/i/İnanç

İnanç
 1. 1.
  +3
  Bir çok ( yüksek ) bilim addıbına baktığın zaman bir dine inanıyor. Bilim, tanrının varlığını kanıtlayabiliyor. Evrende her zaman bir enerji vardı. O enerji çok büyüktü. Hacmi küçük ama kütlesi büyüktü. Nötron yıldızları gibi.

  Bir enerji ise yoktan var olamaz. Bu çok bilinen bir fizik kanunu. Bizim big bang diye isimlendirdiğimiz o oluşumu ise tanrı yarattı.

  Tamam, bir tanrı var ama hangi dine mensup olacağım diye bir soru var. işte burada şöyle bir olayda oluyor. Ülkemizde ateist insanlar tanrıya inandıkları zaman bazı kulakdan doğma insanları görüyorlar ve bir dine mensup olmayı tercih etmiyorlar. Deist oluyorlar. Ancak, bu senin elinde. Açarsın hangi din şöyledir böyledir. Kuralları nedir falan filan. O dinin gerçek insanına bak. O insan dinini açıklar zaten.

  Dünyada popüler dinler; Hristiyanlık, islam, Yahudilik, Budizm, Hinduizm’dir. islam hariç diğer dinler hakkında çok bilgim yok. Ancak şöyle diyebilirim. Bence domuz eti yenilmemeli. Bu inanacağım dinde yasaklanmalı. Çünkü; domuz, eşini başka bir erkekten kıskanmaz. Bununla ne alakası var amk diyebilirsin. Domuzun o özelliği, eti yenildiği zaman dnalarla bize geçer. Yani domuz eti yersek, eşimizi daha az kıskanırız. Sadıklık, güven, dürüstlük insanın tercih edeceği dinde olmalı kardeşim. Şimdi, Yahudilik’e geçelim. Bir bakarsan, zaten ırkçılık içeren bir din. Tanrı, tüm insanlara eşit davranmalı çünkü o yüce bir varlık diye düşünmelisin. Öyle düşünmüyorsan, ırkçılık içeren bir dinin dünyayı yönettiğini düşün. Afrikalı olarak doğdun ve adamlar gelip bizim dinimize göre ölmelisin diyip seni öldürüyorlarki nr kadar yanlış. Budizm, zaten bir tanrı inancı yok. Budistler, insan Buda’yı tanrı görüyor. Hundizm, put dini gibi bir şey. Şimdi islam’a bak güzel kardeşim. Tertemiz. insanlar eşit. Evet. Kadın hakları var. Evet. Hile ve yalan yok. Evet. Zina yok. Evet. Bir insan için en iyisi. Mükemmel. Ya düşün kardeşim, ateist bir dünya düşün. Mesela, herhalde, ben hiç çalışmazdım, çalardım. Çaldığım parayla zina yapardım. Alkol alırdım. Sarhoşken birilerini öldürürdüm. Ancakk, işte burda Allah, sana ne yapman gerektiğini söylüyor.

  Ya karşim neden inanmayanlar yanıyor ? Bi gibtir git amk. Tanrı sana diyor; bunu yapmalısın, şunu yapmamalısın. Tanrı’nın sözlerine kulak asmamak ciddi derecede kötü bir şey. Ya, O, seni yaratmış. Sana bir ruh vermiş. O senin rehberin. O sana anlatıyor.

  Ya peki neden yarattı bunları.

  Sınav. Sınav. Sınav. O kötü şeyler olmasa, iyinin ne anlamı vardı ? Sevgiler, saygılar.

  Profesyonelce yazılmamıştır, Hatalı anlatım olabilir.
  ···
 1. 2.
  0
  Çok uzun allah yok din yalan
  ···
 2. 3.
  0
  Bu ne kadar boş bir paragraf yani diyosun ki sen eğer cehennem korkum olmasa her muallakligi yapardım
  ···
  1. 1.
   0
   Hayır ben diyorumki, öyle bir şey olmasa çok kötülükler olurdu. Din varki bir şeyler yerli yerinde diyorum. Din iyi bir şey ve insan, inanmalı.
   ···
  2. 2.
   0
   Domuz etiyle ilgili yorumun saçma, eger dinleri inanlara gore yargılıyorsan yahudilikte yaptığın gibi gözünü bir ortadoğuya çevir istersen
   ···
 3. 4.
  0
  ya karşimden sonrası kendi yazdığı gerisi alıntı. yazım hatalarından anladım
  ···
  1. 1.
   0
   -,- öyle yazacak anan
   ···
 4. 5.
  0
  Ananı dörtledim
  ···
 5. 6.
  0
  Panpa tesaduf eseri buradasin
  ···
  1. 1.
   0
   Kanıtla. Kendi iradem ile düşündüm, inci sözlüğe böyle bir yazı yazdım.
   ···
  2. 2.
   0
   1859 da darwin turlerin kokeniyle beraber ilk domino tasini devirdi ve devaminda bir cok farkli bilim dallarindan bir cok farkli bilim adamindan kainatin olusumu dunyanin olusumu canliligin gelisimi konularinda binlerce akademik makaleler yazildi ve aksi bir durumu ortaya cikartabilen olmadi. Bu kadar adam bunu kanitlamisken ben sana daha neyi kanitlayacagim?
   ···