/i/Kadınlar

Kadınlar daima haklı.
 1. 1.
  +30 -14
  Bir gün oğlumla o konuşmayı yapmak zorunda kalacağım. Yok, anne babaların konuşmaktan korktuğu ve çocukların utandıkları o malum konuşma değil. Ben insanları rahatsız etmekten hoşlanırım, o yüzden eminim o konuşma eğlenceli olacaktır. Benim bahsettiğim şey başka bir konuşma. Erkeklerin gözlerinin sık yaptığı o şeyi (şehvet objesini takip etmek) onun da yaptığını farkedince yapacağım. Ben bunu farkedince muhtemelen alış veriş merkezinde olacağız, çünkü babalar oğullarıyla sık sık oralara giderler. Belki de sahildeyken o bakışını farkedeceğim. Nerede olacağı çok da önemli değil. Bu bakışı bir gün göreceğim ve de bu konuşmayı yapmanın zamanı gelmiş olacak.

  Gel bakalım şöyle. Seninle konuşmak istiyorum. Ona baktığını gördüm. Seni yargılamıyorum, utandırmak da istemiyorum. Niye yaptığını biliyorum. Ama bu konu hakkında konuşmamız lazım. Çünkü bir kadına nasıl baktığın çok önemli. Pek çok kişi sana, bir kadının seni yoldan çıkarmamak için nasıl giyindiğine dikkat etmesi gerektiğini söyleyecek. Ben de sana şunu söylemek istiyorum. Sabahları giyinmek, bir kadının sorumluluğudur. Ne giyerse giysin, ona bir insan olarak bakmak da senin sorumluluğundur. Gözlerin ona kaydığında, onu giydiği ve giymediği şeyler için suçlamak içinden geçebilir. Ama yapma. Kendini kurban yerine koyma. Konu gözlerinin nereye baktığı olunca, çaresiz bir kurban değilsin. Onlar üzerinde tamamen kontrolün var. Bu kontrolü kullan. Onun gözlerine bakmaya çalış. Onun kıyafetlerini veya vücuduna değil, ona bakmaya çalış. Kendini kurban yerine koyduğun zaman, sadece dışarıdan gelen etkilere tepki veren ve doğruyu yanlıştan ayıramayan biri olduğun yalanına destek olursun. Bana bak. Bu saçma sapan bir yalan. Sen bundan daha fazlasısın. Baktığın kadın da üstündeki kıyafetlerden daha fazlasıdır. Vücudundan ibaret değildir.

  Kadınları objeleştirmek üstüne çok konuşuluyor ve bu çoğunlukla doğru. Bir insanı seviyorsan onları bir eşyaya indirgemezsin. Bir insanı (kadın ya da erkek) objeleştirdiğinde insanlıktan çıkmış oluyorsun. Kadınların giyinmesi üzerine iki görüş var. Bunlardan herhangi birine inanmak için baskı görebilirsin. Bu görüşlerden biri, kadınları erkeklerin ilgisini çekmek için giyindiklerini söyler. Diğeri de kadınların, kendilerini erkeklerden korumak için giyindiklerini. Oğlum, sen bu iki görüşe inanacak kadar aciz değilsin. Bir kadın, ya da herhangi bir insan kıyafetleri ile senin dikkatini çekmek zorunda kalmamalı. Sen sadece insan oldukları için onlara hakkettikleri ilgiyi zaten veriyor olmalısın. Diğer yandan, bir kadın kendini senden koruması gerektiğini düşünmemeli. Sen kendine hakim olmalısın. Ne yazık ki iki cinsiyetin birbirleri ile ilişkilerinin temelinde çoğu zaman korku var. Reddedilme korkusu, zarar görme korkusu, kontrolünü kaybetme korkusu. Bazı açılardan dinler de buna katkıda bulundu. Birbirimizden korkuyoruz çünkü diğer insanının tehlikeli olduğunu öğrenmişiz. Kadın vücudunun erkeği günaha davet ettiğini öğrenmişiz. Kadın vücudunu fazla gösterirse erkeklerin salakça şeyler yaptığını öğrenmişiz. Şu konuda anlaşalım: Kadın vücudu senin için tehlike arz etmez. Sana zarar vermez. Aptal şeyler yapmana sebep olmaz. Salakça şeyler yaparsan, bunları yapmayı sen seçmişsindir. Yani, kadın ve erkek arasındaki korkuya katkıda bulunma. Kadın vücudu güzel, muhteşem ve gizemlidir. Onu kendi umutları, düşleri ve deneyimeri olan bir birey olarak görerek onun vücudunu da onurlandır. Onun kendine güvenmesine izin ver. Cesaretini destekle. Ama bunu sakın onun güçsüz olduğunu düşünerek yapma. Bu insanların inandığı en büyük saçmalıklardan biri. Kadınlar erkeklerden güçsüz değildir. Güçsüz cinsiyet değil, öteki cinsiyettirler.

  Sana kadınlara bakmamanı söylemiyorum. Tam tersi, onları görmeni söylüyorum. Onları gerçekten gör. Hem gözlerinle, hem kalbinle. Hislerini gıdıklayan bir şey görmek için değil, bir insanı görmek için. Umut ediyorum ki, onlara olan bakışın değişince, onların yanındaki halin de değişecek. Onların sadece etrafında bulunma, onlarla beraber ol. Çünkü günün sonunda, onlar da seninle beraber olmak istiyor. Yargılanma, utandırılma, objeleştirilme veya dışlanma korkusu olmadan yanında olmak istiyorlar. Bunu sadece kadınlar değil, herkes ister.

