/i/Siyaset

Saygı Çerçevesinde Özgür Siyaset Platformu
 1. 8.
  0
  kesinlikle katılıyorum. zaten bir 6 aya kalmaz para savaşlarıda başlar dünyada. Hatta ve hatta Amerikan Dolarının piyasadan dışalanacağı aynı şekilde ABD nin parasını kabul etmeyeceği bunun yanında yeni bir para biriminin doğacağını düşünüyorum. Neden derseniz?

  ABD Dolarının trilyonlarca havada parası var. Bu para kimsede değil paranın rakamı var kendisi yok.
  ···
 2. 7.
  0
  @6 kardeşim ben ekonomist değilim ama araştırdım güvendiğim ekonomistlerden öğrendim piyasadaki,tv'deki sözde ekonomistlerin sözlerine güvenilmez
  ···
 3. 6.
  0
  Bilader 3 4 ay sonra bono krizi be alaka bono ne bişi mi biliyorsun. Bu kadar ekonomist var 3 4 ay sonra bono krizi olacağından senden duyuyorum. Sen nerden tahmin ettin
  ···
 4. 5.
  +1
  hafif mantikli
  ···
 5. 4.
  +1
  Sorun RTE de değil onun fikir danıştıklarında
  ···
 6. 3.
  0
  rezzzzz
  ···
 7. 2.
  0
  Uzun ama tutmaz kalk git
  ···
 8. 1.
  +6
  Beyler uzun demeyin okuyun 5 dakikanızı alır en fazla.

  Dolar 4.00'a dayandı.Zaten isteseniz de istemeseniz de dolar yükselecek.Çünkü bütün dünyayı etkisi altına almış olan ve 3-4 ay sonra başlayacak olan bir bono krizi var.Ardından bono krizinden doğacak bir avrasya krizi var.Avrasya krizi ülkemizi pek etkilemeyecek bundan en çok avrupa etkilenecek aynı bono krizinde olacağı gibi.

  Neyse beyler ben asıl konuya geçiyim.Biliyosunuz Ekim-Kasım gibi RTE "dolarınızı bozdurun" çağrısı yaptı.Bu çağrıyı ilk yapan RTE değildi.Özellikle 15 temmuzdan sonra sosyal medyada "dolar bozdur" kampanyaları yapıldı.Bu kampanya hemen haberlere taşındı.Haberler hemen dolarını yakan teyze/amca videoları yayınlamaya başladılar.
  Peki gelelim bu dolar bozdur meselesine;
  Dolar bozdurarak dolar düşmez.—ki Çin son 1 yılda 1 trilyon dolar bozdurdu lakin dolar yine yükseliyo—Bunu zaten hepimiz yaşayarak öğrendik.Şimdi beyler birileri milletin dolar bozdurmasını isteyerek; milli döviz rezervini eritmeyi istiyordu.Böylece piyada döviz ekgibliğinden dolayı merkez bankası piyasaya döviz sürecek ve böylece merkez bankasının döviz rezervi azalacaktı.
  http://www.businessht.com...ervleri-bir-haftada-eridi
  bakın linkteki habere bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

  Böyle olunca ülkemiz 3-4 ay sonra başlayacak olan bono krizinde döviz sıkıntısı çekecekti.Şimdi siz RTE'ye çatacaksınız ama adamda bir suç yok.Şimdi "RTE yine kandırıldık diyecek" diyeceksiniz.Demenizde aslında haklısınız ama şöyle bir durum var;RTE'nin danışmanları var ve bunlardan biri de ekonomi danışmanı Yiğit BULUT.Erdoğan bu adamlara danışıyo ve ona göre karar veriyor lider de budur zaten.Bu işin uzmanlarıyla danışır ve karar verir.
  RTE'yi savunmak için söylemiyorum ama suç RTE'nin danışmanlarında ve ekonomii yönetiminde.Adamlar resmen günlük kararlar alıyor.ileriye dönük kararlar alınmıyor.Dolar yükseliyo faiz artırıyo,gidip dolar bozdurup piyasaya sürüyor. bunlar görüyoruz ki hiç bir işe yaramıyor.

  Yiğit Bulut'a gelelim.Bu adamı tanıyanlar bunun ne mal olduğunu bilir.Bir zamanlar dolar 1'e düşecek diyen adam.Dolar 2.80'ken 2.60'a düşecek diyen adam, araplar Türkiye'ye 500 milyar dolar yatırım yapacak diyen adam.Bunların hiçbirinin gerçekleştiğini görmedik.işte bu adamlar yüzünden şuan da halk tedirgin.Halbuki doların artması normal bişey.Sadece bizde değil, çoğu ülkenin para birimine karşı dolar artıyor.Burada ekonomi yöneticilerinin ve hükümetin yapması gereken halkı tedirgin eden açıklamalardan uzak gerçekçi açıklamalar yapmak.Yani gerçekçi derken yok araplardan şu kadar yatırım gelecek,yok şu bize para verecek falan bu açıklamalardan uzak durmak.
  Tümünü Göster
  ···