/i/Hikaye

Herkesin bir hikayesi var, ya senin hikayen nedir?
 1. 1.
  +88 -27
  Koğuşta 22 tane Ülkücü var, ceplerindeki para bir kefen almaya bile yetmiyor. Ceza evi terzisi geliyor "bu gece Halil Esendağ ile Selçuk Duracık'ı asacaklar, haberiniz olsun!" diyor. Koğuş sessiz, çıt çıkmıyor ; diller lal olmuş, yüzler donuk. Toplanıyor tüm koğuş, ellerde Kur'an, dillerde Kur'an, gönüllerde iman. Bir ses geliyor dışarıdan, "hafif bir yağmur çiselercesine" bir ses. Ne büyük bir iman. Eğer Halil Esendağ o gün Allah'tan güneşleri yağdırmasını isteseydi, Allah güneşleri de yağdırırdı. Yürüyorlar darağacına, yan yanalar; savaşırken de, ölürken de, Kur'an-ı Kerim okudu ikisi de, helallik istediler, tekbirler getirdiler. Sonra Selçuk'a döndü Halil: "Önce seni assınlar Selçuk, sen bana dayanamazsın!" diyordu. Önce Selçuk yürüdü yağlı urgana: mertçesine, yiğitçesine, Türk'çesine, dirilircesine. Tabureye çıktı, yağlı urganı geçirdiler boynuna. Arkasına döndü, helallik istedi celladından. Sonra vurdular altındaki tabureye. Sallanıyordu Selçuk, ölürken dirilircesine, dirilirken yiğitleşircesine, sallandı, sallandı ; Kıble'ye doğru dönmüştü ki yüzü, o an durdu. Herkes şaşkın, tesadüf diyenler, dalga geçenler çoğunlukta.. Sonra Halil geldi, dilinde "Allahu Ekber" sesleri, yürürken attığı vakur adımları. Yağlı urganı geçirdiler boynuna, sonra Kelime-i Şehadet getirdi. Cellatına döndü, o da helallik istedi. Ve bir tekmeydi bir yiğidin daha ebediyete göç etmesine sebep olan. Sallanıyordu Halil de, Başbuğ'u görürcesineydi yüzündeki tebessüm. Sallandı, sallandı; Kıble'ye döndü yüzü ve bir bıçak gibi kesildi hareket edişi. Kıble'ye dönmüştü artık, Selçuk gibi durmuştu cansız bedeni. infaz erkanı şaşkın, titrek, tedirgin.
  "Nasıl olur bu!" sorusu inliyor her yer, içlerinden birisi çıkıyor bir adım ileri, işaret parmağını kaldırıyor havaya ve avazı çıktığı kadar bağırıyor, meraklı gözlerle bakanların suratına: "Vallahi bunlar Şehit, Vallahi bunlar şehit!"
  ···
 2. 2.
  +21 -3
  Masal bunlar Ülkücüleri kim asmış diyenlerin dıbınakoyayım. Komünistler kadar ülkücüler de asıldı iki taraf da canını koydu bu yolda. Bakıyorsanız objektif bakın olaya iki tane komünist kitabı okuyup deniz gezmiş ulaaa mqqq demeye gelmeyin dıbınakoyduklarım
  ···
  1. 1.
   0
   Öyle diyen izlesin
   https://m.youtube.com/watch?v=Bwj4ErloOsk
   ···
 3. 3.
  +16 -4
  Bide idama ağlayarak giden Deniz gezmiş kahpesi var. Komünist bin.
  ···
 4. 4.
  +10 -1
  Gercekse etkilendim
  ···
 5. 5.
  +5
  Okudum sayende aydınlandım
  ···
 6. 6.
  +11 -7
  Yaşanmıştır beyler
  ···
  1. 1.
   0
   Tüylerim diken diken oldu lan
   ···
 7. 7.
  +3
  http://kulbilge9.blogcu.c...uracik-in-mektubu/3651945 buyrun Selçuk Duracık'ın mektubu
  ···
 8. 8.
  +5 -2
  Okudum sayende aydınlandım
  ···
  1. 1.
   -1
   Bahçeli de köpeklik etsin
   ···
 9. 9.
  +1
  Rez alalım
  ···
 10. 10.
  0
  Kesin yaşanmıştır
  ···
 11. 11.
  0
  instadan calma len mq
  ···
  1. 1.
   0
   instadan değil kitap alıntısı
   ···
 12. 12.
  0
  Bu ne devamı var mı
  ···
 13. 13.
  0
  Tüyleri diken diken olmayan ağır huur çocuğudur
  ···
 14. 14.
  0
  Ona şehit demek şehitlere hakaret
  ···
  1. 1.
   0
   Deniz mi şehit?
   ···
 15. 15.
  0
  Rezerve
  ···
 16. 16.
  0
  Hhvdfuujjk
  ···
 17. 17.
  0
  Up up up
  ···
 18. 18.
  0
  Selçuk Duracık neden asılmış hiç bir yerde bi bilgi yok
  ···
  1. 1.
   0
   Ülkücü olduğu için dostum mektubun linkini aşağıda attım
   ···
 19. 19.
  0
  Okudum tüyler diken diken
  ···
 20. 20.
  0
  Tesadüf işte aq gibicem batılınızı
  ···