/i/Siyaset

Saygı Çerçevesinde Özgür Siyaset Platformu
 1. 1.
  +126 -29
  Ah ah acıyorum size... Siz neyi kutluyorsunuz lan? Yarın uzun süredir artan dolar ve euro birden düşüşe mi geçecek? Tüm işsizler iş mi bulacak?Lan siz neye seviniyorsunuz beleş kek yiyebilecem diye mi ?

  Hepimiz aynı gemideyiz gençler batarsak hepimiz batacağız unutmayın bu ülke hepimizin.Biz sizin bu cahilliğiniz ve gerikafalılığınıza rağmen sizin de geleceğiniz için istiyorduk.Özgür bir Türkiye ,kamuda şeffaf, devlet büyükleri yolsuzluk yapmayan, rüşvet yemeyen, sizi suriyelilerle baş başa bırakmayan ,patatese dahi muhtaç olmayacağınız ,adaletine ve hukukuna güvenilir, tarımda güçlü ,ekonomisi güçlü, asgari ücretlinin geçinebildiği bir Türkiye.. Fakat sizler duble yolu ,millet kıraathanelerini tercih ettiniz.Ve şimdi dışarıda kornalarla kendi sonunuzu kutluyorsunuz gerçekten olamaz böyle bir millet. Gerçi fazla uzun sürmez malum benzin 6 lira birazdan gibtirip gidersiniz evinize.

  Muharrem inceye ve Meral akşenere de teşekkür etmek istiyorum ,bize kısa da olsa güzel günler yaşattınız,Bu ülkeye dair umut verdiniz bize birşeylerin değişebileceğine inandırdınız.Ama maalesef Anadolu insanı diye bir gerçek var ve geleceğimizi gibmeye yeminliler. Size herşey müstehaktır artık aman ha birinizin bile ülkenin küçücük bişeyinden şikayet ettiğini görmeyeyim .

  Her seçim klasiği olan Aziz nesin sözünü yazmayacağım buraya. Zira kendisine katılmıyorum. Teröristleri davulla zurnayla karşılayan ,şehidime kelle, apoya sayın diyen, fethullah ile barzani ile kol kola giren, ülkemizin kurtulmasına vesile olan Türk liderine ayyaş diyen,her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alan zihniyete oy veren kişilere türk demeye artık aklım el vermiyor çünkü. Dediğim gibi hepimiz aynı ülkedeyiz oğlum ,kaybeden biz miyiz Türkiye mi ?
  ···
 1. 2.
  +1 -16
  Git uyuu
  ···
  1. 1.
   0
   Helal et. Kaybeden siz oldunuz. Kazanan Türkiye oldu. Neye aklın eriyor peki ? Selahattin i ziyaret edene mi? Selahattin i yardımcım yapacağım diyene mi? Hdp ile kol kola miting yapana mı? Chp sayesinde adamlar yine meclise girdi. Sözde Atatürkçüler sizi. Sanki muharrem gelseydi bütün sorunlar biranda çözülecekti. Öyle bir konuşmuş ki zütüm rüşvet yemeyen bilmem ne? Nasıl bu kadar eminsin acaba? En güzeli de bu kadar umutlanmışken böyle bir yenilgi almış olmanız. Biz böyle arifeyi gösterip bayramı göstermeyiz adama. Siz de yok cahilsiniz yok bilgisizsiniz diye çamur atmaya devam edin.
   ···
   1. 1.
    0
    lan salak herif yakında zütündeki dona vergi bağlıycaklar hala anan baban gibi savunuyon erdoğanı ,yıl başı dolar 4 liraydı 4 ekonomi yokları oynuyo , adalete hukuğa güvenen yok , eğitim sisteminin ne tak olduğu belli değil yeni 15 tane daha üniversite açıcaklar, geriye ne kalıyo zaten
    ···
   2. 2.
    0
    Vergi neyden alınıyor? Kazançtan ya da tüketimden. Daha fazla vergi alınıyorsa daha fazla kazanç ve tüketim var demek ki. Kimsenin kölesi olmadığı için ekonomimizle oynadılar ama bu günlerde geçer elbet. Biz Tayyip Erdoğan a güveniyoruz. Bu sorunları çözebilecek kapasiteyi de Erdoğan da görüyoruz. Savunmam çok normal nankör değilim.
