/i/Tespit

3
 1. 1.
  +218 -67
  futbolu basketboldan daha çok ilgiyle izliyorum ama basketbolun hakkını yemeyelim üstündür açıklayacağım.

  basketbol periyotlar üzerine oynanır ne seyirci sıkılır ne oyuncu oldukça zevklidir her sanıyesi ama futbolda gol pozisyonları ve tehlikeli ataklar haricinde oyun 90 dakikaya yayılır bazen sıkıntıdan maçı izlemek istemeyede bilirsiniz.

  basketbolda her iki takımda kazanma şansı birbirine yakındır. favori gösterilen takımın şansı biraz yüksektir. misal %60 a %40 gibi ama futbolda bir takım favoriyse genelde o takım kazanır.

  basketbolda futboldaki seyirci yarım km ötede değildir neredeyse sahanın içindedir ve o çoşkuyu hisseder takımına güç verir. futbolda adam yarım km öteden bagırıyor hahahaa

  basketbolda seyirci sayısı 10k 12k dır elit insanlar gelir. futbolda ortalama 25k-100k arası değişir bu yuzden gereksiz, ağzı bozuk, maç izlemeyi bilmeyen tiplerde gelebilir.

  basketbolda abd de bir kültürdür ama futbol dünyada küresel bir ekonomik havuzdur.

  basketbolda sakatlanma riski çok düşüktür çünkü tekme tokat kimse birbirine girmiyor. fair play üst düzeydir. bir maçta tartışan 2 oyuncu pek göremezsiniz. biri kötü atış yapsa takım arkadaşı yanına gidip motive eder. futbolda ise gol yiyen kaleciye, hata yaoan defansa, gol kaçıran futbolcuya takım arkadaşları bağırır azarlar seyircide tonla küfreder

  işte gelişmemiş toplumların özeti
  ···