/i/Siyaset

Saygı Çerçevesinde Özgür Siyaset Platformu
 1. 1.
  +29 -36
  Cidden merak ediyorum ne yaptı bu adam size
  ···
 1. 2.
  +5
  cok guzel bir gorsel, sukuladim
  ···
  1. 1.
   +1

   Analariyla cima eylemiş olabilir

   ···
   1. 1.
    0
    vay amk
    ···
 2. 3.
  +27 -9
  Ekonomiyi batirdi
  ···
  1. 1.
   +2
   Sende dolara euroya bakıp ülkenin ekonomiai hakkında yorum yapan cahillerrdensin heralde. AKP iktidara geldiğinde kriz vardı enflasyon %68 di 2002'den bu yana %11''den yukarıya çıktığını görmedim. Öğrende gel. Alım gücü %50 arttı.
   ···
   1. 1.
    +1 -1
    Senin ekonomi bilgini iktisat bilgini gibeyim cahil huur çocuğu
    ···
   2. 2.
    0
    Daha ekonomiden anlamayan cahil bunu. Doğrusunu biliyorsan laga luga yapma söyle :D
    ···
   3. 3.
    0
    Kemal derviş sayesinde taşidilar ne zaman o gitti ekonomi yine yokuş aşagi oldu
    ···
   4. 4.
    0
    Üretim olsun, dışa bağımlı olmayalım, hayvancılıkta bir numra olalım, kendi hayvanımızı yetiştirelim, dışa borcumuz olmasın hem de DOLAR cinsinden bana ne doların yükselmesinden ? Kafiyeyi koydurttun bana eğer bu düşünceyle devam edersen sana da koymak zorunda kalacağım !
    ···
   5. 5.
    0
    O dediklerini devletten bekleme mallıktan başka bir şey değildir. Hayvanı devlet mi yetiştirecek tarlayı mahsülü devlet mi üretecek bütün suçu devlette aramaktan başka bir şey bilmiyorsunuz. O zaman buraya gelip AKP ülkeyi batırdı deme imkanınız yok. AKP'nin ülkeyi kötüşletirmesi için AKP'den önce şimdiki ekonomik durumdan daha iyi olması lazım.
    Eskiden iş yoktu millet hayvancılıkla tarım uğraşıyordu şimdikinden daha berbattı şimdi ki nesil rahatına düşkün olduğunda ne tarlada çalışan var nede hayvancılık yapan var. Adama aylık 5000 TL maaş veriyorlar gene hayvancılık yapmıyor. Suç varsa devlette değil halktadır.
    ···
   6. 6.
    0
    Tohumları yasaklayan devlet değil halk,
    Şeker fabrikaları kapatan halk,
    Devlet kurumlarını özelleştiren halk,
    Mazota ve benzine insanlık dışı zamlar yapan halk,
    Üreticiye teşvik vermeyen halk,

    doğal olarak suçlu da halk. Haklsın ne diyeyim ülkeyi halk yönetiyor, bildiğimiz halk.
    ···
   7. diğerleri 4
 3. 4.
  +6
  Bor bor bor
  ···
  1. 1.
   0
   Anana kor
   ···
   1. 1.
    0
    Seni bir giberim
    ···
 4. 5.
  +39 -10
  Suriyeliler den dolayı
  Ekonomi den dolayı
  Milliyetçiliği ayaklar altına almasından dolayı
  Şehitlere kelle demesinden dolayı
  Apoya sayın demesinden dolayı
  Eğitim sisteminin dıbına koymasından dolayı
  Milleti ayrıştırmasından dolayı

