/i/İnanç

İnanç
 1. 1.
  +52 -3
  Size bununla ilgili çok uzun ve sürükleyici şeyler anlatıcam. Ama şimdi değil, uzun zaman oldu girmeyeli biraz soluklanayım.

  Edit: Öncelikle anlatacağım konu sadece Mısır’ı değil daha öncesini ve günümüze kadar olan kalıntıları ile devam edecek. O yüzden sadece konuyu Mısır olarak ele almayın. Mısır öncesi insanların vakıf olduğu ilimleri Mısır’lılar çok daha kudretli şekilde koruyup gelecek nesile aktarmayı gözle görülür yapılar ile aktardığı için başlığa Antik Mısırın Sırları diye giriş yaptım.

  Hikaye anlatır bir tarz yerine sohbet edercesine anlatmayı düşünüyorum, o yüzden kısa bilgiler ya da tartışma konulu hikayeler paylaşacağım o yüzden sizde yorumlarınızı veyahut edindiğiniz bilgileri bizimle paylaşırsanız sevinirim saygı değer dargeçitini dillediğim taşak kokulu yazarlar..
  ···
 1. 2.
  +1
  Rez aldım xD
  ···
  1. 1.
   0
   Bugün başlamayabilirim anlatmaya. Ama yakın bi zamanda başlıcam
   ···
 2. 3.
  +1
  namik mısırı da anlat
  ···
  1. 1.
   0
   tamam
   ···
 3. 4.
  +2
  Oo seversin sen eskileri aq fosili seni anlat bekliyorum rezerve
  ···
  1. 1.
   +1
   Ben de fosilim, o yüzden fosile karşı zaafım var.
   ···
 4. 5.
  +1
  23.10.2016
  ···
  1. 1.
   0
   Olmuş mu o kadar..
   ···
 5. 6.
  +1
  Hadi rez bakalım. Eski çağlardan hikayeleri severim
  ···
 6. 7.
  +1
  Rezerve
  ···
 7. 8.
  +1
  Rezerve
  ···
 8. 9.
  +10 -1
  Kendimden biraz bahsedeyim.

  Kaç yaşında olduğumu bilmiyorum ama 30’a çok bişey kalmadı sanırım geçen lise arkadaşlarım konuşuyordu kendi aralarında. Sigarayı çok ağır tüketiyordum bir kaç yıl öncesine kadar biraz sancılı süreçler neticesinde sigarayı bıraktım. Alkolüde baya bi azalttım. Bundan 4-5 yıl öncesine kadar hastalık derecesinde Beşiktaşlıydım. Tribünde davul falan çalardım, bana midilli derlerdi. Neden midilli dediklerini hala bilmiyorum. Boyumda kısa değil aslında.. Polislerden falan çok hızlı kaçtığım oldu bi kaç defa o yüzden olabilir. Müslümanlık, Musevilik, Hristiyanlık, Paganizm, Budizm, Zerdüştlük, Tengricilik ve Şamanizm inançlarını baya dip boyutta araştırmış ve Şamanizm inancını benimsemiş bireyim. Daha doğrusu dini bir inanç olarak değil de felsefe olarak bakıyorum dinlere. Şamanizm felsefesinin yaşamda ki düşüncelerini benimsiyorum diyelim. Dövmeleri pek bi severim. Ama bu zaman diliminde torbacılığı meslek edinen benim memleketimin güzel, ender ve bi o kadar lugatını çüklediğim hoşaf suratlı kardeşlerimde de çok dövme olduğu için ara ara tiksinmeler yaşıyorum..

  Bir çoğumuzun yaşadığı topraklarda toplumun geneli islamiyet inancına sahip. Bu yüzden ilk araştırmalarıma islam Tasavvufuyla başlamıştım, daha kolay ulaşıldığı için olabilir. Uzunca yıllar X bi dergaha gidip geldim bir şeyler öğrenmek için. Evet bana fazlasıyla faydası oldu ve etkiledi. Fakat gördüm ki dinler ve bu dinlerin felsefeleri tamamen aynı.. Evet tamamı.. Aynı şeylere inanıyor, aynı şekilde ayin yapıyor, aynı değerlere saygı gösteriyor.. Aynı.. Aynı ve aynı..

  Şamanizm felfesini edindiğimi belirttikten sonra bu diğer dinlerin birbirleriyle olan bütünlüğünü dile getirme sebebim, bu başlığı takip etmek isteyen ya da bir defa bile olsa okuyan zük kafalının ön yargılardan bi nebze uzaklaşıp takip etmesini sağlamaktır. Bunun nasıl olacağını konular açıldıkta ve sohbet ilerledikçe fark edeceksiniz.
  ···
  1. 1.
   +1
   Kalemin güzel sıkmıyorsun. Normalde 2 satır yazı yazana özet geç bin diyen ben 10 sayfa yazı yazsan okurum amk.
   ···
   1. 1.
    0
    Oku gözüm.. Oku da memur ol..
    ···
 9. 10.
  +1
  Rezervasyon
  ···
 10. 11.
  +1
  Rezzers önlerden kuzen gibme hikayelerinden iyidir
  ···
 11. 12.
  +1
  Icinde bolca masonizm ve asassin tarikatlari olacaksa rez, olmayacaksa da ekle hafiz
  ···
 12. 13.
  +1
  hadi kardeşim seri
  ···
 13. 14.
  +1
  Rezerveleddin ihsanoğlu
  ···
 14. 15.
  +1
  rezerved
  ···
 15. 16.
  +1
  Kaliteli olabilir bir bakalım eski dostum
  ···
 16. 17.
  +1
  Kkkkkkkkkkj
  ···
 17. 18.
  +1
  Rezzxccx
  ···
 18. 19.
  0
  Rezervetullahi vel feth. Meraklı bir ateist olarak takibe aldım. Hadi bakalım.
  ···
  1. 1.
   0
   Ben de kendimi bir süre Ateist olarak tanımlıyordum fakat araştırdıkça, üzerine gittikçe Deizm mantığıma yattı. Zaten bu Şamanizm konusu da bilirsin kafasına çiçekten taç koymuş deistlerdir. inancını ve ya felsefelerini değiştirme gayretinde bulunmayacağım ama ön yargılarımdan sıyrılıp takip edersen farkındalığa varacaksın. iyi seyirler zamcuğunu ıstırdığım.
   ···
 19. 20.
  +1
  Rezerved reyis yeniden hosgeldin bu arada
  ···
  1. 1.
   +1
   Hoşbuldum zamQ
   ···