/i/Tespit

 1. 1.
  +3
  ortadoğu'dan amerikaya, ingiltereye kadar uzanan daeş ağı halkının neredeyse yarısının müslüman olduğu bir ülkede tek bir tane bile üyesi veya sempatizanı yok mudur ?

  kutsal topraklarda bile saldırı yapan bu terör örgütü en büyük müslüman düşmanı ülkede neden tek bir saldırı dahi yapmaz ?
  ···
 1. 2.
  0
  Çünkü menfaatine ters
  ···
 2. 3.
  0
  Daeş çok küçüldü pnp artık kendilerini zor savunuyorlar suriyedeki topraklarını bayağı bi kaybettiler ypg yerleşti o topraklara güncel suriye haritasından bakabilirsin.
  ···
  1. 1.
   0
   Önceden niye saldırmadılar?
   ···
 3. 4.
  +1
  hiçbir terör örgütü saldırmadı israile benim hatırladıgım
  ···
 4. 5.
  +1
  Bakın objektif olmak gerekirse ürettiğimiz veya bize kabul ettirilen komplo teorilerine inanıyoruz. Daeşi bu yüzden suçlayıp israil yanlısı diye adlandırmak adaletli değil. Eleştirecekseniz islamda uygun olmayan sınır dışında yaptıkları eylemleri, kestikleri kafaları dünyaya sergilemelerinin yanlış olduğunu, bir dünya samimi insanın kanı aktıktan sonra birkaç şerefsizin o kanın üstüne tahtını kurmasını eleştirin. Zamansız ve yersiz yaptıkları şeyleri eleştirin. Ama israil’e en yaklaştıkları yer mısır sina’dan israile sürekli bomba attıklarını, taciz ateşi açtıklarını israilin sınırda olağan üstü hal ilan ettiğini bilmiyoruz çünkü medyamız böyle şeyleri servis etmiyor.

  Ayrıca şöyle bir şey var. Eğer ölçü sizin söylediğiniz şeyler ise kendi ülkemiz de israil’e saldırmıyor hatta birlikte açıktan iş yapıyor kendilerinden cesaret madalyası alıyor ve hükümet sözcüleri tarafından israil devleti ve halkı bizim dostumuzdur deniyor. Adaletli olmak gerekir. Herkes kendi tarafgirliğini yaparsa hiçbir sorun çözüme ulaşmayacaktır.
  ···
 5. 6.
  0
  çünkü selefiler.
  (bkz: vahabiler hakkındaki gerçek)
  ···