/i/İnanç

İnanç
 1. 1.
  +39 -59
  insanları iyiliğe davet etmek değildir. amacı insanların kendisine tapmasını sağlamaktır. bunun ayrımını yapalım lütfen.

  bunun en basit kanıtı iyi fakat ateist bi insanın sonsuz cehenneme gitmesidir. eğer allahın amacı insanlara iyilik yaymak olsa idi o zaman ateist olup olmasına bakılmadan cennete girerdi. fakat o kendisine inanılıp inanmamayı önemli gördüğü için(ki bu mükemmel varlık tanımıyla tamamen çelişir. mükemmel varlık kendi yarattığı şeylerin kendisine inanıp inanmasını gibine bile takmazdı mükemmel çünkü o.) ateistleri cehenneme atıyo. bi nevi intikam gibi bana inanmadın şimdi yan huur çocuğu.
  ayrıca en büyük günahı da yine kendisine şirk koşmak olarak koyuyo. demekki en çok koyan şey kendisine inanılmaması. bu nasıl mükemmeliktir. kendi yarattığın şey zaten amk sana inansa nolur inanmasa nolur. iyilik falan umursanmıyor yani o arka planda.
  zaten ayetlerde de kendi belirtiyo ful. insanları bana tapsınlar diye yarattım. cehennemi insanla dolduracağıma söz vermiştim artık geri dönemem (secde 13) tarzı ayetlerle de kendi amacını belirtmiştir. işte müslümanların taptığı din bundan ibaret.

  hala bedevi uydurması olduğunu anlamıyacak mısınız?

  edit: vay amk trende girdi diye bildirim geldi noluyo bu yeniyo mu
  ···