/i/İnanç

İnanç
 1. 1.
  +2
  Arkadaş bir evrenin ortasında bir anda var olmuşsun, nasıl var olduğunu bilmiyorsun, etrafında muhteşem güzellikte bir evren, ilginç bir dünya ve hiç tam olarak tanıyamadığın benliğin.
  inanılmaz bir karmaşanın yanında muhteşem basitlikte bir evren.
  Sen hala her şeyin basit bir şekilde amaçsız ve anlamsız bir evren tarafından oluşturulduğunu mu sanıyorsun?
  Evren kendinden haberdar değil, nasıl kendini oluştursun?
  Evren akılsız ve amaçsız olduğundan onun bir şeyi yapma ihtimali ile yapmama ihtimali aynı. Mesela havadaki bir topun yere düşme nedeni yerçekimidir ama evren ve içindekiler belli bir kuralı yapmak zorunda değildir, yani o topun yere düşmesi ile düşmemesi ihtimali aynıdır, bir anda yeni bir kanun çıkıp o topu yok da edebilir, çünkü evren kendi başına amaçsız ve anlamsızdır, ancak birisinin ona belli şeyleri yaptırması gerekir bir şeyin oluşması için.

  Bilim adamları inançsız diye inançsız olanlar da var, bana çok saçma gelen bir başka durum, arkadaş adam inançsız da bunun için bir ispatı yok ki! Zaten bilim var olanı inceler eğer olmadığını düşünüyorsa bunu bilimine alet edemez çünkü olmayan bir şey bilimin araştırma konusu değildir, yani bir şeyin olmadığını iddia eden bilim adamı bilimi arkaplana atar, önce kendi düşüncelerini savunur.

  Şunu da söylemek lazım, eğer ateistseniz öbür tarafınızı yakıyorsunuz, Allah'ın sana cenneti vermesini kendi vicdanın bile kabul etmez neredeyse, evrendeki her şeyi senin için yaratan Allah'ı tanımıyorsun, umursamıyorsun, e hangi hakla cenneti isteyebilirsin ki?

  Tutarsa devdıbını yazarım, tutmazsa da dursun kenarda napalım
  ···
 1. 2.
  +1
  Yorulmadın mı bunları yazarken
  ···
 2. 3.
  +1
  Uzun yazi trend
  ···
 3. 4.
  0
  bak kardeşim,

  düne kadar yanına müridlerini toplamış bir tarikat lideriydim. sabahlara kadar demli çay eşliğinde sohbet yapar, zikir çekerdik bir gün islamı geniş alanlara yayma ve tebliğ için evime bilgisayar alıp internete bağlandım. çeşitli adult sitelerinde çok muhterem arkadaşlarla helal dairesi içinde ibretlik paylaşımlarda bulunduk. o siteden bir arkadaş burayı tavsiye etti. müspet bir yerdir dedi. günaşırı girmeye başladım, namazı niyazı boşladık. fakat yüce rabbim şefkat tokadını akşetmekte gecikmedi ki insanlığın deccali seninle karşılaştım. insan demekten haya ediyorum ama sen ne pis, ne zütveren, ne dıbına kodumun pzevengiymişsin be. ama sen hiç merak etme istişareye yattım ve rüyamda IP ni gördüm. en yakın zamanda seni bu gaflet uykusundan uyandırmak için ceviz kuracağı ile daşşaklarını sıkmaya geliyorum. son duanı et kardeş

  saygılarımla.
  ···
 4. 5.
  0
  islam hakikatsa Müslümanın(hakiki) sorun edeceği bir şey yoktur.Çünkü imansa istisna olmaz
  Ateizm hakikatsa yine Müslümanın dert edeceği bir şey yok. Çünkü yargılayacak bir makam yok.
  ···
  1. 1.
   0
   ateizm hiçbir zaman hakikat olmaz belki hristiyanlık olur belki din yoktur deistler haklıdırda ateistler değil
   ···