/i/Devlet

 1. 1.
  +6 -1
  az evvel aklıma geldi. Ben hiç ama hiç istemeden zorunluluktan süleymancılarda kaldım. Yok istanbulda şurda kursumuz var burda kursumuz var yok efendim her sokakta kursumuz var gibisinden övündülerdi. Neyse ne diyecektim ben
  Bu süleymancılara bu para nerden geliyor lan. Hem sözde hocalarına para ödüyorlar hem yurt açıyorlar bu paranı kaynağı ne? Ben sorduğumda pek tatmin edici cevaplar alamadım. Yok efendim çok bağış oluyormuş da yok efendim kurban paralarıymış da. inandırıcı gelmedi.

  Bu arada asıl soruyu unuttum. istanbulda harbiden her yerde tarikat yurtları mı var? Devlet bir el atsın şu işe. içten çökertiyorlar bizi resmen lan.
  ···
 1. 2.
  +1
  Tarikatlar şehri oldu
  ···
 2. 3.
  -4
  ccc süleymancılar ccc
  ···
  1. 1.
   +2 -1
   hadi lan ordan. Ne oldukları belli değil bu tarikatların. Yanlarına mürit toplamışlar kendilerini bi şey sanıyorlar. Diynaet neyinize yetmiyor?
   ···
 3. 4.
  +3
  x y far cry 5teki tarikatın aynısıymış herifin evinden neler çıktı amk
  ···
 4. 5.
  0
  istanbul geçmişten bu yana tarikatlara ev sahipliği yapmıştır
  ···
  1. 1.
   0
   ne zaman defolup gidecekler acaba
   ···
   1. 1.
    0
    Biz gidicez
    ···
 5. 6.
  +1
  diğerlerini bilmem de bana yurtlarını flan göstermişlerdi sülümancilar, para biyerlerden akıyor bunlara başka açıklama bulamıyorum.
  ···
  1. 1.
   +2
   akar tabi. Atatürk düşmanı bu insanlar. Yurtta Atatürk resmi çiziyorum diye (tekrar ediyorum zorunluluktan kaldım uzun hikaye) beni uyaran insanlar bunlar. hem resim çiziyormuşum hem de Atatürk\'ü çiziyormuşum. Bak hele bak. Sen kim köpeksin lan Atatürk çiziyorun diye laf ediyorsun? Deccal falan diyorlardı. Atatürk düşmanları bunlara verecekler parayı tabi. Din adı altında Atatürk\'ten soğutacaklar güya. Kaçtım geldim sinir krizi geçiriyodum yanlarında. iyice uzaklaştırdılar beni dinden o ara. Katlandık hayat şartları gereği
   ···
   1. 1.
    0
    yav anlatmana gerek yok bilirim ben de kaldım hatta çok severdi hocalar, böyle kayışın kopuk olduğunu görünce ilk fırsatta kaçtım.

    uzun sayılabilecek bir süre kaldım mecburen, yani seninki gibi bende ne hikayeler var bilsen..
    ···
 6. 7.
  +1
  ilk paragrafi bimere de gecsene amk
  ···
  1. 1.
   0
   yani dioyr ki ilk yazdığın paragrafı bimerin sayfasına da yaz da haberleri olsun işi yabsınlar
   ···