    ···
 2. 3.
  +3 -1
  Onu bunu bırakın da sözlüğe siyah tema gelsin artık
  ···
  1. 1.
   0
   Helal et,he amq Demirtaşı Başkan Yardımcısı yapan adamı seçecekti bu millet demi gibtir git xd
   ···
 3. 4.
  +4 -6
  Ananın doğum gününü ahahahahahhagshshs
  ···
  1. 1.
   +1
   Hahahahahahh
   ···
 4. 5.
  +1 -1
  (bkz: şu konvoy yapanlar)
  ···
 5. 6.
  0
  Şuku panpik
  ···
  1. 1.
   0
   ozgur bir turkiye'yi arkana demirtasi alarak mi yapacaktin?
   gavat bide rte'nin barzaniyle olan fotografini paylasiyor, ulku ince'nin selahattin demirtas picinin karisini ziyaret ettigi fotografi paylassana.
   tarim da guclu ekonomi de guclu turkiye yerine kiraathaneleri secmisiz. yarram sanki antartikaya bilim merkezi kuran rte hukumeti degil. muharrem ince daha kendi partisinde kemal kilicdarogluna karsi secimi kazanamiyor, sizin gibi insanlari kucumseyen muallaklerle cb secimlerini mi kazanacak?
   ···
 6. 7.
  +14 -3
  Ulan bir akplide şu adama cevap vermemiş adam akilli saygili bir şekilde,yok sen anlatma bunlara artik kek yerler bunlar, bunlara ne lazim fabrika kuran bi lider bunlar gibilmekten zevk aliyor.
  ···
 7. 8.
  +4
  @7 ye katiliyorum. Neden kimse cevap veremiyor bu tur entrylere ? Niye dinlere baglanmis gibi reisinize baglanmissiniz ve sorgulamiyosunuz ?
  ···
 8. 9.
  0
  Aqladım :'(
  ···
 9. 10.
  +1 -13
  Aq aptalları niye cevap veremiyormuş adamlar 12ye 1e kadar dışarlarda kutlama yaptılar gecenin 2sinde inciye girip senin entry ne yorum mu atacaklar bir de bi gün aydınlansın çıkar bi AKP li cevapsız bırakmaz merak etme(parti desteklemiyorum)
  ···
  1. 1.
   0
   Hahahahah helal lan şukuladım
   ···
 10. 11.
  +1
  Keşke tutsa
  ···
 11. 12.
  +2
  Güzel yazmışsın kardeşim. gibtiret aq zır cahillerini
  ···
 12. 13.
  +3 -2
  Bir kere ister AKP'ye oy versin ister başka bir partiye, vatandaşlık görevini kullanıp oy veren herkesin hükümeti eleştirmeye hakkı vardır.Bir insanın sırf AKP'ye oy vermiş olması da AKP icraatlarının tamdıbına kayıtsız şartsız katıldığını göstermez. Millet verdiği oyun karşılığını bulup bulmadığını beş yıl denetleyecek, beğenmezse bu partinin ve başkanın da görevine son verir. Ayrıca millet ak ile kara arasında bir seçim yapmadı. Mevcut başkan adaylarının iyi yaptıklarını ve kötü yaptıklarını ölçüp buna göre oy verdi. Zaten böyle bir durum olsaydı herkesin bir adaya oy vermesi gerekirdi. Bundan böyle yapılması gereken-her zaman yapılması gerektiği gibi-hükümet icraatlarının izlenip hükümetin haksız olduğu yerde hükümete haksız, haklı olduğu yerlerde de hükümete haklı diyip milli iradeye saygı duymaktır.
  ···
  1. 1.
   +3
   Öyle bi konuşuyorsun ki sanki seçimler Avrupada yapılıyor ve iktidar partisi oldukça demokratik ve hem ülkenin hem dünyanın gözünde rezil olmayan bi parti. Rica ediyorum akp ye oy atanlar kendini en Avrupai en medeni insanmış gibi takdim etmesin son günlerde bu çıktı bir de. Türkiye denen bir yerde yaşıyoruz akp ye oy atanların yarısı sorgulasa ulan bu niye böyle şu neden şöyle diye kazanamazlardı bu seçimi. Millet okumuyor millet en önemlisi düşünmüyor. Sen zannediyor musun ki 5 yıl sonra bi şey değişecek? Fiyatlar yükselecek ama bu Anadolu insanı yine gibildiğinin farkında olmayacak. Ağ barti yapar yiğenimden öteye gidemeyecekler. Olan benim kuşağıma ve lisedeki kardeşlerimin kuşağına olacak.
