/i/Sözlük İçi

sözlük içi.
 1. 1.
  +5
  Amaç sözlükte yazar olup olmadığını test etmektir. Facebook kullanıcısından farkınız olduğunu gösterin.

  Yarışmaya katılmak için yapmanız gereken katılıyorum yazmaktır. Ayrıca kalemine güvendiğim kişileri pm ile davet edeceğim.

  Yarışma konusu toplum konularından veya felsefi konulardan gelebilir katılımcıya son dakika ile pm den bildirilecektir.

  Kazanan kişi saygımı kazanacaktır eğer bunun için bir kompozisyon yazmam kafasındaysanız lütfen katılmayın henüz yeterince zeki değilsiniz.
  ···
 1. 2.
  0
  Yazmak güzel de ben çizmek de daha iyiyim gece gece böyle başlıklar duygulanıyorum ulan up up up+++
  ···
 2. 3.
  0
  Davet edilmişiz katılalım bari
  ···
 3. 4.
  0
  davet edildik katılmazsak ayıp olur
  ···
 4. 5.
  0
  Uygun vaktimde olursa katılırım madem davet edildik
  ···
 5. 6.
  0
  icabet etmek lazım.
  ···
 6. 7.
  0
  Nerden davet ediliyoruz
  ···
  1. 1.
   0
   Katılıyorum demeniz yeterlidir kabul edildiniz.
   ···
 7. 8.
  +1
  Toplumsal sorunlardan bahsedeyim o zaman hatalarım olabilir kusuruma bakmazsınız artık,

  insan sosyal bir varlık olarak etrafını saran çevresiyle sosyal ilişkiler kurmaktadır. Bireysel ve toplumsal iliskiler bütünü hayatın devam etmesini sağlar. Biteysel olarak alınan kararlar toplumsal hayatta da kendini gösterir. Toplumsal düzen kişinin ahlakı toplum ahlakı ve hukuk sistemleriyle çevrelenmektedir. Bu durumda toplumsal düzenin sağlanması, yine insandan olan bir yaklaşımla gerçekleşmektedir.

  insanın olduğu her yerde sorunlar da olacaktır.Çünkü insan hata yapan ve tekrarlayan bir varlıktır. Mükemmel bir toplum düzeninden ve insandan bahsetmek saçmadır. Toplumsal sorunlar, ahlaki ve hukuki olarak kuralların bir şekilde çiğnenmesiyle gerçekleşir.Bu her alanda ortaya çıkabilir. Siyasi, sosyal veya kültürel olarak toplumsal sorunlarla yine toplum olarak muhatap oluruz. Sorunların, çözüme kavuşması için çözüm üreten mekanizmalarında bağımsız ve tarafsız olarak hakikatin peşinde olmaları gerekir. Burada öncelik insani değerlerdir. insana değer verilen ve insan hayatının öncelendiği her yerde toplumsal sorunlar da rahatlıkla aşılır.

  Toplumsal olarak sorunlar yaşanıyorsa, bireysel olarak çözümler üretmek de mümkündür. Fakat bireysel olarak mücadeleden vazgeçmek, sorunları daha da büyütür. Sorunlar insan odaklı gerçekleşiyorsa, çözümler de insan merkezli olmalıdır. Sorunlar herhangi bir odaktan beslenip büyüyorsa, çözümler yine insan merkezli olmalıdır. Sorunların çözümü insani değerlerin yaşatılmasıdır.
  ···
 8. 9.
  0
  Davet edilmişiz gece yazacağım
  ···