/i/Siyaset

Saygı Çerçevesinde Özgür Siyaset Platformu
 1. 1.
  +4 -1
  ulan aveller! bir kürdün alevilikle ne alakası olabilir? siz kendinizi gerçekten kürt falan mı zannediyosunuz? bana tarihin neresinde kürtlerin aleviliğe geçtiğini gösterir misiniz?

  gösteremezsiniz. çünkü kendini kürt alevisi olarak tanımlayan aveller öz be öz türkmenlerdir ve bunların tipi orta doğulu birini de andırmaz. bu aveller ise kürtlüklerinden gurur duyup gidip kürtçü ideolojilere kendilerini kaptırırlar.

  kendini kürt alevisi olarak tanımlayanlar doğu anadoluya göçmüş olan türkmenlerdir. doğu anadoluda asimile olmuşlardır. bu adamların kürtlükle en ufak alakası yoktur!
  ···
 1. 2.
  +1 -1  http://c12.incisozluk.com...11508/7/2824327_o3461.jpg
  ···
  1. 1.
   0
   HAHAHAHAHAHHA bu ne amk
   ···
 2. 3.
  -1
  Yusuf Halaçoglu Çerkezdir veya çerkez severdir. ilk hatan burada başlıyor. Kürtler de zerdüştlük üzerinden Aleviliği savunuyorlar. Ermenilerin Alevi rolünü eklersek savunman saf dışı kalıyor. Kürt Alevilerinin hepsi Kürt ve Ermenidir.
  ···
  1. 1.
   +1
   yusuf halaçoğlunun çerkeslikle ne alakası var aq? zerdüştlükle alevilik ne alaka? ermeni alevi nedir amk bu ermeniler ortodox değil mi? olm troll müsün sen?
   ···
 3. 4.
  0
  Türk kavimleri islamiyeti iranlılardan öğrenmişlerdir. 12 imam kültürü Türkmenlere buradan geçer. Türkmenler, Osmanlı'nın haşin politikalarından dolayı Kürt bölgelerine zorunlu göçe tabi tutulur. Kürtler, islamiyeti seçmiş olmalarına rağmen hala Zerdüşt-i kültürünü koruyorlar. Türkmenler, Kürt dilinin pazar dili olması ve bölgede ki diğer Kürt aşiretleri ile anlaşmak için Kürtçe öğrenmiş ve zamanla asimile olmuşlardır. işte sizin batıda Kürt dediğiniz bazı insanlar Türkmen ve Alevilerden oluşmaktadır. Kürtler arasında kültür çaprazlaşması sonucu Alevilik az da olsa yayılmıştır.
  ···