavaşırız pampalarım zamanında 7 devleti birden giberttiğimiz gibi
   ···
 2. 3.
  +3
  Emek var şuku
  ···
  1. 1.
   0
   Sağol dostum önceliğimiz pasif halka uyarıda bulunmak saçma sapan işlere kalkışmaması
   ···
 3. 4.
  +5 -8
  Ananı ortadoguda gibtim
  ···
  1. 1.
   +1 -1
   olayın ciddiyetini kavra gibik
   ···
  2. 2.
   +1
   Bravo kardeşim. Ülkeyi kurtardın.
   ···
 4. 5.
  +7
  30 - 40 yıl sonra filmi çıkar.
  ···
  1. 1.
   +1
   1 sene sonra "kurtlar vadisi ırak referandumu "çıkar
   ···
 5. 6.
  +1 -2
  Ananı pensilvanyada gibtim
  ···
 6. 7.
  +1
  Faydalı başlık şuku
  ···
 7. 8.
  +18
  Küfürlü entry giren kişilerin maksimum liseli olduklarını ve gerçekleri göremeyen çocuklar olduklarını bildiğim için cevap bile yazmaya kalkışmayacağım diğer entry girenlere çok teşekkür ediyorum.
  ···
  1. 1.
   0
   Bunu yazman bilr onlara lutuf olur baslik guzel hep kuzen gibme hikayesi okumayacaz ya
   ···
 8. 9.
  +2 -1
  Çok faydali bilgiler beyler tek amaç büyük israil. Ortadoğu'da olan biten her şey sadece bu yüzden oluyor. Baska bi amaç yok.
  ···
 9. 10.
  +1
  Kardeşim biz burada realizim üzerinden konuşuyoruz hayalperest olmaya gerek yok askine gerçkleri görmek seni geleceğe hazırlar.
  ···
 10. 11.
  +3
  Veya kürt kuzenmi nasıl gibitim
  Kürt yengemi nasıl gibtim
  Kürt kasiyere verdiğim ayar
  Kürt parası dolardan değersizdir gibi başlıklar açılabilir
  ···
 11. 12.
  +1 -3
  sabah trendde 1. Sırada olcak suan 8 suku ve 1 cugusu var tutarsa lütfen BENi SUKULAYINDA AZ PRiM ALIM
  ···
 12. 13.
  +1
  Moruk son cümlede nakavt etmişsin ve katılıyorum askeri zeka düşük ülkemiz de kara kuvvetleri iyi de donanma yetersiz
  ···
 13. 14.
  +3
  Tamamda bunun trump dönemiyle ne alakası var
  ···
  1. 1.
   0
   Sadece bir şeyin dikkat çekmesini istedim son 5-6 başkan hep demokratlardan seçildi ama Donald Trump gibi bir adamın şansolyeler tarafından seçilmesi çok garip bir durum bunu dile getirmek istedim
   ···
 14. 15.
  -3
  Benide sukulayın pezolar
  ···
 15. 16.
  0
  ameriga oyunu
  ···
 16. 17.
  -2
  Biz Gereken Cevabı 15 Temmuzda Verdik
  ···
 17. 18.
  0
  DURMAK YOK YOLA DEVAM
  ···
 18. 19.
  0
  Neyee ne zmaan olıcak
  ···
  1. 1.
   0
   Oylama gerçekleşti bugün yarına falan açılanır büyük ihtimalle evet çıkar kürdistanın kurulma süreci için kardeşim
   ···
 19. 20.
  +1
  Gördüğüm kadarıyla aramızda bazı SiYONiST VE BÜYÜK iSRAiL iÇiN HiZMET EDEN beni PKK'lı olarak gösteren Türkiye düşmanı algı operasyonu düzenlemeye çalışan düşmanlar var, insanların gerçekleri öğrenmesi için elimden gelen her şeyi yapacağım gerekirse ülkem için canımı vereceğim çünkü benim ülkem haritadan silinirse benim gidecek başka yerim yok AMA SENiN VAR PiS iRANLI KRiPTO YAHUDiLER SiZi.
  ···