  Bunu sen de istersin.
  ···
 1. 2.
  +15 -19
  dıbına kodumun betası
  ···
  1. 1.
   +10
   Bunun alfa-beta olmakla alakası nedir? Daha ziyade insanlık kavramı üzerine yoğunlaşmak amaçlı bir yazı paylaştım sizinle.
   ···
  2. 2.
   +3 -1
   gray, doğmamış çocuğuna şu yazdıkların yüzünden hakaret etmek ayıp olacak.
   sen konuyu yanlış anlamışsın. nasıl ki koyu müslümanlar gerçek müslüman sayılmıyorsa, böylesine değerli bir öğretiyi gerçekten yaşamayıp fanatikliğini yapacak kadarda acizsin malesef.
   Şu sözlükte kadim öğretilerin çeyreği paylaşıldı ve henüz tamdıbına zihnen erişemeyen ergen beyinler her zaman olduğu gibi fikri katletmeye devam ediyor.
   eğer bir kız çocuğun olursa ve bizim gibi düşünen insanların yetiştirdiği " erkek " evlatlar sizin kızlarınızı sandığınız tiplemeler gibi inletmeler yerine masalsı bir serüvene sürüklemeye devam edecek.
   şimdi gibtir git alfalık yahut bildiğin tüm ekgib bilgilerinle ekgib hayatını yaşa.
   ···
   1. 1.
    +3
    tcma'nın köleleri buraya da gelmiş. Gayet mantıklı bir yazı kadınları cinsel obje görmek mi Alfalık oluyor? Şerefsizlik, onursuzluk olmasın onun adı?
    ···
 2. 3.
  +2
  Sonra okurum belki.
  ···
 3. 4.
  0
  Adam yazmış lan
  ···
 4. 5.
  +13 -3
  Kim okuyacak bunu dıbını ddıbını sülalesini gibtiğim özet geçsene ulan bin...
  Edit: vay be inci bile rahatlıkla birbirine küfür edilemez bir platform mu oldu? iki senedir en azından girmiyordum bu akşam gireyim dedim şimdi bakıyorum da zatı şahaneleri bilmem kaçıncı kanunun bilmem kaçıncı bilmemneyine göre suç işlediğimi söylüyor ayrıca da beni tenkit ediyor. Ne diyeyim bilemedim Özür dilerim kardeşim kuzenim yazmış.
  Tey allam haydi selametle...
  ···
 5. 6.
  +1
  Cok guzel
  ···
 6. 7.
  +1
  Bu ne olum kısa kes
  ···
 7. 8.
  +1
  Kadın olup seni gibesim geldi.
  ···
 8. 9.
  0
  bu resim nerden geldi ben koymadım?
  ···
  1. 1.
   +6 -1
   namık koymuştur sever böyle şeyleri huur evladı
   ···
  2. 2.
   +2
   resimdeki hanımablamız keve* olur kendileri..
   muhtemelen beğendi yazını, yana sabitleyip imza mahiyetinde bıraktı bunu da (:
   ···
 9. 10.
  0
  Belki şuralarda bir rez vardır
  ···
 10. 11.
  0
  Cokzelmis
  ···
 11. 12.
  +1
  Okudum, etkilendim mk
  ···
 12. 13.
  +1
  Cok guzel anlatmissin ama birazcik uzun
  ···
 13. 14.
  +1
  Okumadım ama emek var şuku
  ···
 14. 15.
  -3
  anan mı okuyacak bunu pesevenk?
  ···
 15. 16.
  +5
  umarım seni dinleyecek bir evlada sahip olursun,
  o denge çok hassas, korkuyla "tamam baba pardon" diyen evlat da lakayt bir tavırla "şimdi zaten ben kalbine bakıyorum ama üzerinde meme var napim" diyen evlat da bu dediklerini umursayacak insanlar değillerdir, ve babanın otoritesinin aşırılığı-ekgibliği yüzünden ortaya çıkarlar..
  umarım bu otorite dengesini kurabilirsin..
  ···
  1. 1.
   +1
   Haklısın panpa fakat aslında yukarıdaki alegorik bir yazı. Anlatılmak istenen, baba-oğul diyaloğu üzerinden okuyucuya sunuluyor. Yani demem o ki baba ile çocuk arasında geçen dialog sadece sembol. Fakat dediğin gibi şüphesiz, gerçeğe dönük böyle bir konuşmanın mevcudiyetinde bahsettiğin sorunlar gündeme gelecektir. Onu ileride düşünelim:)
   ···
 16. 17.
  +5
  O 3. paragraf ne öyle olm 13 yaşındaki çocuğa "Kadınları objeleştirmek" dersen çocuk sana "funnymagnet" diye cevap verir amk. Onun dışında gayet güzel bir yazı, gereğinden fazla uzun ve çocuğun ilgisini çekecek herhangi bir labali terim kullanmamışsın, çocuk konuşmanın yarısında sıkılır panpa ben söyleyeyim.

  Ama çalıyorum yani, banada elbet lazım olur bigün.
  ···
 17. 18.
  0
  beyin hücrelerine kurban pnp güzel yazmışsın
  ···
 18. 19.
  -4
  Kadınların dıbına koyim
  ···
  1. 1.
   0
   Hayırdır sen amq xhxjxhzj
   ···
   1. 1.
    0
    Sen de mi amlısın la
    ···
 19. 20.
  0
  entry nick
  ···