  Daha sayayım mı?
  ···
  1. 1.
   +3 -11
   Anani gibti onu unuttun
   ···
   1. 1.
    +13 -1
    Noldu cevap veremedin anasını yerle yeksan ettiğim?
    ···
  2. 2.
   +7 -1
   say say Mustafa Kemal Paşa ya ayyaş demesinden dolayı
   ···
  3. 3.
   +2 -1
   Lan huur çocuğu, dexer sayın dedi diyelim resmiyetten dolayi peki meral aksener ve muharrem ince, selehattin demirtasi hapisten çıkarmak istiyorlar ona neden sesiniz çıkmıyor? Sizin alayınızın annesini gibeyim amk beyinsiz varlıkları. Gözünüz kapalı yaşıyorsunuz ot gibi döl israfisiniz amk hepiniz.
   ···
   1. 1.
    +8 -2
    Küfür etmeden tartışamıyorsunuz zaten huur çocukları sizi. selo suçlu ise cezası verilir ve aday olması engellenir.bu adam başkan adayı olmuş kabul etsek de etmesek de.ince ve meral sadece selo ya değil bütün adaylara başarılar dilemiştir. ayriyetten bu %10 11 lik Kürt oyu almak için bir taktiktir. makarna ile dolu beynin anlayamayabilir huur evladı.siz devlete sızan yeni cemaatlere sakso çekebilirsiniz.
    ···
   2. 2.
    +1
    Lan huur çocuğu benim siyasi tarafımı bilmeden bu sekilde yorum yapamazsın. giberim taktiginide senide. Taktik olduğunu nereden biliyorsun onlar planı yaparken yanlarinda miydin? O kadar söz ver çıkaracağız diye, başkan seçilince yok biz taktik yaptik mi diyecekler? Ak parti li değilim, asıl sakso çeken sizlersiniz. Susmuyorsunuz amk sözlük aksener, ince basliklariyla dolu. Kimin sakso çektiği ortada.
    ···
   3. diğerleri 0
  4. 4.
   0
   Say pnp
   ···
  5. 5.
   +2
   Entry sahibi net huur çocuğudur. Kürt oyu almak için taktik diyor. Taktiği uyguladığı kişi aponun heykelini dikeceğiz diyen biri. Ayrıca rte de oy almak için türlü yollara başvurunca yok oy için bunu şunu yapıyor oluyor. taku takla örtmeyin. Bi de anlamayabilir falan ayağı yapmış gibtiğimin beyinsizi. Büyük oyunu çözmüşsün tebrik ederim.
   ···
  6. 6.
   +2 -1
   Ekonomi battı derkwn neye gmre bunu dedin. Enflasyon şuan %10.85 AKP Türkiyeyi berbat bie ekonomi ile aldı. Enflasyon %68'di AKP geldiğinden beri %11'den yukarıya çıkmadı. AKP gelmeden önce halk 116 dolar asgari ücret aloyordu şimdi 400 dolar civarında. AKP gelmeden önce asgari ücret ile aylık 113 litee benzin alınabiliyordu şimdi 287 litre aynı şeyler diğer ürünker içinde geçerli sürekli artış var. Ama nedense bunlar hiç söylenmiyor neden acaba ? :D
   ···
   1. 1.
    +1 -1
    Sen gerizekalı mısın?
    ···
   2. 2.
    +1
    Yav giberim sene 2018 olmuş hala bunu tartışıyorsun amk un çomar huur evladi git makarna ye
    ···
   3. 3.
    0
    Hahaha söyleyecek bir şey bulamayınca ben :DDDDDDD
    ···
   4. 4.
    +1
    Krds bisi sorcam sana 1.si kaynak
    2.si benzinden ornek vermissin guzel diger urunlerdede alim artisi var demissin mesela bu soyledigin asgeri ucret olayina gelelim bak guzel kardesim izmirde istambulda bir ev kirasi 1.000 diyelim evli olmayan birisi bu kira parasini verip geriye kalan elinde 800 tl ile gecinebilirmi daha bunun elektrik suyu var zengin zenginlesirken fakir fakirlesti daha
    Asgeri ucret ile gecinen birisi nasil benzin alsin durumu bukadar vahimken ?
    Bu arada dolar 5 tl oldu rekorlar kiriyo buna ne diceksin enflasyon nedir bana googleda arastirmadan soylebilirmisin
    ···
   5. 5.
    +1 -1
    Koskoca ülkenin ekonomi ölçüsü izmir de ki istanbul da ki evlerin kira satış fiyatları na göre ölçülmüyor. Senin dediğine göre izmir de ki herkes memur hiç asgari ücrete çalışan yok. Arayan adam 500 TL kiraya da ev bulur 5000 TL kiraya da bu bir ölçüt değil. Türkiye'de Dolar ve Euro bazında rekor kırıyor olabilir aynı zamanda Dolar ve Euro'nun bu kadar yüksek olmasına karşın enflasyon oranını aynı hizada tutma rekoru da elinde. :D
    ···
   6. 6.
    0
    Lan amk un evladı,git bakalım alt tabakaya, hatta istediğin kişiye bak rahat rahat et yiyebiliyorlar mı? fıstığın kilosu 200 lira olmuş amın evladı,150 lira benzinle deponun yarışı dolmuyor anasını yerle yeksan ettiğim daha ne diyeyim sana
    ···
   7. diğerleri 4
  7. 7.
   0
   Büyükşehirlerde 500 liraya anca yumurta kolisinde yaşarsın o 10 sene önceydi
   ···
  8. diğerleri 5
 5. 6.
  +11
  Çünkü benden uzun
  ···
  1. 1.
   0
   Ahahaha o da güzel
   ···
 6. 7.
  +6
  Aynen amk yol neylerine yetmiyo şahsen ben her şeyi yol ile alıyorum o yüzden gibinti yok
  ···
  1. 1.
   +4
   Anal yoldanmı? oral yoldanmı? Alıyorsun.
   ···
 7. 8.
  +6 -5
  Analarini gibti
  ···
 8. 9.
  +3
  Cünkü sürekli kazaniyor
  ···
 9. 10.
  +1
  https://youtube.com/watch?v=77vH_xJnK4A
  ···
 10. 11.
  +4 -1
  Tekele gidiyorum mesela sigara aliyorum 10 lira daha sayayimmi
  ···
  1. 1.
   0
   Hangi sigarayı içiyosun ?
   ···
 11. 12.
  +7 -3
  Benzinden dolayı
  gibimden hallice eğitim sisteminden dolayı
  Doların yükselisini durduramadıgindan dolayı
  Bir paket sigara alırken bi pakette de devlete aldıgımdan dolayı araba ve ayakkabı da aynı şekilde
  işsizliğin git gide artmasindan dolayı
  Dısarda ac insanlar varken sarayın faturalarından dolayı
  Suriyeliye iş para varken benim iş bulamamdan dolayı
  Universite diplomasıyla dilencilik yapanlar atanamadıgı icin intihar edenlerden dolayı
  Verdigimiz sehitlerden dolayı
  Hayatimda gecmedigim köpruye para odememden dolayı

