/i/Tespit

 1. 1.
  +2 -3
  herkesin saati var alarmı var. Bu salak olay artık bitmeli. Bu herifler anlamsızca davul çalıp bir de para alıyorlar dıbına koyayım. Oruç tutmayan insanları da durduk yere anlamsızca uyandırıyorlar. Çok ayıp bişey lan bu. Bari izmirde bitirin şu işi amk. Ben oruç tutuyorum benim için sorun olmuyor, şikayetimin sebebi beni rahatsız etmesi değil.
  ···
 1. 2.
  +1
  serhat hocam yoluna kurban olurum
  ···
  1. 1.
   +1
   Ben de senin yoluna kurban olurum (:
   ···
  2. 2.
   0
   yavsama gece gece
   ···
   1. 1.
    0
    O gibini ısırır koparırım bak
    ···
 2. 3.
  0
  Şekil yapamda trende girem
  ···
  1. 1.
   0
   42 trendim var lan trendi bu saatten sonra zütüme mi sokıyım
   ···
  2. 2.
   0
   Niye diğerlerini zütüne mi soktun
   ···
   1. 1.
    0
    Liseli kafana şamar geliyo bak
    ···
   2. 2.
    0
    Keşke liseli olaydım...
    ···
 3. 4.
  +1
  bu koyduğun foto ne alaka yine mi içtin
  ···
  1. 1.
   +1
   Yok içmedim. Galerimde pek foto yok mecbur bunu koyuyoz
   ···
 4. 5.
  0
  bırakın da millet ekmek yesin bırakın da bazı gelenekler yaşasın
  ···
  1. 1.
   0
   Abi ekmeğinizi doğru dürüst bir işten kazanın, boş beleş gereksiz işten değil. Ve şehirdeyiz, kimsenin umrunda değil o davulun çalınıp çalınmaması.
   ···
  2. 2.
   0
   adam ordan kazanıyordur kardeş ekmeğini bu ne beni ne seni ilgilendirir.. Siz gereksiz şeylere takılıp milletin adına da haddiniz olmadığı halde peşin hüküm yorum yapcağınıza gidin daha hayırlı işlere koşun.
   ···
   1. 1.
    +1 -1
    Bizim paramızı vergimizi veriyorlar o davulcuya, bu yüzden sorun olarak görüyorum. Boş beleş işlerden hoşlanmam, ben mantıkla bakıyorum olaya. Para israfından başka bir şey değil.
    ···
 5. 6.
  +2 -2
  Anasini gibtimin bireyselci z kusagi dejenere pici. Senin ben tipini gibeyim. Hayatiniz akilli telefon ve sac spreyi. Bu ulkenin asirlik gelenekleri bir kulturu var. sizin gibi ozenti picler sozumona rahatsiz oluyor diye bunlara halel gelmez. gibtir git netten yabamci dizini izle bir musluk tamir etmekten aciz hayati poz ve fiyaka olan dalyarak kulampara seni
  ···
  1. 1.
   +1
   Oğlum bu davul çalma olayı geçmişte insanları uyandırabilmek için yapılmış bir hizmet. O zamanlar için gerekliydi. Bu olayı bu kadar kutsallaştırmanıza gerek yok. Kuranda \"ramazan davulcusu\" ayeti veya suresi yok amk bi sakin olun ya. Şehirde davul çalan adam kimin umrunda, gelenek öleli zaten çok oldu.

   Bahsettiğin gibi birisi de değilim, insanları kafanızın içinde saçma kalıplara sokmayın.
   ···
 6. 7.
  +1 -1
  Adam çok haklı amk. Ben zaten normalde de sabaha kadar oturduğum için alarma bile ihtiyaç duymuyorum. Ama ramazanın sonuna doğru para istemek icin kapıya kadar gelen davulcuların tokmağını alıp anasının dıbına sokasım var
  ···
  1. 1.
   0
   Yüzsüzlükten başka bişey değil ya. Sanki para maaş almıyor gibi gelip istiyor bi de.
   ···