/i/Siyaset

Saygı Çerçevesinde Özgür Siyaset Platformu
 1. 1.
  +7 -1
  Yavaş amk.
  Doğru olanı yapıyoruz evet sınırlarımızın güvenliği bizim için önemli bunun farkındayız ki olması gereken budur.
  Fakat , bazı gaza gelmiş dostlarımı görüyorum entryler de. Yok Afrin bizim , gibip öldüreceğiz , Rusyanın'da Ameriganın'da mna koyarız falan. Yavaş olun , unutmayın ki biz dışa bağlı bir ülkeyiz ve biz onların dıbına koymayı bırak kendi adalarımıza dahi sahip çıkamıyoruz ve ekonomide yerle biriz. Siyasi görüşüm başımızdakini desteklemese de yaptığı şey doğrudur ve desteklerim. Ama hemen gaza geliyoruz , hemen giberiz ederiz. Yahu 1600 tl asgari maaş alıp evini geçindiremiyorsun sonra giberiz ederiz oldu. Onlarda senin demen ile gibildi zaten yok oldu. Gazla çalışmayın , gaza gelmeyin. Senin giberiz ederiz demen için bu ülkede asgari maaşın en az 4-5 bin tl olması gerekiyor. Şu an ki devir üzgünüm ki sadece yürek ile değil para ile.
  ···
 1. 2.
  +2 -2
  Yav nediyon sen amk
  ···
  1. 1.
   +1
   biraz haklı kardeşim yazıyı okumadan önce gözünü kapatıp herşeyi unutup tarafsız biri olarak bi okumanı tavsiye ederim iyi akşamlar kardeşşşşş
   ···
  2. 2.
   0
   Bak sağ tarafta ne yazıyor ?
   "Burası siyaset yeri. Saçmalamaca değil arkadaşlar. Bunu unutmayalım (:"
   ···
   1. 1.
    -1
    4-5 bin tl maas aliyorum, seni giberim.
    ···
 2. 3.
  0
  Asgari ücreti 4-5 yap
  Sonra memuru ona göre ayarla ülke çökmez mi?
  ···
  1. 1.
   0
   Almanya Asgari ücret aylık 1913 $ Yani 7269 TL.
   ···
  2. 2.
   0
   aynen 4-5 biraz bende tepkilendim de bence verilen rakamlar iyi fakat yaşam zor kardeşim her şey ateş pahası olmuyor , alınmıyor alışveriş arabası eskiye oranla 4 de 1 i zor doluyor inan ki
   ···
  3. 3.
   0
   Bu ulkedeki doner sermayeden haberin varmı acaba senin ? ictigin 50 krsluk su varya onda bile kdv var her taka kdv aliyolar ama döner sermaye dönmüyor
   ···
   1. 1.
    0
    Ben uçuk verginin farkındayım ve en az 4-5 bin diyorum. Refah olabilmesi için.
    ···
   2. 2.
    +1
    Döner sermaye gerçekten dönse işte o refahlik seviyesine rahatca ulasilabilir
    ···
   3. diğerleri 0
  4. 4.
   0
   1913 doları niye tlye çeviriyosun ki? Zaten burda yanılıyosun. Paranın değil alım gücünün artması yeterli. Bu da bizim ülkemizde tarım ve hayvancılığa destekle olur.
   ···
   1. 1.
    0
    Bu sadece bir misaldir. Uçuk vergiler vesaire gerçekten kıyaslamak zor. Ama Almanya'da yaşayan Türk bir ailenin ayaklarını kıçına vura vura Türkiye'ye koştuğunu göremedim ? Tarım ve hayvancılık ülkesiyiz sözde ama dışarıdan alıyoruz. işte buyuz biz.
    ···
  5. diğerleri 2
 3. 4.
  0
  Doğru söylüyorsun panpa ama katilmadigim tek nokta bu şekilde girilmemeliydi evet bizim sınırımız olabilir bize tehlike arz ediyo olabilir ama bu güne kadar biz pkk yi bitirebilirdik ama niyeyse hiç tercih etmedik bunu ayrıca dedigim gibi yanlış taktik uygulaniyo Suriye'ye cikarma yapiyoruz ama suriyeliler bizim ülkemizde biraz komik bir durum bence
  ···
  1. 1.
   0
   Bende hala sorarım , "bu tip müdahaleler niye daha önce yapılmadı" diye. Neden daha öncesinde tepki gösterilemeyip buraya kadar geldi olay.
   ···
  2. 2.
   +1
   Ben soyliyim kardeşim sömürmek istediler seçim zamanı terörü bitircez diye propaganda yapıp biraz olayin üstüne düştüler millette yedi şimdi baktılar orda bir devlet kurulabilir biz el atalim kendi gotumuzu saglama alalim dediler
   ···
 4. 5.
  +1 -2
  Evet asgari ücret ile Afrin operasyonunun başarısı doğru orantılı ... müthiş askeri zeka
  harcanıyorsun dostum .