  edit: daha cok var ama alagavatın biri gelip fedöcü diycek boş yere sinir harbi yaşamak istemiyorum
  ···
  1. 1.
   +1
   AKP gelmeden asgari ücretinle 113 litre benzin biliyordun şimdi 287 litre benzin alabiliyorsun. Benzinw gelen zammı biliyorsun ama asgari ücret zamlarını hiç söylemiyorsun. Yıllara gööre kıyaslama yapmak hiç aklına gelmiyor mu ? Sigara içmediğim için fiyat bilmem. Sen bana sigara markanı ver ben sana hesabı çıkarayım.
   ···
   1. 1.
    0
    Ovvvv şit. Bana aynen bu tepkiyi verdirdin ki genelde ovvvv şit diyen bir insan da değilim. Eskileri açmayı çok seviyorsunuz ama onların "eski" olduğunu unutuyorsun. Günümüz dek ki genel ihtiyaçları bir topla bakalım asgari ücretten artan parayla kaç yüz litre benzin alabiliyorsun? Tabii artarsa.
    ···
   2. 2.
    0
    Eskileri açmadan şimdinin kötü yada iyi olduğunu nasıl değerlendir meyi düşünüyorsun :D Ekonomi kötüleşti diyenler eskiye bakmak zorunda. Bu eskiyi açmak değil şimdiyi eskiye göre kıyaslamaktır.
    ···
   3. 3.
    0
    Ekonomik gelişmeleri eskiye bakarak mı yapacaksınız ? Bunu hedefliyorsanız kendinizi 5 - 6 sene daha kandırır sonra ülkenin batışını izlersiniz. Tabii bu ülkenin vatandaşı olarak ben de izlemek zorunda kalırım. 2018 yılında olduğumuzu unutuyorsunuz. Teknoloji çağında olduğumuzu unutuyorsunuz, yapay zekaların bir çok insanın işine mal oluğunu ve yakın gelecekte neredeyse tamdıbına mal olabileceğini unutuyorsunuz. Sizin tek umursadığınız tayyibi ve partisini ne olursa olsun savunmak. Yanlış mı yapmış hiiiç fark etmiyor sizin için. Daha önce de bu tartışmalara girmiştim kendimden biliyorum. Sen eğer şimdiye kadar satılan kamu ve devlet mallarını, devlete ödediğimiz akıl almaz vergileri, yabancı yatırımcının ülkeye soktuğu paraları bilmeden, tarafsız kaynaklardan araştırmadan bir fikre vardıysan doğru yolda olduğunu söyleyebilir misin? Eğer senin vasfın ne ki dersen gir Youtubeye arama motoruna Özgür Demirtaş yaz. Kendisi profesör ve ülkenin nasıl kalkınacağını, muasır medeniyetler seviyesine ulaşacağını bir çok programda anlattı. Sonra dön bir, ülkenin ne durumda olduğuna bak. Eğer "Eskisi kötüydü, şimdi de kötü ama eskisi kadar değil" dersen sana diyebilecek bir söz bulamam, uzaklaşırım. Beyninde kullanabildiğin bir kısım varsa önce şu videoyu, sonra Özgür Demirtaş Hocanın programlarını izlersin.
    ···
   4. 4.
    0
    O dedilerini devlet değil insanlar yapacak devletin işi gücü yokta yapay zeka ile mi uğraşacak. Adam insansız hava aracı yaptı silahlar yaptı. Helikopter yaptı Sen kendini kiminle karşılaştırıyorsun AB ile mi Almanya ile mi Hollanda ile mi :D Türkiye'nin eti ne budu ne etrafı düşman dolu her yerden vuruyorlar senin derdine bak :D Türkiye şu 15 sene içinde eskilere nazaran neleri başardı ama nedense hep başarılı olanlar kötüleniyor. Eski Türkiye güzeldi diyenler Eski ile Şimdi'yi karşılaştırıp ona göre cevap vermek zorunda ben hesapladım 10 kat daha iyiyiz. Kötü demek hiç kimsenin harcı değildir. Şükür etmeyi bilmeyen hiç bir şey olamaz.
