/i/Sözlük İçi

sözlük içi.
 1. 1.
  +7
  Matrix film sahnelerinden birinde Neo aynı anı iki kez yaşar ve dejavu yaşadığını Trinity'e söyler. Trinity Neo'ya ne gördüğünü sorar ve o da bir kediyi iki kez üst üste gördüğünü söyler. Trinity Neo'ya dejavunun Matrix'de bir şeyler değiştiğinde meydana geldiğini açıklar. Ve ardından kaçmak için kapıyı açtıklarında bir duvarla karşılaşırlar. Eski bir 51. Bölge çalışanı Dan Burisch'in itirafına göre bizim de yaşadığımız dejavular Project Looking Glass denilen zaman makinesi yüzünden yaşanıyor. Zaman dünyada olan bitenleri değiştirmek için geriye alındığı anda eskiden yaşadığımız olayı tekrardan yaşadığımızın farkına varıyoruz ve dejavu olayı gerçekleşiyor. Bu filmde Project Looking Glass'ın açıklaması yapılmış. Aynı zamanda film prodüksiyonunda da kullanıldığını düşünüyorum, çünkü film içinde gelecekten bir bilgi taşıyor. Neo'nun pasaportunun veriliş tarihi 11 Eylül 2001. Bu Amerikan tarihinin en büyük terör felakatinin yaşandığı bir yıl rastgele bir tarih değil. Dikkat çekilmek istendiği çok bariz, çünkü film 1999'da geçiyor. Ve insanların bu tarihe odaklanması sağlanıyor. Bana sorarsanız bu dünyayı yönetenlerin yaptıkları işlerin gizli saklı bir tarafı yok. Aksine her şeyi gözümüze gözümüze sokuyorlar. Fakat anlayan yok, ben açıklasam bile.
  ···
 1. 2.
  0
  Yarram göz boyası hepsi
  ···
  1. 1.
   +1
   Sizden beni anlamanızı beklemiyordum zaten
   ···
 2. 3.
  0
  gibtir deli son zamanlarda çok fazla dejavu yaşıyorum.
  ···
 3. 4.
  0
  Doğru olabilir panpa oğuz sasiden dinledim bu project looking glass şeysini mantıklı geldi
  ···
  1. 1.
   0
   Ben ilk olarak biblioteca pleyadesten okumuş olsam da oğuz sasiden duyduktan sonra bu olay aklıma geldi
   ···
  2. 2.
   0
   Geçen yılın yazı bu komplo teorilerinin içinde boğuluyordum. Çoğunun elle tutunur yanı yok. Fakat ben buna çok ama çok geçerli bir kanıt bulduğumu düşünüyorum
   ···
 4. 5.
  0
  teşekkürler böyle gizemli bilgiler hep iligimi çekmiştir çok mantıklı
  ···
  1. 1.
   +1
   Bilgi haketmeyenler ile paylaşılırsa paylaşan lanetlenir. Bilginin laneti budur. Ve eski çağlardan beri bilge insanların öğrenci almak için onları çeşitli testlerden geçirme sebeplerinden biri budur. Beni Namık Kemal'in torunu insiye olarak aldı sayılır. Hatta bunu paylaşırken bile 2 sefer düşündüm. Paylaştığım platformdaki insanların her zaman uyuyacağını düşündüğümde ise rahatladım.
   ···