  Gölge etmeyin yeter .
  ···
  1. 1.
   +1 -1
   Seni gerçekten kale almıyorum , bölücüsün ayrıca lafı sadece makattan anlıyorsun.
   edit: Kastettiğim olay senin gibi bazı arkadaşların gaza gelip giberiz ederiz demesi sinir bozucu. Ne ile gibiyorsun ? Yok Rusyayı'da giberiz , Yok Abd 'yide giberiz. Gerçekçi düşünün uçmayın bre mna kodumun cahilleri.
   ···
  2. 2.
   -1
   Bak bu beyin yoksunu cümle sana ait .
   'Senin giberiz ederiz demen için bu ülkede asgari maaşın en az 4-5 bin tl olması gerekiyor'

   edit : sonradan editleme amk evladı , yeni cümlede cevap yaz .
   ABD'yi yok ederiz ,Rusya'yı gömeriz diyen tek bir kişi bile yok . Bunlar senin sırf muhalefet edebilmek için uydurduğun fantazi ürünlerin. Amatörce operasyonu kötüleme uğraşları bunlar .

   Biz saha gerçeklerinin çok net farkındayız da sizin operasyon sürecine dair zerre bi gibimden haberiniz yok .
   ···
   1. 1.
    +1
    Genelleme yapmada kendi işine bak , hala daha süper gücüz diye gezen o kadar dangalak var. Sen görememişsin. Ama yok olduğunu iddia etme , var. Bu arada siz dedin de , benim ne görüşümü bilebilirsin ne de hangi tarafta olduğumu. Siz biz diyerek asıl sen boş muhalefet olma bana. Senin de ne halt olduğunu tüm sözlük biliyor."Operasyonu kötüleme taktiği ?" Operasyonu kötülediğim tek bir cümle var mı ? Kendi kuruntu dünyanda taktik falan diye zırvalıyorsun. Bazı şeylerin farkında isen bizim insanlarımızın çoğunun gaz ile çalıştığının da farkına var. Operasyonun da her sürecini dünya ve yerel basından takip ediyorum.
    ···
   2. 2.
    0
    Bak kendi fantazilerini yazma diyorum hala yazıyorsun . Pkk'ya karşı sınır ötesi operasyon yapan askerlerimizi destekleyen insanlardan rahatsız oluyorsan sıkıntıyı kendinde arayacaksın . Ona buna gaza geliyorlar diye tak atmayacaksın . Operasyon şevkini düşürmeyeceksin .
    ···
  3. 3.
   0
   Evet ? Açsın , ekonomik gücün yok. Birde o aç ağzında gözünle göremediğin ülkelere giberiz diyorsun.
   ···
  4. 4.
   0
   ABD'yi yok ederiz ,Rusya'yı gömeriz diyen tek bir kişi bile yok . Bunlar senin sırf muhalefet edebilmek için uydurduğun fantazi ürünlerin. Amatörce operasyonu kötüleme uğraşları bunlar.

   Biz saha gerçeklerinin çok net farkındayız da sizin operasyon sürecine dair zerre bi gibimden haberiniz yok .
   ···
   1. 1.
    0
    Kuruntu herif. Operasyonu kötülemek değil herşeyde gaza gelen insanımıza "gaza gelmeyin" diyorum. Kodumun alagavat pekekenti s.git bak işine.
    ···
  5. diğerleri 2
 5. 6.
  0
  Makarna yiyenlerinde gibi inmiyor bi
  ···
 6. 7.
  -1
  Senin gibiler olmak zorunda mı lan her defasında?
  ···
 7. 8.
  +1
  afrin gazı geçtikten bir süre sonra zaten amerikanın hayır sever iş adamıyla iş pişirdiği için baaaağzı Türk bankalarına kestiği ceza yeni gündem olacak

  belki onu da unutturmak için gibtiri sonik gündemler oluşturulabilir
  ···