    ···
   5. 5.
    0
    Lan gibtir git dıbına koyduğum embesili. insan gibi cevap veriyorum hala aynı şeyi savunmaya devam ediyosun lan. Ne kadar pigibolojik sorunlu varlıklarsınız siz. O kadar şey yazdım birine bak ulan bak bak! Bakmıyosan kes sesini. Hala bu devletin işi değil diyor aptal herif. O zaman Tarım ve Köyişleri Bakanlığı kapansın ne gerek var sonuçta o da devlete bağlı, devlet bir işe yaramıyor ya o konuda. Bilim Sanayi ve Teknoloji Baknlığı kapatılsın. Teknoloji halkın görevi ne işi var devletin o işlerde dimi ??? Bunların hepsi kapatılsın! Halka teşvik verilmesin. Batıp gidelim dıbına koyayım batıp gidelim. O zaman yapılan silahları, tankları, helikopterleri sen AKP yada dexer yaptı dersen kendinle çelişmiş olursun. Madem devletin işi değil halk yapıyor ne alakası var bunlar yaptı diyorsunuz lan tüm hizmetleri? Gelişen teknolojiye neden bakmıyorsunuz lan ? Embesil herif ya sana harcadığım zamanda hiç bir şey yapmasam dünyaya daha yararlı olurdum. Tamamen zaman kaybısnız lan! Üzülüyorum aslında size. Neyse bak işine kardeşim 5 sene sonra aynı düşünceye sahip olabilrcek misin çok merak ediyorum.
    ···
   6. diğerleri 3
 12. 13.
  +3
  bunlarınki özenti amk. Ünlüler özgürlük, ağaç alkol deyip aydın gözüküyor. Bizimkilerde özenecek ya dexer düşmanı oluyor. He bir de sağ parti olması da bir etken. Sosyalist biri olsaydı el üstünde tutulurdu. Zati dexer düşmanı olupta chavez manyağı çok var.
  ···
  1. 1.
   0
   Kafanız kalıplaşmış ezbere konuşun pis çomarlar sizi
   ···
 13. 14.
  +3 -3
  reisi seviyorum.

  iTLER iSTEDi DiYE ATLAR ÖLMEZ

  http://c12.incisozluk.com...11506/9/2981559_o6282.jpg
  ···
  1. 1.
   0
   AT mı? bu bildiğimiz AT mı?
   ···
 14. 15.
  +1
  Gürcü olduğu için
  ···
 15. 16.
  +1
  Size insan muamelesi yaptığı için
  Topal Osman büyük validesi
  ile haşır neşir olsaydı severdim
  ···
 16. 17.
  0
  muallakler işte kendileri bile bilmiyorlar ki amq anca mizah yapıp trend olma çabası.
  ···
  1. 1.
   0
   Millet yıllardır anlatıyor siz anlamıyorsunuz
   ···
 17. 18.
  +1
  Peygamberden nefret mi edilir amk
  ···
 18. 19.
  +1
  Aq ülkeye geldiği yıldan beri ana avrad oluyor amq nereye el atsa oranın sistemi bozuldu dünya 1. Si olcaz buyicez dedi başkanlık seçiminde daha kendimize birşey alamaiyoruz amq ülkeyi nasıl buyutelim
  ···
 19. 20.
  +1
  Üretimi neredeyse 0 a indirdi
  ···