/i/Siyaset

Saygı Çerçevesinde Özgür Siyaset Platformu
 1. 1.
  +32 -50
  Bakın, hainlerin partisi olduğunun farkındayım! HDP'NiN DE AMINA KOYAYIM. BAŞLIĞA ALDANIP TEPKi GÖSTERMEYiN, OKUYUN!

  Ben HDP'den nefret etmeme rağmen inkâr edemeyeceğim bir konu var: siyasette cesur ve omurgalılar. Bu ülkede AKP saf değiştirdi, CHP değiştirdi, MHP değiştirdi; ama HDP hep aynı safta yer aldı. Başlarken neyse şu anda o düşüncedeler.

  Yılmaz Özdil'in bu konuda bir yazısı vardı. O da benimle aynı konudan bahsediyor. Belki düşünceleri bize göre yanlış ama doğru bildikleri düşünceleri cesurca dile getirmekten de vazgeçmiyorlar.

  Şu anda mahkumlar; ama hala kıvırmadan düşüncelerini dile getiriyorlar. Tayyip Erdoğan'ın ya da Kemal Kılıçdaroğlu'nun aynı durumda kaldığını düşünüyorum da binbir yalan atarak 'kendilerini' içinde bulundukları zor durumdan kurtarabilmek uğruna neler yaparlardı.

  Her ne kadar tutarsız bir düşünceleri olduğu konusunda emin olsam da, dünkü HDP ne kadar paksa bugün de öyle.

  Son olarak belirtmek istiyorum: BEN HDP VE PKK'DAN HAZ ETMEM. SADECE BAŞKANLIK OLAYINDA OLSUN, DIŞ POLiTiKADA OLSUN, DÜŞÜNCELERiNDE OLSUN HiÇBiR ŞEKiLDE SAF DEĞiŞTiRMEDiKLERiNi BELiRTIYORUM. ALLAH HEPSiNi CEZALANDIRIR iNŞALLAH.

  EDiT: Beni HDP ya da PKK sempatizanı sananlar olmuş. Ben terörist değilim; bilakis devletim uğruna hayatım boyunca çalışacak ve bir şeyler yapmak için çabalayacak biriyim. Lakin, belirtmem gereken bir konu vardı ve her şeye rağmen kendimi ifade etmem gerekiyordu. HDP yanlış bir politika için de olsa da, desteklemesem de doğru bildikleri konunun üzerinde cesurca ilerliyorlar. Ve yine tekrar ediyorum: PKK'nın da sempatizanlarının da Allah belasını versin!
  ···
 1. 2.
  +3 -1
  adam haklı beyler.
  ···
 2. 3.
  +9 -5
  tek yol devrim
  ···
 3. 4.
  -1
  Çugu ile trend olmak pardon olmamak baslik

  fake atti

  Edit:@2 yi gibin
  ···
 4. 5.
  -2
  CHP mi değiştirdi, peki .s.s.
  ···
  1. 1.
   0
   ilk etapta Atatürkçü düşüncenin izinden gittiler, daha sonra 'kişisel' çıkarlar için HDP ve Kürtçü kişilerin tarafında oldular.
   ···
   1. 1.
    0
    Sanırım baban a haber izliyor.
    ···
   2. 2.
    0
    Yok hdp ile işbirliği filan, beyniniz yıkanmış sizin.
    ···
  2. 2.
   0
   Yapmadılar mı? Ben de CHP seçmeniyim; ama K. Kılıçdaroğlu'nun koltuk sevdası olduğunun, kişisel amaçları olduğunun farkındayım. Bu kadar bilinçsiz bir sempatizan olman hoş değil.
   ···
 5. 6.
  +1 -1
  HDPNiN AMK
  ···
 6. 7.
  -1
  okumadim cugu
  ···
 7. 8.
  +1 -1
  @1 anana ve ailene karşı çok küfür edilecek (edenlerin hepsi oybirinci ve önüncü) ama sen onları boşver canım benim bji apo her biji kürdistan set apo free
  ···
  1. 1.
   0
   Ben HDP'yi savunmadım, okursan anlarsın.
   ···
   1. 1.
    0
    Sanki ben savundun dedim dıbına koyduğumunun asalağı
    ···
 8. 9.
  +1
  Haklı şuku
  ···
 9. 10.
  +2 -1
  Kaybedecek bi vatanları yok
  ···
  1. 1.
   +1
   kaydecek bir şeyi olmayandan korkacaksın türkiyede kürt milliyetçiliği türkçüler yüzünden güç kazanıyor 10 sene sonra gör kürt milliyetçiliğini salaksiniz amk türkiye toprak kaybedince çok ağlayacaksiniz
   ···
 10. 11.
  0
  EE huur ÇOCUKLUĞU KANLARINDA VAR NASIL TARAF DEĞiSTiRSiNLER
  ···
 11. 12.
  0
  Yarrami yer degistirmedi demirtas agliyor icerde pkk yandasi degilim diye
  ···
 12. 13.
  +2
  Figen Yüksekdağ:Biz sırtımızı ypg ye pkk ya dayadık

