/i/Ben

Kendini ifade et !
 1. 1.
  +71 -4
  Özet geç aq çocu film daha kısa
  ···
  1. 1.
   0
   dasdasdsafdfsafdsfasfdf
   ···
 2. 2.
  +63 -10
  çok derin düşüncelere kapıldım gerçekten bi insan evladı olarak bu dünya üzerinde çoğumuzun boş işlerle yaşamımızı sürdürdüğümüz kanısına vardım . filmi bilmeyenler için filmin başında dünya yaşanmaz bir hale geliyor ve dünyayı insan ırkı olarak terk etmemiz ve başka yaşanılabilir bir gezegende koloni kurmamız gerekiyor insan ırkının devamı için.

  bu tabi ki bir bilim kurgu filmi ancak bunun gerçekleştiğini varsayalım şuan , dünya yaşanmaz bir hale geliyor ve başka bir gezegen de koloni kurabilecek teknolojimiz yok bunun gerçekleşeğini bilseydik sonumuzun böyle geleceğini bilseydik şuan yaptığımız çoğu şeyi yapar mıydık insanları ırkına göre ayırmak , veya dinine veya herhangi bi seçimine göre ayırır mıydık yine de ? Türklük için ölürüm almanlık için ölürüm amerikanlık için ölürüm öldürürüm der miydi insanlar ? insanlara doğuştan getirdikleri bi takım özellikler yüzünden yinede nefret besler miydik ? 1. ve 2 . dünya savaşları olur muydu ?

  yada tüm insanları alman türk amerikan italyan afrikalı diye ayırmaz da sadece insan olarak mı adlandırırdık. ister inanın ister inanmayın ama bu bir gerçek milliyet vatan bayrak din gibi kutsal saydığımız şeyler malesef insanlığı geri zütürüyor kim bilir belki sonumuzu bile getirebilir .

  insanlığın iyiliği için geleceği için tüm dünyanın tek bir ülkeden oluşmasını kabul ederdim ama bu tek ülkenin insanları daha kolay yönetmek için araç olmuyacağını , gerçekten insanlığın ileri gitmesine vesile olacağını bilseydim
  ···
 3. 3.
  +4 -26
  Arap olmayanın anasını zütten siqiyim
  ···
 4. 4.
  +18
  Film izlemek bence kitap okumak kadar faydalı bir etkinlik.
  Sadece şu filmin yarattığı etki ile nice genç evrene, fiziğe, astrofiziğe merak sardı.
  ···
  1. 1.
   +1
   doğru diyosun kardeşim aynı görüşteyim insandan insana değişiyor aynı filmi aynı kitabı okuyan kişiler çok farklı çıkarımlar yapıyor ekşi sözlükte şu filmden içest ilişkiye özendirme çıkarımı yapmış biri yemin ederim aklıma geldikçe o yorum ben utanıyorum feci şekilde :(
   ···
  2. 2.
   +3
   Görmüştüm o yazıyı :d
   Çıkarım yapmaktan en çok hoşlandığım yapım matrix. Feci bir derinliği var. Ajan Smith konusurken not aliyordum aq.

