/i/Hikaye

Herkesin bir hikayesi var, ya senin hikayen nedir?
 1. 1.
  +2
  Esenlikler arkadaşlar, bugün size içimden gelen ve her zaman yazmak istediğim bir hikayeyi yazacağım seveceksiniz umarım. Öncelikle özet geçmek istersem, çağımızda hayatın buhranını yaşayıp insanları merak eden ve sürekli tuhaf şeyler düşünen bir şahıs ve bu şahısın başından geçen ilginç ve tuhaf olaylar tabi olay bununla da kalmıyor, insanların hayvanlaşması devrime kadar giden bir yol. Önce ana karakterimizle başlayalım ana karakterimizin adı Ali yalnız Ali tek bir kişi değil iki kişi diğer kişinin adı ise X. Olay bu iki karakter çevresinde dönmektedir, tabii Ali'nin aşık olması gibi olaylar Ali'nin asosyal bir yaşam yaşamasından başlayacağız neyse direk hikayeyi yazmaya başlayacağım.
  ···
 1. 2.
  +1
  Reservedd
  ···
 2. 3.
  +1
  Öncelikle Ali'ye bakalım. Ali 15 yaşında olan günümüz modern çağında her şehir çocuğu gibi asosyal yaşayan, genelde kimse ile konuşmayan içine kapanık biri. Yalnız içine kapanık olmasının nedenine gelecek olursak, şehir değil, ya da yaşdıbını öyle biçimlendirdiği için değildir. Ali doğumundan 9 yaşına kadar babaannelerin de kalmıştır, peki bu nasıl bir süreçti? Hiç babasız ya da annesiz büyüdünüz mü ? Tabii 1 yaşına kadar annesi süt vermiş olsa da, dedesinin maddi imkanları fazla olduğu için, Ali'ye düzenli süt alabiliyordu ve onu besleyebiiyordu ama Aliyi yanlarına alma nedenleri Aliyi sevdikleri için değil annesinden nefret etmeleriydi. Çünkü Alinin annesi tamamiyle şansız olaylar yaşayan birisiydi, ilk evlendiği zamandan beridir çok talihsiz olaylar geçti başlarından. Ali'nin annesinin adı Melike Babasının adı ise ilteriş, annesi 17 yaşında babası ise 19 yaşında imiş evlendiklerinde. Babası bakkal işleten annesi ise ev kızı olan klagib bir anadolu ailesiymiş, evlendikten sonra Melike hanım eve gittiği günden beridir zorluklarla karşılaşmış çünkü kadına karsı bir tici gözle bakıyorlarmış kadının masumeyitini tamamiyle sömürme üzerine kurulu bir düzendi, bkz; Amerika yerlilerinin avrupalılara çok sevgi ile bakması. Sonrası belli. Neyse şimdi Melike hanım eve gittikten sonra olaylar başlamış cereyan vermeye. Sürekli kadına iş yaptırma kadını ezme, tabii ilk basta ilteriş beğ bu olayı fark etmese de sonradan ayıkmaya başlamış. ilteriş bey ile Melike hanım çocuk yapalım belki olaylar düzelir demiş, tabii yapmışlar da 9 ay sonra çocuk doğmuş ama olan olmuş. Çocuk düşük olarak doğmuş. Peki bu olaya aile nasıl bakar? Kadını nasıl küçültmüşler de küçültmüşler, neyse Melike hanım bu olaydan sonra içine kapanık olmaya başlamış sürekli aileden gelen kötü sözler ile geceleyin yastık altında ağlıyormuş.
  Sigara molası arkadaşlar
  https://www.youtube.com/watch?v=YGAKiiUpvJ0
  ···
 3. 4.