  Olaylar patlayınca

  Figen Yüksekdağ:Bu ülkeyi kimseye böldürtmeyiz
  ···
  1. 1.
   0
   Hdp terörist destekçisi diil mi yani aşfskhdjjaklxnm
   ···
 13. 14.
  0
  Ya sen ne dersen de ben hdpyle ilgili ufacik bi ovgu gorsem once cugu butonuna sonra ovenin anasina basarim
  ···
 14. 15.
  0
  hdp yi ve hdp lileri gibeyim
  geçen hafta hdp li bi kızı şaptım ayıktınız siz
  ···
 15. 16.
  0
  kaç yıldır varlar yada ugraşmaları gereken bir çomar halkları varmı yok tek taraflılar kürtler olarak hiçbiri ayrılmıyor
  ···
 16. 17.
  0
  Malmisin huur cocugu teroriste hak hakiki mi diyosun amina kodum evladi teroru sonuna kadar savunuyolar diye omurgali partimi oluyolar amina kodum evladi
  ···
  1. 1.
   0
   Ben HDP'yi ya da PKK'yı savunmuyorum, sadece bir konuda hakları yenilmemesi gerektiğini belirtiyorum.
   ···
 17. 18.
  +2 -2
  Türkiyede yapılan bir araştırmada yeni yetişen türk gençlerinin arasında seküler milliyetçiliğin hızla yayıldığı fark edilmiş

  Kürt gençlerinin arasında ise hızla milliyetçilik yayılıyormuş araştırmayı yapan şirket şunuda eklemişti

  iki grup'un arasında yükselen siyasi akımlar birbiriyle paralellik gösteriyor

  iki grup'un arasında milliyetçilik güç kazanıyorsa bu iki kesimin arasında ki ucurumun arttığı gösterir ve kalın cizgiler ile birbirlerinden ayrilmasını sağlar

  Türkiye bölünmeye doğru gidiyor milliyetçilik tarihte hep bölünmeyi getirmiştir nazilerde Irkçıydı ama yahudileri devlet sahibi yaptılar kürtleride siz devlet sahibi yapacaksınız hemde sınırlarınız değişecek etnik milliyetçilik yapmaya devam edin mk

  Türkiye toprak kaybedince çok ağlayacaksınız
  ···
  1. 1.
   -1
   Ben de Türk oğlu Türküm elimde kapı gibi kanıtlar var sözlüğün ben altincisina aticam. Babam tarih alanında prof. Onun kendi ailesi üzerine yaptığı çalışması var. En sade en gerçek milliyetçiliği yaşıyorum. Babam harran universtesinde bir kere bile urfaya gitmedim. Babam ziyarete gelir arada. Neden gitmedim çünkü kürt görmek istemiyorum. Babam bile bu nefretime anlam veremez. Zaten anlam vermeye calismatan da vazgeçti. Bana kalırsa iki çözüm var ya o topraklari vericez yada tüm kürtleri yok edicez. ikincisi derim de millet ne der bilmiyorum.

   Edit: senin de dediğin gibi büyük ihtimalle bolunucez. Çünku yeni nesil Türklerde böyle tüm kürtleri yok edebilecek yada onları emirleri altına alabilecek savaşçı güç yok. Nerde o eski savaşçı heybetli Türk. Bi avuç kalmış.
   ···
  2. 2.
   0
   @Feurars Sen ve senin gibi bozuk zihniyetleri görünce Fethi abi ve nice Kürt asker/polisin ölmesini anlamsız buluyorum; keza aynı şekilde senin gibi düşünen insanlar olduğu sürece Kürtçülere ve Kürt devleti kurmak isteyenlere de bir nebzede olsun hak veriyorum.
   ···
  3. 3.
   0
   Aynen öyle alışın beyler malesef alışın kürtler ile türklerin arasına kin ve nifak tohumları ektiler bölünecek türkiye
   ···
  4. diğerleri 1
 18. 19.
  0
  gibtir Deli
  ···
 19. 20.
  0
  Eskiden şerefsizdiler hala şerefsizler eskiden amaçları ülkeyi bölmekti hala ülkeyi bölmek eğer omurgalıdan kastın bu ise evet omurgalılar
  ···
  1. 1.
   0
   Şerefsiz bir tutum içinde oldukları aşikâr; lakin doğru bildiklerini bedel ödeme pahsına dillendirebilmeleri de büyük bir cesaret örneği.

   Ben HDP'yi falan savunmuyorum; ama şu anda ülkenin sürüklendiği bu kaosun farkındalar ve başarılı bir muhalefet tutumu içerisindeler.
   ···