/i/Devlet

 1. 1.
  +2 -1
  40 yıldır türkiye'nin kanayan yarası haline gelen terör problemini çözecek ve ülkenin kalkınması adına ayak bağından kurtulmasına yardımcı olacak çılgın projedir.

  proje çeşitli aşamalardan oluşmaktadır. biraz maliyetli olacak bu proje gerçekleştiği zaman türkiye şaha kalmış at misali gelişmeye başlayacaktır.

  adım 1: ilk olarak kanal anadolu projesiyle karadeniz ve akdeniz birbirine bağlanacak. karadeniz'de bağlantı noktası artvin, akdeniz'de ise hatay - mersin - adana bölgelerinden birisi olacaktır.

  http://ulu.so/u7yvhi
  http://ulu.so/ur477f

  adım 2: kanalın batı kanadı doğu kanadına göre yüksek eşilecektir. yer çekiminden dolayı kanala dolan su kütleleri yüksek yerden alçak yere doğru akmaya başlayacak.

  http://ulu.so/usig9l

  adım 3: masum insanların zarar görmemesi için vatandaşa simit ve kolluk dağıtılacak.

  http://ulu.so/uyyrkk
  http://ulu.so/u7sphs

  adım 4: kanalı dolduran sular büyük bir hızla ilerlemeye başlayacak.

  http://ulu.so/u7esby
  http://ulu.so/ufld8m

  adım 5: su seviyesinin düşmana gerekli zaviyatı vermesinden sonra kanalın karadeniz girişine ve akdeniz girişine duvar örülerek suların ilerleyişi durdurulacak.

  http://ulu.so/u61494

  adım 6: suların çekilmesinin ardından hem terör belasından kurtulmuş hem de yaklaşık 770 km uzunluğunda patates depo edebileceğimiz bir çukurumuz olacak.

  http://ulu.so/ui171o

  dikkat edilmesi gereken önemli nokta: ülkemizin bulunduğu noktada dünyanın çapı yaklaşık 12.456,28 km olduğu göz önüne alınırsa ve kanala dolan suların saatte yaklaşık olarak 180 km hızla gideceği varsayılırsa (v=x/t) , suların ülkemize ulaşma süresi yaklaşık 66 saattir. suların ülkemize ulaşması ve büyük bir felakete yol açması söz konusudur. bu sebepten kuzey ve güney kısıma örülecek duvarların zaman kaybetmeden , kaliteli maldan örülmesi gerekmektedir.

  felaket senaryosu: http://ulu.so/uo24gl
  ···
 1. 2.
  +2
  Okumayın terör bitti
  ···
 2. 3.
  0
  Reserved
  ···
 3. 4.
  0
  Bunu okumam 60 yıl sürdü okumayın
  ···
 4. 5.
  0
  Doğuya güneydoğuya bide kuzey ırağa ikişer üçer atom bombası salla biter ya
  ···
 5. 6.
  0
  Özet geç bin
  ···
 6. 7.
  0
  Uzaaaay bi fikkir
  ···
 7. 8.
  0
  https://www.youtube.com/watch?v=b9-AsfPeohg
  ···