/i/Hikaye

Herkesin bir hikayesi var, ya senin hikayen nedir?
 1. 1.
  0
  "Her şeyi yapabilirim. Başarabilirim, sen olduğun sürece."

  Gökyüzüne baktı. Mavi, berrak, sonsuz bir deniz. Güzelliğini saklayabilecek tek bulut yok. Bu son mu olacak acaba?

  Dene, başarısız ol, kaybet, her şeyi geri al ve yeniden dene, başarsız ol, kaybet...

  "Her şeyi geri al."
  "Bu son oyun."
  .
  .
  .
  "Yeniden başlat."

  Ayakkabılarını giydi, güneş gözlüğünü masanın üstünden alıp dışarı çıktı. Acaba bu yüzleri kaç kere görmüştü? Kolundaki saate baktı, adımlarını hızlandırdı. 18 dakikası kalmıştı. Bu sefer başaracağına inanıyordu, bir sigara yaktı. Her şeyi ezberlemişti artık, kırmızı paltolu kadın ışıklardan geçecek, gözlüklü kız apartmanın önündeki kediyi severken telefonu çalacak, yanından bir çocuk koşarak geçecek, tam bu olurken o görüş alanına girecek. Dediği gibi de oldu. Sigarasını bitirmeden attı, hızlı adımlarla yanına gitti. Sakin görünmeye çalışıyordu, yüzlerce defa gözünün önünde ölmesine rağmen. Hızlı bir merhabalaşmanın ardından boğazını temizleyip  "bu taraftan" dedi. şaşırmıştı tabii kız, planlarda sahile gitmek vardı ama bunu onlarca kez denedi. Binalara girmeyi, olduğu yerde kalmayı, aklına gelebilecek her şeyi. Ama hep sonuç aynıydı.
  Arabaya binip tenha bir yere gitmeyi düşünüyordu, vazgeçti. Ölüm onu orada da bulacaktı. Bunun için birinin yada birilerinin olmasına ihtiyaç yoktu. Hızlı bir şekilde aklından bunları geçirdikten sonra "hadi gidiyoruz" diyerek sahile doğru koşmaya başladı. Vardıklarında ikisi de nefes nefeseydi. Denize bakan bir banka oturdular, göz ucu ile saati kontrol etti, 2 dakika vardı. Korkuyordu artık. Artık yeniden başlatmaktan, denemekten, kaybetmekten korkuyordu. Var gücü ile ağladı, kız parmakları ile gözyaşlarını sildi, dudağına bir buse kondurduktan sonra yüzüne bir tebessüm ile baktı ve sordu:
  "bu kaçıncı ölüşüm?"

  Bu sefer kalp krizi geçirdi, her şey bir anda oldu,  başaracağına inanmıştı, evet, her şeyi de yapabilirdi. Gözleri faltaşı gibi açıldı, ağzı açıldı ama hiçbir şey söyleyemedi.

  "Her şeyi geri al!"
  "Yeniden başlat"

  "YENiDEN BAŞLAT!"

  Bu son oyundu. Bütün şanslarını kaybetti. Gözyaşları, kucağında yatan kadının ayrılık hediyesi oldu.
  ···
 1. 2.
  +1
  başın sağolsun kardeşim, amcan da amma yavşakmış ama
  ···
 2. 3.
  0
  allah uçak kazası vermesin
  ···