/i/Siyaset

Saygı Çerçevesinde Özgür Siyaset Platformu
 1. 1.
  0
  Öncelikle aptal cihangir solcularının yaptığı gibi komünizm \"oleeey sınırlar kalkacak herkes sevgi içinde yaşayacak lalalalala\" gibi birşey değil. Sürekli komünizmi süslü sözlerle anlatıyorsunuz peki neden hiç \"işçi Diktatörlüğü\"nden bahsetmiyorsunuz? Silahlı işçiler diye birşey vardır komünizmde. Sadece silahlı işçilerin ne olduğunu araştırarak bile komünizmin ne kadar dikta bir rejim olduğunu anlayabilirsiniz. Bunu sadece mark yazmamıştır, o çok sevdiğiniz sevgi pıtırcığınız leninde yazmıştır. Mesela ülkedeki kapitalistler silah zoruyla ülkeden atılıp mallarına el koyulması gayet normal hatta yasaldır. Lenin\'in devlet&devrim kitabında 4.maddedir bu. Eşitlikten bahsediyorsunuz ama nasıl oluyorsa sadece komünizmi isteyen insanlara eşitlik getiriyorsunuz. \"madem eşitlikçisin karını da kamulaştırsana ağağğa\" gibi birşey söylemiycem tabiki.

  Üsttede yazdığım gibi komünizm öyle sınırlar kalkacak herkes ölene kadar sevişecek mutlu bir hayat sürecek, böyle birşey değil komünizm kendinize gelin. Komünizm bir dikta rejimidir. Silah ve güç vardır, devrim vardır. Faşizmden bile daha faşist bir kalkışmadır, yönetimdir komünizm. Bunu hiç kıvırmayın, markta, leninde yazdığı kitaplarda komünizmin bir dikta rejim olduğunu her zaman yazmıştır. Yarın bir gün bu dikta rejim kötü birinin eline geçince ne olacak peki? Ortalığın anasını gibmeyecek mi?

  Mesela kapitalizmi ve komünizm en basit şekilde şöyle ayırabiliriz birbirinden. Komünizmde gerektiği kadar üretim yapılır kar düşünülmez fakat kapitalizmde kar, ihtiyaçtan daha önemlidir. Patronlar kar edebilmek için işçilere daha uzun ve ağır şartlarda çalıştırır veya maaşlarını düşürerek daha fazla kar eder. Fakat şöyle bir sıkıntı var ki, her sosyalist devlete geçmeye çalışan liderlerde sürekli kalkınma planları vardır. Üretim hat safhaya çıkacak ve gerektiğinden daha fazla üretim yapılacak. Yani sosyalist devlet içinde kapitalist bir düzen gelecek. \"Ama bu sadece devlet sıkıntıdan kurtulana kadar olacak.\" diyebilirsiniz fakat tarihe bakarsanız bu kalkınma planlarının hiçbiri işe yaramamıştır. Mao\'nun çininden işçiler, çiftçiler öldürüldü. Daha fazla çalışmaları için pardon Mao daha fazla para kazansın diye. Komünizmde para en büyük amaçtır, bunu belki günümüzün kültürel marksistleri kıvırabilir, kapitalistlere paranın kölesi olmuşsunuz diyebilir fakat komünizme dönüp baksalar orada da en büyük amacın para olduğunu rahatlıkla görebilirler.

  Birde hümanist takılan komünistler var, mesela demokrasiyi savunanlar ahhahahaha ulan komünizm, demokrasinin tam tersidir. Komünizm ile demokrasiyi hiç bir zaman yanyana koyamazsın. Dikta bir rejimde demokrasi ne alaka? Kendinize gelin, aptal aptal yorumlar yapmayın. Bunların çoğu yobazdır, mesela mark sürekli yenilenmek gerektiğini düşünür, tam o anda darwin evrim teorisini tanıtır ve mark heh sonunda tam bizim ideolojimize uygun bir şey diyerek, tam böyle söylememişte olabilir xd, sevinir. Halbuki alakası yok. Bakın evrim teorisi, gerek sovyetlerde gerek mao çininde yasaktı. Yani bugün ortalıkta böğüren \" yav devlet evrim teorisini kaldırdı böyle gericilik mi olur? \" diyen komünistler tarihlerine baktıkları zaman o çok sevip saydığı komünist liderlerin bunu yıllar önce yaptığını kolaylıklar görebilirler. Fakat sözde entel okuyan araştıran kesim bu kadar kolay bir bilgiyi bile araştırıp bulamayacak kadar ca- neyse. Yani bugün evrim teorisini kaldıranlara komünistlerin \"niye kaldırdınız?\" demeye hakkı yok. Tarihi araştırmıyorsunuz, komünizmi birinci ağızdan okumuyorsunuz. Cihangirde takılan solcu abilerinizle oturarak \" abi komünizm gelse de bi barış içinde yaşayak yaa \" diyerek komünist olunmuyor. Zaten emin olun komünizmi adam gibi doğru bir şekilde araştıran, sorgulayan birisi ne kadar saçma, insan karşıtı, faşist ve dikta rejimi olduğunu anlar. Özellikle genç kesim arasında çok büyük bir özentilik var çünkü çok büyük bir bilgi kirliliği var. Komünizm tamamen berbattır demiyorum fakat gençlere sadece komünizmin iyi yanları anlatılıyor. Gençlerin beyni yıkanıyor. Bunlara cahil diyorum fakat inanın öylesine söylenmiş bir kelime değil bu. Sağ sol olaylarına bakın. Komünistler ülkücülere(ülkücü falan değilim aşağıda umarım saçma sapan yorumlar yapılmaz, ne bir parti ne bir ideoloji sempatizanlığım var) \"kahrolsun faşizm, faşistler\" gibi sloganlar atıyor. Halbuki komünistlerin içinden biri çıksa ve \"ya biz bunlara faşist diyoruz ama bi gidip konusalım bakalım kimmiş bunlar\" dese ülkücülerin faşist olmadığını, sadece milliyetçi olduğunu, komünistlerle aynı amaç uğruna, Türkiye\'nin özgürlüğü için uğraştıklarını anlayacaklar ve sağ-sol çatışmaları başlamadan bitecek. Umarım milliyetçilik ile faşizmin hiçbir alakası olmadığını biliyorsunuzdur, birde onu anlatmayalım kızıl liselilere.

  edit: tamamen kendi yazımdır, alıntı falan değildir. alıntı yazacaklar nereden alıntı yaptığımı da ispatlayabilirlerse sevinirim
  ···
 1. 2.
  0
  bu ne amk gibseler okumam
  ···
 2. 3.
  0
  Destan yazmışın mk
  ···
 3. 4.
  0
  Bunu okuyanı gibiyim
  ···