  +1
  Melike hanım bu olaylardan sonra kendine gelememiş çok kötü depresyonlara girmiş halisunasyonlar görmeye başlamış hatta iş ciddiye binmiş şizofreniye kadar gitmişti, ama güçlü bir kadındı ayakta durmayı bilirdi. Ne olursa olsun pes etmemişti ve sürekli ayaklarının üstünde kalmıştı her şeyi yutkunmuş ve yeni bir hayata tekrar başlayabilmişti, tabii başlaması zor olsa da başarmıştı. Neyse ki ilteriş bey anadoludaki orta çağ zihniyetine karşı olan avrupai bir bey efendi idi. Kadınlara özgürlüğü savunan ve kadınları seven liberal birisiydi. Hayatları iyi gidiyordu, tabii ilteriş bey bakkal işinden ayrılmış söförlüğe başlamıştı, söförlükteki işi iyi gidiyordu hayatını daha iyi idame ettirmeye başlamış ve alt kattaki odaya geçmişlerdi. Bundan sonra ise hayatlarının en zor günleri yeni başlıyordu. Tekrar çocuk doğurmak istemişlerdi, ve bunu yapmışlardı da Ali dünya'ya gelmişti. Ali açık siyah saçlı beyaz ten klagib bir anadolu çocuğuydu. Ali doğduktan sonra tüm aile sevinçle Aliyi karşılamış herkes Aliyi sevmeye başlamış tüm sevgiler tüm umutlar onunla birlikte yeşermişti ama bir şey vardı. Aliyle sadece annesi ilgilenemiyordu. Annesi hastalanmıştı o dönemler, meme kanserine yakalanmıştı. Çocuğa süt bile veremiyordu ancak hazır süt ile besliyordu onu tabii bu durum bile bir anneyi avutmaya yeterdi. işte bu anda ailesi hiç durur mu ? Sen hayırsız bir annesin çocuğuna süt bile veremiyorsun diyorlardı (Oysa kadından nefret ediyorladı) Neyse işte gel zaman git zaman ali büyümeye başlıyordu, yalnız ali tamamı ile ev içinde büyüdüğü için dışarıdaki ortamı bile bilmiyordu 4 5 yaşına kadar bile dışarı çıkamamıştı çıkması çok zordu. Çıksa bile zorlanırdı tabii çıktığında arkadaşları ile geçinme sorunları yaşıyordu zira Arkadaşları o yaşta hınzır gibi iken Ali daha kelime haznesi 10 15 kelime idi. Bundan dolayı Ali tuvalet eğitimi zamanından beridir kötü bir şekilde yetiştirilmişti ve üstüne üstlük annesini bile doğru düzgün göremiyordu.
  ···
 4. 5.
  +1
  Evet, Ali okula başlama çağına gelmişti, okulu sürekli merak eder ve okulun nasıl bir yer olduğunu sabırsızlıkla görmek isterdi, lakin Ali'nin en kötü günleri orada geçecekti, hayatının en kötü anılarını orada yaşayacaktı. Ali ana sınıfına başladığı zamandan itibaren ana sınıfı hocası Ali ile hiç geçinememiş hatta sürekli kötü davranmıştır. Bunu bilerek mi yapıyordu yoksa Ali'den kıl mı duyuyordu bilemiyorum. Ali'nin ne kötülüğü vardı ona karsı o da meçhul yalnız tek bildiğim kadının tamamı ile hayvanlaşmış olması ve para uğruna o işi yapması. Belki de sadece Aliden nefret ediyordu ama Ali bundan hiç hoşlanmamıştı zira o kadın sürekli Aliye açık tehtidler savuruyor Ali ile dalga geçiyor onu sürekli korkutuyordu. işin ironik yanı Ali'den başka kimse ile böyle kötü geçinmemesiydi . Bu olaylardan itibaren Ali tamamiyle kötü bir hayata alışmış ve sürekli içine kapanık bir çocuk olmaya başlamıştı. Evindeki olaylar amcalarından yediği dayaklar korkalaşan içine kapanıklaşan bir çocuk? Peki bunun suçlusu neydi? Ali'nin ailesi mi ? Ali'nin yetiştiği çevrenin kültürünün böyle olması mı ? Yoksa kapitalizmin insanları hayvanlaştırması mı ? Bunları ileri ki zamanla da görecek olsak da şimdiden insanın düşünesi geliyor. Çünkü bir çocuğun böyle hayat yaşamasının nedeni nedir ? Bunları yavaş yavaş anlatacağım. Ali okulda çok kötü zamanlar geçirir iken evde de aynı kötü zamanları geçiriyordu. Ali dindar bir aile de büyüdüğü için buna paralel olarak kendisi de dindar olmuştu. Camiye gitmeye başlamış Allah'a ve dine sığınmaya başlamıştı huzuru orada buluyordu, bu uzun sürmese de öyle devam edecekti, zira başka kaçış noktası yoktu. Ali bu olaylardan sonra tamamiyle dünyadan kendini koparmış ve içine kapanık bir çocuk olmaya başlamıştı okulda kimse ile samimi olmamış sürekli yalnız başına takılan bir çocuk olmuş tabii asosyal olunca kilo da almış ve tam anlamı ile hayatı bir çukura doğru yol almıştır. Yalnız işin ironik yanı Ali çok çalışkan bir çocuktu derslerine sürekli çalışırdı ve sürekli iyi notlar alırdı, tabii bu da kısa sürecekti.
  ···