/i/Hikaye

Herkesin bir hikayesi var, ya senin hikayen nedir?
 1. 1.
  0
  Her gece olduğu gibi o gecede yine şarapçı dayı bankındaki yerini almış, birkaç sevgili bu güzel havada manzarayı değerlendirmekte, kuruyemiş satan abla yavaştan tezgahı toplamakta , birkaç dıbına kodumun suriyelisi ise kendi dillerinde bağıra bağıra konuşuyor, birkaçı ise paten sürüyordu. Yoldan geçen faytonlardan sürekli roman havaları ısrarla çalmaya devam ediyordu. Gecenin en işlek saati belki bu saatlerdi. Aslında daha yeni bahara girmiştik bu denli kalabalık olmazdı buralar. Neyse kafa dinlemek için bir süre daha beklemem gerekecekti.

  Her zamanki kayamın üzerine Oturdum 2,5 litrelik kolam , 2 liralık çekirdeğim, ve daha bir dal içmiş olduğum mavi lark paketim. Normalde insanlar benim bulunduğum saatlerde alkol içip baykom olmayı severlerdi. Ama ben söz vermiştim kendime bir daha alkol yoktu.

  Aslında alkolü bırakma sebebim sağlık sıkıntıları, para sıkıntısı vs olaylar değildi. Tamamen nefsime baş etmeye çalışıyordum. En son alkol içtikten sonra kendi kendime bir daha içeni gibsinler dedim. Daha da içmedim aradan tam 3 gün geçti ve kendimi daha sağlıklı hissediyorum.
  ···
 1. 2.
  0
  Kolami plastik bardağa doldururken bir yandan da arkada kıraç ın razıysan gel benimle şarkısı çalıyordu bak hiç unutmam. Bi sigara yaktım sonsuz gibi gelen deniz manzarasına dalarken.

  Hey gidim yelelibozkurt. Ne hayallerin vardi buraya manitayla gelecektin el ele manzarayı izliyecektin. Büyük adam olacaktın oğlum sen ailen senden neler bekliyordu. Unuttunmu ilkokulda en başarılı sendin sınıfta. Subay olacaktın lan sen vatanına hizmet etmek için. Yarım puanla kaçırdın koskoca subaylığı.

  Bir aralar annenin masum evlâdıydın lan sen. Kötü söz kullanmaz harama bakmaz sigara asla , çayı açık demli içer, akşam ezanında evde olur, namaz kılar, anneye babaya karşı gelmez. Annenin biricik evlâdıydın lan sen. Halen daha öylesin gerçi ama ne oldu sana .

  kelimeler anlamsız kalır bazen sadece manzarayı izleyim dedim kendi kendime. Arkandan çingenin biri geldi dedi ;(ç: çingen B: ben)

  Ç:kardes paran varsa versene yaa
  B:Sende varsa bana versene
  Ç:Bende olsa senden mi isterim?
  B:Ben bende olsa senden mi isterim?
  Ç:Dalga mı geçiyon la sen benle ?
  B:Hee
  Ç:Sen ben kimim biliyonmu ?
  B:Bilmem mı gerekiyor?
  Ç:Gel öğreteyim sana.
  B: Kardeşim alkol mü içtin sen?
  Ç:Diyelimki içtim ne olacak la?
  B: Kardeşim bak içtiğin alkol senin olsun eyvallah ama o içtiğin alkol şişelerini ananın dıbına zütüne sokayım muallak ... Diyip bunun suratına 2-3 sağlam yumruk atıp yere serdim bu muallakyi. Her gece aynı olay aq. Ulan huur çocukları yok param diyom anlamıyor beyinsiz muallakler.

  Ulan her gece adam dövmekten bıktım aq. Geçende değişiklik olsun diye 3 kişilik gruba atar yaptım belki dayak yerim diye. Yok amin çocukları kafaları baykomken yumruk atmasını bile beceremiyor ulan nasıl delikanlısınız siz diyorum adam olan vurduğu yeri kanatır diyorum anlamıyorlar muallakler.
  ···
 2. 3.
  0
  Ulan amk tüm keyfim kaçtı bu muallaklerde çoğalıp gelmeden yavaştan tüyeyim buradan dedim kendime. Kolami posetime koydum biraz dolandim sahilde. Issız bir yer buldum şarapçı dayilarin bile olmadığı çöktüm kayanın üzerine. Yarım kalan keyfimi ısrarla sürdürmek adına kolami koyup sigaramı yaktım. Normalde yoldan gelen geçeni gözlemlemek hoşuma giderdi ama bulunduğum yer o kadar ıssızdı ki gelen geçen bile yoktu. Bende denize seyre dalmıştım.

  Müziğe ve denize o kadar dalmışım ki yarım saat geçtiğinin farkında bile değildim. Müzik açmak için telefona bakınca anladım saati. Arkamdan bir topuklu ayakkabı sesinin benim olduğum yere yaklaştığını duydum. Hızlı adımlarla geliyordu. Büyük ihtimalle ürkek bir kadındı ve gece bu saatte böyle birsey normaldi. Yavaşça adımlar hızlanmaya başladı sanki koşar adım ileri gidiyordu. Galiba birisi vardı arkasında kadının birinden kaçar gibi bir hali vardı. Tabi ben arkama dönemedim sadece ayak seslerinden tahmin ediyordum olanları.

  Tahminlerinde doğru çıktı. Aq ne adamım. Arkamı döndüğümde bir kadının arasından usulca yaklaşan bir huur çocuğu gördüm sanki. Bozuntuya vermemiş gibi izlemeye başladım. Kadın ikide bir arkasına dönüp bakıyordu. Arkasından gelen herifinde bakışları öyle normal değil.

  Beni görme ihtimalleri zayıftı. Adam kadına yaklaştı kadın koştu. Lavuk arkasından nereye bee güzelim dediği anda ben atladım hemen kayalıktan lavuğun önüne . Ananın dıbına diye cevap verip bunun suratına yumruğu geçirdim. ilk yumruğumdan sonra emanet çıkardı züt. Delikanlılıgin bumu la huur çocuğu diyip bunun eline tekme attım. Denize doğru giden bıçağının ardından bakarken bi kaç yumruk daha salladım bunun suratına. Afalladi. Son olarak yüzüne yediği tekme ile kayalıklardan aşağı düştü muallak.
  ···
 3. 4.
  0
  Kadının koluna girip uzaklaştırdım . (Ben:B kız :K)

  K:Çok sağol gerçekten nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum.
  B: Önemli değil bacım. Teşekküre gerek yok .
  K: yaa keşke herkes senin kadar düşünceli olsa.
  B:Emin ol düşünceli bir insan bunu yapmaz.
  K: Nasıl yani
  B:Gecenin bu saatinde kimsenin zütü yemez buranın itine kopuğuna sataşmak. Adamın anasına sovsen dönüp bakmaz bile bu saatte. Herkes başına gelecekleri düşünür.
  K:Ya sen?
  B:Ben kendimi düşünmeyi çoktan bıraktım zaten.

  Bunu taksi durağına kadar bıraktım. Yolda numaramı istedi neden dedim lazım olur dedi. Çok cool bir şekilde ihtiyacın olursa ben seni bulurum zaten diyip taksiye bindirdim bunu. Amk bu kızlarda yavsamak için bahane arıyor.
  ···