/i/Siyaset

Saygı Çerçevesinde Özgür Siyaset Platformu
 1. 1.
  -1
  adlı Youtube videosunda ülkücü camianın Başbuğu Alparslan Türkeş şunları söylüyor:

  "Türkiyesini kalkındıracak olan tek siyasî hareket Milliyetçi Hareket Partisi'dir.. ülkücülerdedir. Efendim! Ben de ülkücüyüm, ülkücülük kimsenin tekelinde değil ama ben Anavatan'lıyım, Anavatandayım. Efendim! Ben de ülkücüyüm, ülkücülük kimsenin tekelinde değil Doğruyol'cuyum ben Doğruyol'dayım. Efendim ben de ülkücüyüm, ülkücülük kimsenin tekelinde değil Büyük Birlik Partisi'yim ben. Ben de ülkücüyüm efendim Refah Parti'liyim. Halt etmişsiniz hepiniz..! Ülkücü Milliyetçi Hareket Partisinde olur. Milliyetçi Hareket Partisinde bulunmayan ülkücü değildir, gittiği yerin damgasını yer. Ordaki genel başkanın görüşüne göre yaşar. Ordaki genel başkanın görüşüne göre hareket eder. Onun ülkücülüğü kalmamıştır. Bunu böyle bilmeliyiz. Büyük Birlik Partisi bir ihanet hareketidir. Ülkücü davayı arkadan hançerleyen bir ihanet hareketidir. Parti büyük bi siyasi manevradır, zor bi manevra yapar. Refah Partisi ile seçim işbirliği yaparak 19 milletvekili getiriyor parlementoya... Bunu 20 yapmaya, grup kurmaya uğraşırken Özal'ın fitnesiyle ordan aldıkları milyarlarla bizi arkadan hançerliyolar. Çıkıyorlar ayrı parti kuruyorlar. Efendim, neymiş biz müslüman değilmişiz, bizim müslümanlığımız para etmiyormuş.! Terbiyesizlere bak! Nanköör terbiyesiz!

  Onun için hareketimiz çok şereflidir. Milletimize çok hizmet etmişiz. Ülkücülüğü kuran adam benim, kitabını yazan adam benim. Ülkücü burada olur, Milliyetçi Hareket Partisinde olur. Ülkücülüğü kuran, ülkücülüğün babası olan adamın emrinde, yanında çalışır... Sen bana ihanet edeceksin. Yalan dolanla gideceksin başka yere parayla satılacaksın. Sonra..! Ülkücülük memlekette prim yaptığı için ondan da vazgeçemeyeceksin. Efendim! Ben de ülkücüyüm, ülkücülük kimsenin tekelinde değil! Eveet... Ülkücülük MHP'nin tekelindedir. Ülkücü olan burda olur. Bura iyice anlaşılıyo değil mi..? Evet. Ona göre hareket edeceğiz. Çünki avrupada da ihanete uğradık. Orda da burdaki haline, burdaki davranışına aldanarak sadakatle hizmet edicektik diye getirip oraya görevlendirdiğim insanların ihanetine uğradım. Bunlardan biri Serdar Çelebi. Orda da gidip görücülüğe sebep olduysa ayrı dernekleri var, bi şeyleri var ordaki işçilerimizin kandırdılar. Bunun gibi hareketlerle karşılaştık. Ama davamız sağlam, davamız kutsal bi dava. Ve tüm ihtihsaslı insanlarız. Onun için içerden dışardan yaptıkları bütün hücumlara, çevirttikleri bütün fitnelere rağmen dimdik ayaktayız. Çok şükür... "

  Sonuç olarak panpalar size göre gerçek ülkücü kimdir? Başbuğ Alparslan Türkeş mi yoksa rahmetli cennet mekan Muhsin Başkan mı? Muhsin Başkan gerçekten ihanet mi etmiştir yoksa MHP'deki yanlışları görüp mü ayrılmıştır?
  ···
 1. 2.
  0
  Mhp oç yuvası
  ···