/i/Hikaye

Herkesin bir hikayesi var, ya senin hikayen nedir?
 1. 51.
  0
  Rezerve
  ···
 2. 52.
  0
  Rezervasyon
  ···
 3. 53.
  0
  Rezerve
  ···
 4. 54.
  0
  ReeeeeeZ
  ···
 5. 55.
  0
  Reserved
  ···
 6. 56.
  0
  Rezerved devam
  ···
 7. 57.
  0
  Rezerve alalım şurdan
  ···
 8. 58.
  0
  Okurum rez
  ···
 9. 59.
  0
  zehrayı sjk tm
  ···
 10. 60.
  0
  Yaz knk okuyorum ben rez
  ···
 11. 61.
  0
  Okuyorum
  ···
 12. 62.
  0
  Rezervatullah
  ···
 13. 63.
  +7
  aşağı yukarı aile bireylerini tarif etmeye başladım. hepsi tutuyordu. tuttukça daha bir merakla dinliyordu.

  o zamana kadar ailesi hakkında pek geniş bilgim yoktu. anlattığı kadarını biliyordum. ben onun daha önce anlatmadığı meselelere temas ettim.

  - bundan 2 ay önce ailenizden bir erkek şu hastalıktan hastaneye yatmış.

  - nasıl biri

  - kocaman bir kafası var. teni kırmızı beyaz. ince bir bıyığı var. sağ kaşında kırık izi

  - valla helal olsun. o benim dayım.

  gibi meseleler.
  ···
 14. 64.
  +7
  ailesinde büyüye bulaşmamış kimse yoktu. ailesindeki kadınları; annesi, bacısı, hatta gelinlerine kadar çeşit çeşit hocalara gidip, muska yazdırmışlar birbirlerine. kendisi de doğruladı zaten.

  bir şehrin başına gelebilecek bütün negatif enerjiyi o aile tek başına sırtlamış diyeyim sana.

  birbirlerinin çocuğunu düşürtmelerden tut, rızkını bağlamaya kadar. kocayı karısından, karıyı kocasından soğutmaya kadar. ne pislik varsa hepsini tatbik etmişler anlayacağın. pek çoğunda da cin musallatı var. büyü ile fazla lak lak eden insanlarda olur genelde. bazısı da büyücüye bir şeyi yokken gider, adam ona kasten bir musallat eder ki; ondan para kazansın. bunlarında çoğu lanetli tipler anlayacağın.
  ···
 15. 65.
  0
  Rezerverd
  ···
 16. 66.
  +7
  babası okumamış, çocuklarını da okutmamıştı. bir tek bu arkadaş okumuştu, o da sülalede ilkti. çocukluktan beri köpek gibi çalışmışlar ve en sonunad sülalece kaçakçılıktan para kazanmışlardı. küçümsemek için söylemiyorum ama eğitimsiz olmalarına rağmen evlerine tonla para giriyordu. karılarının kızlarının kolları boydan boya bilezikti. bu kadar varlığa rağmen çingene gibi yaşıyorlardı. bahsettiğim arkadaş tuvalet terliği ile geziyor,tek pantolonla bir sene geziyordu. cimriydiler. yedikleri yemeği bile kuruşu kuruşuna hesaplayan tiplerdi. ama tak gibi paraları vardı o ayrı.
  ···
 17. 67.
  +7 -1
  her neyse çok detaya girip boğmak istemiyorum. az çok anlamışsındır ailenin yapısını.

  paraya büyük bir zaafları var, ama yemek için değil yığmak için. evlerine bir şey almıyorlar, çünkü ortaklık malı. birine bir şey alınsa diğerinin evine de alınır korkusu var adamlarda.

  ailenin başında elemanın babası var. herif zamanında tırlarla piyasanın dıbına koymuş. sonra güya tövbe etmiş. gelmiş galeri falan açmış bir kendine, birde şimdiki karısının çocuğuna. anlattım zaten onu. abisi vefat edince yengesi ile evlenmiş. oğlunu da yanına almış.
  ···
  1. 1.
   0
   Panpa devam etsene niye yarım bıraktın
   ···
 18. 68.
  0
  Okumayın korktum
  ···
 19. 69.
  +7
  o abisinden başka kendi ile az yaş farkı olan 2 de erkek kardeşi var. elemanlar evlenmiş okumadıkları için. bu da yıllardır dışarda okuyor diye senin hakkın yok malda mülkte ayağı yapmışlar. dükkana konmuşlar anlayacağın. derdi onları diskalifiye etmek.

  tüm bunları anlattım.

  - ayağımı mı kaydıracaklar ?

  - kaydırmışlar bile.

  - ne yapabiliriz ?

  - ne istersin ?

  - öldürebiliyor musun ?
  ···
 20. 70.
  +8
  kiralık katil tutmasının daha kesin sonuç vereceğini söyledim. bu düşüncelerinden vazgeçmesini sağladım. hakkın olana sahip çıkacaksın dedim. babası üzerine bir tesir kurduk.1 -2 ay uğraştık.

  ara sıra telefonla arıyor bugün git şöyle söyle falan diyordum. ya kızarsa diyordu, kızmaz diyordum. biz buradan salıyoruz ona lazım olanı.

  öyle öyle herkesin dili sustu buna karşı. bir dükkan açtırdı kendine sonunda. bana da hakkımı verdi.
  ···