/i/Tespit

 1. 1.
  +84 -17
  istanbulun çılgınlar gibi göç almasının ve yaşadığı anadolu kentinde herhangi bir işte ya da dalda randıman alamamış başarısız çomarların kemal sunal filmleri izledikten sonra eyyt be daşı doprağı altın istanbulun anlayışı ile sülalecek göç etmesi sonucu artan nüfusla birlikte günümüzdeki yozlaşmanın temelidir. 20 sene öncesine kadar belki şırnakta belki hakkaride belki amasyada belki rize de yaşayan insanın 20 senedir istanbulda olup ben istanbulluyum demesi şımarıklığın dik alasıdır. size bir not düşüyorum buraya:

  istanbulun yerlisini istanbulun kalabalık semtlerinde bulamazsınız. göktürk'e adalar'a beykoz'a sarıyer gibi yerlere bakılması gerekir.

  istanbulun yerlileri öyle milletin sürü gibi toplandığı yerde yaşamaz, bıkmıştır istanbuldan yorgun düşürmüştür bu şehir onları. hala istanbuldan kopmamak için, istanbulun en sessiz sakin kesimlerini tercih ederler. ve şöyle bir gerçek var istanbulun yerlileri bu ülkenin azınlık nüfusudur. türkiye de istanbulun yerlisi olan türk nüfusu azınlık nüfusundan azdır.

  bununla birlikte geçenlerde başıma gelen çakma istanbullu şımarıklığından bahsedeyim;

  ev taşıyoruz, evin önünde tek araçlık yer boşaldı ben de kamyona oraya geçmesini eşyaları daha rahat yükleyebileceğimizi dile getirdim, tam o sırada fırsatçı bir onun bunun şunun çocuğu çıktı geldi arabasını oraya almaya kalktı, dayı ev taşıyoruz, kamyon çıksın sonrasında koyarız dedim, bana ne taşırsan taşı ben boş yer bulmuşum bırakmam falan filan triplerine girdi hem posta koymaya çalışıyor, hem de ben istanbulluyum, yıllardır buradayım beşiktaş çocuğuyum semt bizim nidaları atıyor haliyle sakin sakin konuşmaya çalışmamın boşuna olduğunu fark ettim, millette böyle balkona çıkıp bizim tartışmayı izlemeye başlayınca. bir patlamış mısır çekirdekleri ekgib aq.

  ya silkelerim senin istanbulluluğunu ben de adanalıyım ne var lan gavat olu gavat. adamsan koy arabayı buraya bak çamaşır makinasını aracın üstüne atmayanı silkelesinler toz ol şuradan işim gücüm var bir de senle uğraşmayayım kodumun istanbullusu, her istanbulda doğan istanbullu mu oluyor davar deyince. alkışlar felan geldi balkondan. o sırada arkadaşlar da geldi 2 tane benim böyle duvar gibi ev taşımaya yardım edenlerden. ne oldu sıkıntı mı var diyince bir geri vites yaptı ki görmeyin, çakma istanbullu, kendini bir tak sanıp karşısındakini küçük görünce ezmeye çalışan keko, iyi lan sakalımız yok diye yaş göstermiyor 25 yaşındayız aq. bu yaşa gelip kendimizi mi ezdireceğiz bir de aq anadolu çomarına.
  ···
 1. 2.
  0
  sakin ol panpa
  ···
  1. 1.
   0
   Aa bu fotodaki adanalı daki mesut komiser değil mi?
   ···
  2. 2.
   0
   helal etmiyorum
   ···
  3. 3.
   0
   ya kardeşim istanbulun asıl yerlileri de rumlar amk ona bakarsan . biz onlardan almadık mı bu memleketi . sen fazla dolmuşsun git biraz tatil yap
   ···
  4. diğerleri 1
 2. 3.
  +5 -6
  Ay şimdi ben trend olan başlıkta @3 oldum ve herkes benim yazdığım bu entryi mi okucak
  ···
  1. 1.
   0

   Ulan dedem 1940 da gelmiş dededen beri zengin değiliz . Nasıl sahil kesimlerinde oturalım

   ···
 3. 4.
  0
  Tutmuş gibi * ))))))?
  ···
 4. 5.
  0
  Eskisehir de yaşıyorum mutluyum oçeler
  ···
 5. 6.
  +2
  nice pampa böyle olun hep koyun dıbına hepsinin ama bir kısa bilgi vereyim beykozda yalılar hariç dıbına kodugumu laz yobazları dolu gibik kevaşeler hiç sevmiyom pijleri ayak takımı gavatlar keçi inatlı karakteri bozuk hamsi beyinliler
  edit: evet dıbına koduklarım lazlarada sövülür
  ···
  1. 1.
   0
   onların da dıbına sen koy kanka.
   ···
 6. 7.
  +11 -2
  Anadolu çomarı dedin beni kaybettin panpa. Has anadolu insanı taşındığınızı gördüğünde size ayran yapar, su ikram eder, evinde pişenden ikram eder. Bu algıyı silmelisin kafandan. Anadolu'nun isminin nerden geldiğini araştırman bile bu söylediklerimi destekler. Ben Kırıkkale doğumluyum. Dedemler Yozgat'lıdır. 17 yaşıma kadar onların yanında kaldım. Onlardan gördüğüm tamamen yardımseverlik idi. Aynı şekilde köye gittiğimizde de bu tür muameleleri görürdük. Lütfen yanlış düşüncelere kapılma. Bu algı çok tehlikeli.
  ···
 7. 8.
  +1
  kırıkkale ankaralı öğrenciler olmasa yobazistan zaten amk
  ···
 8. 9.
  0
  bunu okuyacak züt yok bende.
  ···
 9. 10.
  +2 -1
  Beykozdayım, dedem 20 yaşındayken, 1940larda falan gelmiş istanbula işte, istanbulluyuz.
  ···
 10. 11.
  +2
  bunun yaşandığına canı gönülden inanan panpalarım bir şuku atabilir mi
  ···
 11. 12.
  -1
  lan çomar huur çocuğu senin ananı gibeyim ben
  ···
 12. 13.
  0
  @1 senin ben babanı gibeyim
  ···
 13. 14.
  +1 -1
  anadolu çomarı diyor adama ahaha dıbına kodumun adanalı çomarı
  ···
 14. 15.
  0
  Heyt adanalım *
  ···
 15. 16.
  0
  Lan bu hikaye çalıntı amk.
  ···
  1. 1.
   0
   huur çocuğu benim yazdığım şeyde çalıntı olmaz, neslime bak önce bin.
   ···
 16. 17.
  0
  Ay trend ya
  ···
 17. 18.
  0
  Biz 30lardan 40lardan beri istanbuldayız. Önemli olan kendine ne kattığındır nereli olduğun değil. 80 yıllık istanbul'lu var, 80 yıllık istanbul'lu var; biri okyanus, diğeri damla. Zaten kendine değer katabilmiş birisi ''Ben X'liyim!'' diye memleketçilik yapmaz.
  ···
 18. 19.
  0
  sakin ol kanka ne kızıyon
  ···
 19. 20.
  0
  yalanina sokayim
  ···
  1. 1.
   0
   yalan yok panpa ben şahidim.
   ···