/i/Ben

Kendini ifade et !
 1. 1.
  -1
  ben savunmuyorum destekte vermiyorum sadece niye korktuğunuzu merak ediyorum. yada istemediğinizi diyelim.

  sonuç olarak hırsız değilseniz ağır ceza görmeyeceksiniz.
  ya da zina yapmazsanız ceza almayacaksınız.
  daha dogrusu insanların malına mülküne ya da insanların ortak ahlak değerlerine zarar verebilecek potansiyelde bir insan değilseniz istememenizin geçerli bir sebebi olmalı.

  simdi gecin bilimi milimi. ülkemizde suan bilim mi var sanki amk.

  ee nedir bu korku?

  http://imgim.com/qG2Dgq.jpg
  ···
 1. 2.
  0
  Hırsızlığı en son 2. sınıfta yaptım
  ···
 2. 3.
  0
  Şeriatı uygulaması gereken hükümet şuanda bizim ülkeden çıkmaz. Önüne geleni asarlar.
  ···
 3. 4.
  +3
  ya korkuyla ne alakası var amk özgürlük kısıtlamasından başka bi tak değil, benim içtiğime gibtiğime devlet karışamaz arkadaş
  ···
  1. 1.
   -1
   3 yıl arabistanda yasadım. oralara adapte olamadım is gereği ekmek parası için gittim. gayette rahat yasadım. bak oraları savunmuyorum evet imkanlar cogu konularda kısıtlı. ama özgürlüğümün hiç bir alanda kısıtlandığını hissetmedim. sen sanıyor musun ki arabistanda kimse içki içmiyor, karı gibmiyor.
   ···
   1. 1.
    +1
    e şeriat gelse burda zina içki serbest mi olcak sanki?
    ···
   2. 2.
    0
    serbest olmayacak zaten panpa. insanın doğasında her tak var. sistem ne kadar engelleyebilir onu tartısalım önemli konu o. gizli saklı her taku yaparsın her sistemde eğer becerikliysen. ama birde bunun yakalandığında sonuçları var. hapise girmek seni ne denli korkutabilir ölümün karsısında?
    ···
 4. 5.
  0
  Peki meraktan soruyorum kendimizi savunma hakkı var mı
  ···
  1. 1.
   0
   lan tabi var amk. hemde bizim gibi gibten taktan sekilde değil. bizim ülkede iftira atarak bile karsındakini hapise sokabilirsin. ama bu sistemde öyle değil. incigine boncuguna kadar arastırılıyor. çünkü ucunda kesin hüküm var. büyük suç işlediysen özellikle ölüm var. kimse gelip sana aa zina yapmıssın hadi seni asalım demiyor. son nktasına kadar arastırılıyor. ama mesela sen karsındakine iftira atmıs ve bunu kanıtlayamazsan kazık senin zütüne giriyor. buda gayet güzel bence.
   ···
  2. 2.
   0
   Ee ara bir sokakta bir adam beni tartaklıyor. Kavga ettim ağır yaraladım ama o bana vuramamış ne olucak bana
   ···
 5. 6.
  0
  Ama ben zina yapmak istiyorum huur cocugu
  ···
 6. 7.
  0
  Şeriat denilen şeyin ne olduğunu bilen yok panpa. Bana özelden sorarsan güzelce anlatirım
  ···
  1. 1.
   +2 -1
   dıbına koyayım daha 2-3 saat önce 31 çektim keyfim yerine geldi diye başlık açıyordun. işte şeriat ahlakı budur , işiniz güünüz gibiş sokuş 31e çalışır ama pisliğinizi günahlarınızı şeriat ile örterseniz ... sus cevap verme
   ···
   1. 1.
    +1 -1
    Amk puştu. Kuranı ezbere bilen Hristiyanda var. Bilgi = iman herhalde senin gibi cahallara göre
    ···
   2. 2.
    +4
    Kes be .. Ya sosyal medyada Küfür edersiniz , yada Allahu akbar diyerek kafa kesersiniz .Sizin itikatınız inancınız binlerce yıldır böyle. Haaaa saygı duyuyorum , Hatta küfürbaz olmayan müslümanları da çok seviyorum iş şeriata gelince Tam bir Jungle rules . gerek yok ... ŞEriat isteyen Yallah rakkaya .. Gay evlilik isteyen yallah hollandaya böyle iyi .
    ···
  2. 2.
   +1
   ben 3 yıl bizzat o sistemin içinde yasadım panpa. her takunu biliyorum genel olarak. insan kendine inanıyorsa sistemlerin çokta hükmü yok. çünkü hiç bir sistem hırsızı ödüllendirmez illa ki cezalandırır. he kimisi hapisle, kimisi parayla, kimisi ölümle. ama cezalandırılırsın. önemli nokta senin o hırsızlığı yapıp yapmaman. bazı sistemlerde kolay yaparsın bunu, bazı sistemlerde zütün yemez.
   ···
 7. 8.
  +1
  şeriattan korkmuyomda gelmesin aq. anayasanın altıncı yy'daki dini kitabın temellerine dayanmasının bi mantığı yok. cinsel ilişkiye gireni odunla döv. dinini değiştireni öldür. kadınlara ikinci sınıf muamelesi. iki kadının şahitliği tek erkeğe eşit. erkeğin çok eşli olması serbest kadının değil. eşcinselliğin yasak olduğu, gayrimüslimlere ikinci sınıf muamele ve onlardan ekstra vergi alınması vs vs. toplumun her kesimine eşit yaklaşlamayan bir hukuk sistemi o yüzden sallaaaa
  ···
 8. 9.
  0
  oğlum benim konuştuğum çoğu CHP'li,solcu, laik adam eğer şeriat geldiğinde alkol ve zina yasaklanmazsa ben de desteklerim diyor. bunların tek karşı çıkma sebepleri bu olum... tabi haklı bir yanı da vardır bilemyorum
  ···