   Tüm bunlardan sonra gündelik hayatına bakınca durgunlasiyorsun.
   Dolar 6 olmuş aaa. Domates 8 lira aaa bu ne amk kurgu dünya daha gerçek hissettiriyor.
   ···
  3. 3.
   0
   bide source code izle o zaman panpam hayatının son 8 dakikasını yaşadığını bilseydin gerçekten domatesin 8 lira olmasına sızlanmakla üzülmekle zaman harcar mıydın ? *
   ···
   1. 1.
    +1
    Fena film değildi yaw izlemiştim.
    ···
  4. 4.
   0
   bu arada matrixi daha izlemedim :D izliyceğim inşallah , tek bir film mi matrix yoksa seri mi ?
   ···
   1. 1.
    +3
    3 filmden oluşuyor. Genel kani diğer 2 film ilk filmin golgesinde kalıyor. Ama ben hepsini tek bir film olarak düşünüyorum.
    ···
   2. 2.
    0
    KABUL EDiLEMEZ HEMEN iZLE!
    ···
   3. diğerleri 0
  5. diğerleri 2
 5. 5.
  +17
  Film bu kadar uzun değil
  ···
 6. 6.
  +9
  Yazı güzel olmuş panpa. Benim düşüncelerim de böyle. Bence filmle sınırlı kalma ama. Kozmoloji ve fizik üzerine kafa yordukça umarım daha iyi aydınlanmalar yaşarsın.
  ···
 7. 7.
  +3
  filmdeki mevzunun gerçekleşeceğini varsaymaya gerek yok çünkü küresel ısınma, karbon salınımı tehlikesi ciddiye alınmazsa çok değil, 2050'den önce dünya filmdeki gibi yaşanmaz hale gelecek. bir belgeselde 2024'de kadar gidişatı durdurabilme ihtimalimiz olduğu söyleniyordu ama nafile, şimdi de kuzey buz denizinden petrol çıkarmak istiyor pekekentler. üstelik küresel ısınma bu amcıkların işine de geliyor.
  özetle gibi tuttuk. biz yine idare ederiz de torunların işi zor.
  ···
  1. 1.
   0
   zaten antibiyotik krizi daha önce vuracak . 2050 de tüm bakteriler antibiyotiğe dirençli hale geliyor.
   sonumuz yakın
   ···
 8. 8.
  +1
  ana tema gemiye kadın almak ugursuzluk getirir.
  ···
 9. 9.
  +1
  Filmi izledikten sonra kendime hedef koydum: bu sene sonunda uzay mühendisliğini kazanıp nasa ya bir şekilde gitmek

  Sonuc: el bab Üniversitesi su ve su ürünleri bölümünde
  ···
 10. 10.
  -1
  filmin bazı kısımları gereksiz ve leş. yok sadece sevgiyle kurtulabiliriz gibi salak salak ağlamalar, kara delikten geçerken çoğu bilgimizi altüst edip birkaç cümleyle geçmek(spagetti theory), kızıyla ağlaklı konuşmaları... ama dıbına koyulmuş bir dünya sonrası yeni gezegen arama konusu sadece filmin özgün ve sürükleyici olmasına yetiyor.
  ···
 11. 11.
  -1
  Evet olurdu insanlar gene kendini ayırırdı
  ···
 12. 12.
  -1
  2 gezegen olsun 1i zenci 1i BEYAZ
  ···
 13. 13.
  +1
  Uzun başlık tutabilir

  edit: tutmuş geleceği gördüm burdan saraçgil ailesine selamlarr
  ···
 14. 14.
  +1
  filmler beni gerçekten farklı bir insan yaptı
  ···
 15. 15.
  +1
  Beyin amcuklaması geçirten bi film.
  ···
 16. 16.
  +1
  Okumadim
  ···
 17. 17.
  0
  Eınsteın telif attı knk duymadın mı?
  ···
 18. 18.
  0
  Ya kardesim bak. Milliyetçilik farkli irkcilik farkli sey. Kendi milletini geliştirmek bi nevi insanlığın da gelismesi anldıbına gelir.
  Baska milletlere kin beslemek nefret etmek irkciliktir. Ben bir sol milliyetciyim.
  Başkalarının topraklarinda gözümüz yok mu? Var tabi ki. Ama onlara kin besleyip topraklarını elinden almiyoruz. Sadece orda kendi soydaslarimiz haksizliga ugruyorsa vs. Topraklarinda hak iddia ederiz.
  Insanlar farkli irklara ayrilmasaydi insanlik gelismezdi zaten. Hep birbirlerinden ornek alarak gelisir insanlar.
  En guzel örneği kizilderililer. Binlerce yıl izole sekilde yasayinca gelismediler. Ilkel sekilde yasadilar ve bu onlarin sonu oldu. Insanligi bi katki sunamadiklari gibi kendilerine de katki sunamadilar ve soykirima ugradilar.
  Fazla hayalperestlik iyi degil
  ···
 19. 19.
  0
  bu kadar uzunyazımı yazılır amk nasıl okucaz
  ···
 20. 20.
  0
  insanların başka şeyleri düşünmemesi için anca dara düşmesi gerekir. Filmde de öyle zaten o teknolojiler üretildi çünkü ihtiyaçları vardı. Bizim bu dünyada ihtiyacımız yok şuanda başka gezegene gitmeye. Eğer zaten başka gezegene geçiş yapabilseydik savaşların tükeneceğine inanıyorum.
  ···