/i/Siyaset

Saygı Çerçevesinde Özgür Siyaset Platformu
http://www.hurriyet.com.t...n-baktin-kavgasi-23690119
 1. 1.
  +4
  öncelikle ülkeden memnun olan arkadaşları ayırın onlar uzak durabilir. hele buraya gelip yok millyetçilik vatandır kahramanlıktır atıp tutanlar hiç yazmazsa sevinirim.
  Öncelikle bu ülkeyi sevmemek için ilk sebep kendi dvletimizin bizi gibmeye çalışmasıdır. kıbrısta 2,5 tl olan bira burada 7,5 tl. elektriğe, suya, gaza, araçlara, ödediğimiz vergilerin haddi hesabı yok. bunlar yetmezmiş gibi daha geçen gün gariban halkın ucuza içki içebilmek için satın alıp rakı yaptığı etil alkole düzenleme geldi. içine tat bozucu madde koyacaklarmış ve üstüne gıda amaçlı kullanılamaz yazacaklarmış. Ancak asgari ücrete zam muhabbetine gelince konu, geçinirsiniz az para değil muhabbeti yapmayı bilirler.

  Neyse esas mesela bu da değil. orta doğu kültürüyle yetişmiş olmamız, kadına şiddet, taciz, çocuklara taciz tecavüz, bir işe mi yerleşeceksin, yüksek lisans mı yapacaksın, kimin torpili daha büyük ise o yerleşir kadroya. bir haksızlığa mı uğradın? gidersin mahkemeye , bir bakarsın ki karşındakinin tandığı belediye başkanının bilmem nesidir, bakanın bilmem neyidir, bir inşaat firmasının torpilli sahibinin binidir. belediyede bir daire odasının başkanının binidir ya da... aleyhine karar alınır, haklı olduüun yerde haksız konumuna düşersin. bir de tüm bunların üstüne haksız olan kiş ielini kolunu sallaya sallaya devam eder dışarıda dolaşığ aynı haksızlıüğı sürdürmeye.

  yan baktın kavgasıdır, ne bakıyon kavgasıdır, kıskançlık şiddeti, eski sevgili davaları vs. anlat anlat bitmez.

  \"eee bunlar her ülkede vardır az da olsa\" demeyin. esas mesele şu , bunu yapanlar toplumun alt kesiminden eğitim seviyesi düşük tiplerdin demeyin arkadaşlar. bakın mesela şu: http://www.hurriyet.com.t...n-baktin-kavgasi-23690119

  arkadaşlar bu adamlar üniversite hocaları, doçentler. biri diğerine yan baktın diye gidip adamı otoparkta darp ediyor. işte bu yüzden bu ülkeden ümidim yok. emin olun Türkiy\'nin pek çok üniversitesinde hocalar arası çatışmalar vs var. üniversite öğrencisi dersin, aydınlanmıştır dersin, bir bakmışsın eski sevgilisini kıskanır onun davasını güder, bir bakmışsın okulda toplanır politik olaylara karışırlar. hocalarla çatışırlar, hocalar öğrencilere ayrı takar. görüşüne uyanı geçirir, uymayanı bırakır.

  kadın açlığı vardır bir de bunlarda. hocadır öğrencisine sarkar aha: http://www.haberturk.com/...i-dokuz-eylulu-karistirdi ayenn bunun gibi.

  öğrenci kız öğrenciye sarkar, kız yüz vermezse şımarık olur, verirse \"kolay düşüyor ha istekli\" diye laf çıkartırlar.

  Yani ahlak, edep, vicdan, adalet yok. Bu ülke kardeşim, devlet postuna bürünmüş büyük bir mafyadır. ilkel bir mafya. bir mafyanın içinde yaşıyoruz.

  yazık. hayatımıza yazık. hep keşke düzgün bir avrupa ülkesinde doğsaydım diye iç geçirirdim yıllardır. helal olsun bu devlet çizgimi bir an bozdurmadı.
  ···
 1. 2.
  +1
  okumayın ülkeyi sjktim
  ···
 2. 3.
  +1
  Ülkemi severim ama insanını ve hükümetinden nefret ederim
  ···
 3. 4.
  0
  çok doğru demiş adam ülkede bunlari görmemek için ya aptal olacaksin yada bakan torunu başkan akrabasi olacaksin anca ölye yaşarsin bu devirde
  ···
 4. 5.
  0
  biz insan olarak neyi çözemiyoruz? neden bu kadar ego,st,z, gururluyuz, kibirliyiz? örneğin Hollanda kıskançık cinayetleri diye arattım. çıktı bişeler. şaşırdım ama oluyordur tabi dedim. lan bi tıkladım habere cinayeti işleyen Türk. gitmiş karısını öldürmüş.
  ···
 5. 6.
  +1
  Ülke bir çok ideoloji ve ırkla yoğurulmuş bir karmaşa parçası haline geldi ne doğru ne yanlış ayırt edilemez hale geldi işte benim sevmeme nedenim
  ···
 6. 7.
  0
  Ben bira 7,5 diye sevmiyorum. Yap 90 lira o bira şişesi girsin züt lerine
  ···