/i/Devlet

 1. 1.
  +3 -2
  Su trenddeki serefsize ithafen yaziyorum bunu. Bakiyorum hala bizi Somali sananlar var. O gibik beyinlilere bazi seyleri aciklamak isterim.

  Mesela senin sehrinin gobeginde uretilen bomonti varya, burada 2.50 Manat. Ve yahut her ay para bayildigin metrolar, otobusler burada 0.30 AZN. Burasi Tarim ulkesi kendi saraphanemiz, bira fabrikalarimiz var, yedigimiz. besinler organik ve kendi illerimizden geliyor ayrica cok ucuz mesela sogan 0.40 AZN. Dunya Petrol rekoru Konyanin yarisi kadar olmayan yerden kirildi. gibdigimin dogalgazi bile var bu topraklarda.

  Bilim adamlarimiz cok sey kesfetti. Sogukda donmayacak kadar kuvvetli jet ve roket benzini bizden cikdi, japonyada adina okul olan, amerikada ebedi doktorant unvani alanda Azerbaycanli biri.

  Ozet: topraginin buyuk olmasiyla dunya yonetmiyorsun.
  ···
 1. 2.
  0
  Toprağın büyüklüğü veya ülkedeki dalyaraklık da etkili ama
  Yöneticilerimiz malum
  ···
 2. 3.
  +1 -3
  Azeri candır
  ···
 3. 4.
  0
  Amın oğlu, kardeş milletimize ezik diyemez
  ···
 4. 5.
  0
  kardeşim benimde ana tarafımın bi kısmı tebriz diğeri nahçivandan geliyor. Zamanında ilk Iğdırdan şehit bizden çıkmıştı . Biz caferiyiz ülkemizde bizi biraz küçümsüyorlar sanki . Bizimde bağımsız devletimiz var.
  ···
 5. 6.
  0
  gibtir lan çulsuz
  ···
 6. 7.
  0
  Canım kardeşim Ben Türk üm . Sen o salağa aldırma. O oruspu çocuğu bir kürt değilse bende muallakyim. Biz Türkler kardeşlerimiz hakkında böyle düşünmüyoruz. Aldırmrayın oruspu çocuklarına
  ···