/i/İnanç

İnanç
 1. 1.
  +1 -1
  Cinleri insanlar gibi düşünebiliriz, onların da erkekliği ve dişiliği vardır. Evlenip çoğalabilirler. islam alimleri, bu konuda delil olarak Rahman Suresi 55. ve 56. ayeti delil göstermişlerdir,

  "Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? Oralarda gözlerini yalnız eşlerine çevirmiş dilberler var ki, bunlardan önce onlara ne insan ne de cin dokunmuştur."

  Tams, esasen kanamak demektir. Onun içindir ki hayız kanına tams denir. Bu kelime daha sonra bekâret halinde olan birleşmeye isim olmuştur. Ayrıca mutlak cinsî yaklaşım anlamı ifade ettiği de söylenmiştir. Buna göre âyetin mânâsı şöyle olur: Onları kimse kanatmamıştır. Yahut onlara kimse dokunmamıştır. Hep bekâr kalmışlardır. Buradan cinlerin cinsel ilişkiye müsait olduğu anlamı ortaya çıkmaktadır.

  Diğer bir delil ise Kehf suresinin 50. ayetidir, " Yine o vakti hatırla ki biz, meleklere: "Âdem'e secde edin!" demiştik. iblis hariç olmak üzere onlar hemen secde ettiler. iblis cinlerdendi, Rabbinin emrinden dışarı çıktı. Şimdi siz beni bırakıp da iblis'i ve soyunu dostlar mı ediniyorsunuz? Halbuki onlar sizin düşmanınızdır. Zalimler için bu ne kötü bir değişmedir."

  Bu ayetteki "soy" kelimesi de üremeyi gerektiren bir husus olduğu için cinlerin evlenmesine delil gösterilmiştir.
  ···
 1. 2.
  0
  Eti Cinlerle mi?
  ···
 2. 3.
  -1
  Cin, islam öncesi arabistanda mitolojide var olan ateşten yaratıklardır.

  Cin diye bir şey yoktur. Sadece melekler vardır, Rabbe hizmet eden iyi melekler ve isyan etmiş Düşmüş melekler yani şeytanlar.

  Bunlar ise ruhtur öyle evlenip çoluk çocuk yapmaz, doblo alıp satmaz ama öyle sanılmasını sağlayabilirler hadi eyvallah
  ···
  1. 1.
   0
   Sen çok biliyon.Bu işle uğraşıyorum cahil herif kime anlatıyorsun :D Ruhmuş sakdfjsdljs o ruhlar cenabet yattığın her gece seni gibiyor ayık ol.
   ···