/i/İnanç

İnanç
http://haber.sol.org.tr/s.../turan2.jpg?itok=m2I151Y5
 1. 1.
  +5 -1
  1 taşak ne işe yarıyor acaba
  Artık insan neden yaratıldığına baksın. Kuvvetle atılan bir sıvıdan yaratıldı. O sıvı kaburgayla bel arasından gelir.( tarık suresi 5 6 7)

  2 Allah bir karar veremiyor
  Enfal-65. Ey Peygamber! Mü’minleri savaşa teşvik et. Sizden yirmi sabırlı kişi olsa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden yüz kişi de kâfirlerden bin kişiye üstün gelir;çünkü onlar anlayıştan yoksun bir güruhtur.

  Enfal-66. Şimdi ise Allah sizde bir zaaf bulunduğunu bildiği için, yükünüzü hafifletti. Bu durumda, sizden sabreden yüz kişi olursa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden bin kişi de Allah’ın izniyle iki bin kişiyi mağlûp eder. Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.
  3 hani peygamberin ücretini allah veriyordu

  Mücadele-12. Ey iman edenler! Peygamber ile gizli bir şey konuşacağınız zaman özel görüşme sadakası takdim ediniz. Bu sizin için daha hayırlı ve temizdir. Şayet bir şey bulamazsanız, artık Allah bağışlayan ve merhamet edendir.

  4 bir karar ver eyyy allah

  Nisa-78. Kendilerine bir iyilik dokunsa “Bu Allah’tan” derler; başlarına bir kötülükgelince de “Bu senden” derler. “Hepsi Allah’tandır” de. Bu adamlara ne oluyor ki bir türlü laf anlamıyorlar!

  Ayette iyiliğin de kötülüğün de Allah’tan olduğu söyleniyorsa da yanılmayın, çünkü değiştirilmiştir:

  Nisa/ 79. Sana gelen her iyilik Allah’tandır, sana ne kötülük dokunursa kendindendir.

  Örnekler çoğaltılabilir
  ···
 1. 2.
  0
  ateist detected
  ···
 2. 3.
  0
  iyi de amk 1 de ne var insanın oluşumu ve doğuşu işte aq
  ···
  1. 1.
   0
   Taşakların kaburga ve bel kemiği arasındaysa bişey yok panpa
   ···
 3. 4.
  0
  Hz muhafazid okuma yazma bilmez onu kilit
  ···
  1. 1.
   0
   Okuma yazma biliyordu amk adam uluslar arası ticaret yapıyor hiç okuma yazmadı olmaz olur mu.
   ···
 4. 5.
  0
  Arkadaşım hangi kuran ilimlerine sahipsin neye göre belirliyosun doğruluğunu?
  ···
  1. 1.
   0
   Kardeş ne kuran ilminden bahsediyorsun sen ne ilim var kuranda. 1000 tane çelişki sayarım pis atayiz diye kaçar hocalarına gidersin onlarda orda öyle yazıyor ama gib kelimesinin arapçada okşamak diye bir anlamı da var oyüzden seni gibiyoruz diyecekler.
   ···
 5. 6.
  0
  Ateist olmak için ne das kapital ne turan dursun okumanız lazım açım kuranı okursanız ne diyorlan bu deyip kapatırsınız o yüzden kuranın türkçesini okumayın der hocalar okumayında hacı hoca sırtınızdan para kazanmaya devam etsin.
  ···