/i/Ben

Kendini ifade et !
 1. 1.
  +6 -1
  Charles Darwin tarafından 3 temmuz 1881 tarihinde W. Graham adlı bilim adamı arkadaşına yazılmış olan mektuptur. mektubun girişinde doğada bir amaç ve anlam olmadığı yönündeki klagib materyalist mantıkların tekrar edilmesinin yanı sıra, cümlelerin devamında Türkler'i örnek göstererek ilginç bir benzetme yapmıştır:

  "Doğal seleksiyona dayalı kavganın, medeniyetin ilerleyişine sizin zannettiğinizden daha fazla yarar sağladığını ve sağlamakta olduğunu ispatlayabilirim. düşünün ki, birkaç yüzyıl önce avrupa, Türkler tarafından işgal edildiğinde, Avrupa milletleri ne kadar büyük risk altında kalmıştı, ama artık bugün Avrupa'nın Türkler tarafından işgali bize ne kadar gülünç geliyor. Avrupa ırkları olarak bilinen medeni ırklar, yaşam mücadelesinde Türk barbarlığına karşı galip gelmişlerdir. Dünyanın çok da uzak olmayan bir geleceğine baktığımda, Türkler ve bu tür aşağı ırkların çoğunun medenileşmiş yüksek ırklar tarafından elimine edileceğini (yok edileceğini) görüyorum."

  Darwin, Türk milleti'ni yakında Avrupalılar tarafından yok edilecek aşağılık bir millet olarak görmektedir. kendi tasviri ile türkler gibi aşağılık ırkları; Avrupalılar gibi "medenileşmiş yüksek ırklar" tarafından yok edilmesi gerektiğinden bahsetmiştir.(the life and letters of charles darwin , new york ,1.cilt, sayfa :266 )
  ···
 1. 2.
  +1 -7
  Darwin baba hakli şuku
  ···
  1. 1.
   +2
   Ulan çerkez veya kürt huur çocuğu seni ilgilendirmiyor bu başlık. gibtir git! Her başlığın altında Türk düşmanlığı yapıyorsun.
   ···
   1. 1.
    0
    Dogru soyluyo boyle olacak falan demedim coktan hakli cikti dedim
    Bunu görmeyen zaten kördür
    ···
 2. 3.
  0
  Gram gibkim de olmayan hede
  ···
 3. 4.
  +4
  Keşke bu sözlerini 15 ve 16. yüzyıllarda söyleyebilseydi. O zamanlar Türk dendiği zaman batılı gavatlar tir tir titriyordu.
  ···
 4. 5.
  0
  Ohoo bitti ki o şimdi gidip kemiklerini gibecem onun
  ···
 5. 6.
  0
  Rez aldım
  ···
 6. 7.
  +2
  "kaynak nerde oç, sallama amk gibtir git lan, darwin bir kere çok modern bir biliminsanıydı taam mı.. "
  derse biri yapıştır panpa: https://www.darwinproject...letter/DCP-LETT-13230.xml
  ···