   ···
  2. 2.
   0
   Bahsettiğin insanları bilmiyorum ama ben kendimle ilgili böyle bir şey söylemedim.Sen ülke yönetiminde ne kadar söz sahibiysen düşüncesine katılmadığın insanlar da aynı oranda söz sahibi. Seçilen partiyi sevmeyebilirsin, desteklemeyebilirsin bu da senin en doğal hakkın. Ayrıca ben muhalefet partilerinin bu seçimde geçen seçimlere oranla şaibeyi dillendirdiğini duymadım çünkü muhalefet partilerine destek verenler sandıklara sonuna kadar sahip çıktı.Hal böyleyken bizim seçimlerimizin de en az Avrupa'da yapılan seçimler kadar meşru olduğunu düşünüyorum.
   ···
 13. 14.
  +2 -1
  Dolar düşüşte şuan
  ···
  1. 1.
   0
   Hala 4.60 nereye inmiş atma bin
   ···
  2. 2.
   0
   Nereye dusuyor 3 ay once 3.5 di
   ···
 14. 15.
  0
  Yas kac panpa?
  ···
 15. 16.
  0
  boş yapma amk bini
  ···
 16. 17.
  +2
  Kardeşim alışmış kudurmuştan beterdir millet 16 sene gibilmeye alışınca bi boşta kaldı müptezel gibi istiyor devdıbını
  ···
 17. 18.
  0
  Hasssiee amuhagodokon
  ···
 18. 19.
  0
  Uzun süredir artan doların ve kurun düşmesi vaadini Muharrem ve Meral vermiyorlar mıydı? Buna inandınız da şimdi neden imkansız oldu? Bu vaatlere oy vermeye koşmadılar mı bu insanlar?
  ···
  1. 1.
   +1
   Ülkeyi bu hale getirenlerin öyle bi becerisi olsaydı zaten ülke bu halde olmazdı öyle milimetrik oynamalardan bahsetmiyoruz dolar 4 5 yıldır yükselen bir ivmeyle artıyor 4.70 leri gördü eskiden bu rakamlar şaka gibiydi şaka ama hepimize normal geliyor artık madem öyle bi becerileri var 4 5 senedir neredeydiler de ülke bu halde? Zaten onların uyguladıkları yanlış politikalar sonucunda bu haldeyiz. Yapılacak ekonomik reformlar ile uzun vadede bir düşüş ivmesi sağlanabilirdi ancak onlar ise incenin ve akşenerin vaatleriydi he yerine getirmelerine inanırsın inanmazsın o senin sorunun ama ben inanıyordum açıkçası en azından kimin beceremeyeceğini bildiğim için bir şans verilmesi kanaatindeydim
   ···
  2. 2.
   0
   Akşener'in safsatadan başka hiçbir vaadi yoktu... Başkasının aklıyla hareket eden bir kuklaydı bi gazla çıktı foss diye söndü ondan bi cacık olmazdı zaten... Ama ince'nin en azından muhalefet lideri olması gerekiyor o KK ile bi halt olmaz benden söylemesi. Birde doların yükselişinin sebebini bulmadan çözüm üretilemez. Doları düşürmenin yolu piyasaya dolar sürmek -ki böyle bir para varmı? Yada faizleri yükseltmek -ki bu açıkça ekonomik kriz günlerini geri getirir, yada ABD yalakası olmak -bi gibtirin gidin... Doları düşürücem deyip nasıl olacağını söyleyen bir vaat duydunuz mu siz hiç?
   ···
 19. 20.
  0
  Yalnız dolar cidden düştü pnp hani yarın dolarmı düşücek demişsin ya
  ···
  1. 1.
   0
   Milimetrik düşüşlerden bahsetmiyorum onların bir şeye faydası yok çünkü , ekonomik reformlar ile yapılan uzun süreli düşüş ivmesi
   ···
  2. 2.
   0
   ov ananı gibeyim 20 kuruş düştü dolar uf çok fazla lan hemen araba alayım
   ···