/i/Felsefe

filozofiya'ya inananların kafalarını açtıkları uhrevi altincidir.
 1. 1.
  0
  bu bir biçim değil, tasviri yok. tasviri yok demek de yanlış olur, yoka yok demek onun yok olduğunu somut şekilde kanıtlar ve varlık aleminin ilgi alaka noktasına çekip bilgi haline getirerek onu var eder. gözlemlenmiş en büyük alan kozmik ağ 'ın bir üst noktası 10 milyar ışık yılı uzaklığıyla keşfedilmiş evrenin yüzde dördü. gözlemlenmiş en küçük alan ise 0.0000000001 yoktometre ile planck noktası.

  iki noktanın da bir sonrası var fakat keşfedilemedi. iki nokta da sonsuzluğa uzanıyor fakat sonsuzluk kavrdıbının başı ve sonu olmadığından iki noktanın sonsuzluğa uzanması paradoksa giriyor. iki sonsuz noktanın varlığı öylesine anlam karmaşası yaratıyor ki zaman ve mekanın yuvarlak bir cisim olduğunu düşünmeye başlıyorum. bir ipin belli bir başı ve sonu var, eğer bu ip sonsuz olsaydı baş ve son dediğimiz noktalar yok olacak yuvarlak bir hal alacaktı.

  aslında aynen öyle bir sistem var; en büyük nokta ve en küçük nokta, ikisinin de başı ve sonu yok. tanrı kendisine bir soru sormuş ve cevaplayamamış gibi paradokstan öte bir karmaşıklık var. bu kuantum köpüğü değil, kuantum köpüğü belli bir alanı kapsar. hal böyle olunca anlam ve bilgi değerini yitiriyor. anlam ve bilgi? hadi bilgiyi geç, anlam? neye göre? şimdi "insan her şeyi anlamaya çalışarak hata yapıyor, insanın anlam arayışı trajikomik" diyerek konu içinde konu açıp bir önceki konuya vereceğiniz cevabı bu konuyu açarak yumuşatmış ve düşünce biçimini değiştirmiş olmam mı gerekiyor? eğer anlam arıyorsak bunu yapmak anlamsız değil.

  ilgisiz düşünce tam olarak;

  ?
  önü ve ardı boş olan bir soru işareti, kendi başına bir bilinmez.

  ??
  önü ve ardı boş olan iki soru işareti. bir bilinmez, bilinmez olmaya yetiyorken ikinci bir bilinmez konuyu daha bilinmez hale getirmiyor. sadece algıya hitap edip gereksiz varlık yaratıyor.

  ilgisiz düşünce tam da bu noktada kişilerin anlam farklılıklarını oluşturması, yorumlama biçimi. ve tabi dil felsefesi.
  ···
 1. 2.
  0
  seviye yükseltme huur cocu

  am züt meme am züt meme
  ···