/i/Müzik

Müzik, ancak hissedebiliyorsan gerçektir
 1. 1.
  +1
  Rezervasyon

  Alıntıdır.

  Müzik ve dans hayatına 5 yaşında Mersin' de, Ferihan bale ve müzik okulunda başladı. 7 yaşında şehrin Devlet Opera ve Balesi' ne sözleşmeli çocuk sanatçı olarak girdi. Opera' nın koro ve bale bölümlerinde yer aldı. Vivaldi' nin Dört mevsim, Çaykovski Kuğu Gölü(dört kuğu), Bizet' nin Carmen'inde dans etti, koroda korist ve solist olarak şarkı söyledi.

  Ortaokul bölümünü Toros Koleji' nde okurken aynı kolejin orkestrasında solist olarak şarkı söyledi, dans topluluğunda solo ve toplu gösterilerde rol aldı. Kolej'den birincilikle mezun olan Hande Everes içindeki şarkı söyleme ve dans etme isteği ile 13 yaşında konservatuar sınavına girdi ve Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı fagot bölümüne seçildi.

  Üniversiteye geçişte çift dal seçerek eş zamanlı Kompozisyon bölümünden önlisans aldı. Üniversiteyi fakülte 1.si üniversite 2.si olarak bitirdi.

  Mezun olduktan sonra istanbul' a taşındı. Şarkı söylemeye devam etti.Bir çok jazz ve pop sanatçısına vokal yaptı (Elif Çağlar, Evrim Özşuca..). Sinan Çetin Plato film okulunda tiyatro sınıfına girdi. Rüçhan Çalışkur' dan jest mimik drama, Mahmut Gökgöz' den fonetik diksiyon, Ayrin Ersöz' den dans eğitimi aldı.

  Hem hobi olarak hem de sahne performansına yardımcı olacağı düşüncesi ile Ali Murat Şahiner' den oryantal dersleri aldı. Kendi yazdığı Türkçe besteleriyle oluşturacağı albüm çalışmalarına devam eden Hande Everes halen istanbul Ses Orkestrası'nda profesyonel müzik hayatına devam etmektedir.

  Dipnot: 2 şarkılık Alis adımda albümü mevcut. Şarkıların isimleri Alis, Meçhul

  Meçhul - https://youtu.be/FHiXodD1-ZI
  ···
 1. 2.
  +2
  Bu kim mk
  ···
 2. 3.
  +1
  Alagavatın teki gibi
  ···
 3. 4.
  +1
  Gider mi ki
  ···
 4. 5.
  0
  Amlı bir ablamiz
  ···