/i/Siyaset

Saygı Çerçevesinde Özgür Siyaset Platformu
 1. 51.
  0
  Sukular şelale
  ···
 2. 52.
  +1
  Ellerine sağlık kardeşim...
  ···
 3. 53.
  +1
  O vıdeoyu ızlemeden yorum yapan yavsak orda 1980 alkol yasasından bahsedıyor adam
  ···
 4. 54.
  +4 -2
  Padişahlara pekekent diyenleri ne yapacağız? Osmanlıyı hiçe sayıp sanki sıfırdan bu ülkeyi kurmuş gibi kafa yapanları ne yapacağız? Atatürke laf söyleyen o.ç ama osmanlıya laf söyleyenin anasının üstünden tüm dünya geçmiştir gözümde.

  Kimse 1923 de bu ülkeyi baş sallayarak kurmadı ama 1299'u da unutmayın. Ayyaş diyen desin pekekent diyen desin, önemli olan kutuplaşmaya yer vermemek. Sen atatürk diyor o fatih diyor ? ee ne olacak şimdi???

  kimse kusura bakmasında 1453 de istanbul zaten bizimdi şu an da bizim. O yüzden her geçmişi tarihimize saygı duyup insanların hatası değil yaptıklarına bakmak lazım.

  Şimdi şöyle bir algı var, adam Atatürk'çü, ama osmanlıya ne bulduysa yerleştiriyor. Diğeri Osmancı, Atatürk'çüye yerleştiriyor.

  Ulan Osmanlı varisimiz ve asıl tarihimiz, Atatürk bir önder ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusudur.

  NOT: Ben hem Osmancıyım hemde Atatürkçüyüm. ikisi de şu an bu yazıyı yazmama sebep veren en önemli iki değerlimdir.
  ···
  1. 1.
   0
   Sana sorarlar osmanlıdan once Türkler yokmuydu ? Bende diyorum ki asil varisimiz osmanli degildir ama osmanli imparatorlugunu hice sayamayiz kac yuz yil hukum sürmüştür. Aslen osmanli imparatorlugu bir aileden turemistir. Turk ailesinden "osmanogullari" irk degildir. Irklik 1000 lerce yila dayanir. Turkluk bir irktir. Yanlis bilenler var duzelteyim dedim yanlis bilgiyi
   ···
  2. 2.
   0
   La ne yanlış bilgisi, Osmanlıcılık bir cemiyettir. Türk bir Irktır.

   Biz burada tıpkı soyisim gibi Atatürk ve Osmanlı isimleriyle ilgili taraflık yapmıyoruz.
   Aynı zamanda osmanlıdan önce tabii ki de Türkler vardı lakin anadolu tarihinde en iyi tarihi osmanlılar sürmüştür. Gidipte niye selcukluyu savunan yok ? yada osmanlı yerine selcuklu torunuyum diyen yok?

   Hepsi Türktü ama islam konunlarına en uygun devlet yapısıyla yönetilen Osmanlıydı. Kaynak burası işte.
   ···
 5. 55.
  +3 -2
  Filistin cephesinde komutanı olmadığı halde öyle mi? Oku bakiyim aklını gibtiğim
  Düşman Ordusu, 19 Eylül 1918’de Nablus güneyinde batıdan-doğuya doğru 8, 7 ve 4. Orduların savundukları mevzilere karşı büyük bir taarruz harekâtı başlatmıştır. M. Kemal’in başında bulunduğu 7. Ordunun kabul edilemez bir şekilde 8. ve 4. Ordulara haber vermeden ani bir surette geri çekilmesi, 8. ve 4. Orduların imhasına sebep olmuştur. Neticede Nablus Meydan Muharebesi olarak tarihe geçen bu çatışmalarda; Mareşal Liman Von Sanders’in Yıldırım Ordular Grubu bozguna uğramış, Cevat Paşanın 8. Ordusuyla kuruluşundaki Albay Refet (Bele)’in 22.Kolordusu imha olmuş, M. Kemal’in 7.Ordusuyla kuruluşundaki Ali Fuat Paşanın (Cebesoy) 20.Kolordusu ve Albay Ismet (Inönü)’in 3.Kolordusu ağır zayiat vermiştir.[1]
  Bu da kaynağı
  [1] Nablus Meydan Muharebesi, 19-21 Eylül 1918. Genelkurmay ATASE Başkanlığı, Birinci Dünya Harbi’nde Türk Harbi, cild 4, Klasör 2, Sina-Filistin Cephesi, Kroki 55.

  Tarih hakkında bi gibim bilmeden gelip de burda edebiyat yaparsan çomar diye dalga geçtiğin mallardan daha rezil bi vaziyet alırsın bu şekilde. Senin gibi her okuduğuna inanan duygusal mallar da hemen trend etmiş topiği. 80 yıl öncesinde değiliz artık insanlar okuyo geç bu hikayeleri
  ···
  1. 1.
   0
   2k neslinin 80 yıl öncesinden farkı yokki?
   Alayı gerizekalı, aptal, görmemişin teki. Her gördüklerine duyduklarına sorgusuz sualsiz inanırlar, kaynak gösterene huur çocuğu derler. Copy-paste yapıp, başlık çalmaları da cabası.
   Trend olmak için zütlerini bile gibtirir bu sığırlar.
   ···
  2. 2.
   0
   Ve çekilip imha ettirdiği, arkalarından vurduğu, ihanet ettiği adamlar sonra onunla aynı yola baş koymuşlar, Kurtuluş Savaşı'nı başlatmışlar değil mi panpa? Tarihi en çok yozlaştıranlar sizsiniz, ben de sana bir kaynak göstereyim bari.
   https://tr.wikipedia.org/.../Sina_ve_Filistin_Cephesi
   ilgili bölümde Atatürk'ün cephe yarılırken çekilse dahi asla düşmanla teması kesmediği yazıyor. Biraz da senin kaynağını araştırayım dedim ve ne buldum biliyor musun? https://www.youtube.com/watch?v=qQ3meGVMkNI
   Evet Kadir Ruhhastasıoğlu gibi deli raporu sabit ve tarih hakkındaki bilgisi 3 yaşındaki çocukla bile çekişemeyecek kadar zayıf birinin bilgilerini tarih diye yutturmaya kalkıyorsunuz. Gidin ve şerefinizle utanın!
   ···
 6. 56.
  0
  Haklı şuku
  ···
 7. 57.
  +2 -1
  Atatürk'ün eşi dünyada yoktur olamayacaktırda Atatürk'ü ezmek için önce Türk milletini ezmelisiniz.
  ···
  1. 1.
   0
   amk bizans surlarını baban mı yıktı?
   ···
 8. 58.
  0
  Hocanı gibiyim
  ···
 9. 59.
  0
  Ülkenin özeti budur beyler. Bu ülke böyke zihniyetteki kardeşlerimiz sayesinde kurtulacak ışığa erecek. GELECEKTEN UMITLIYIM.
  ···
 10. 60.
  0
  Helal olsun be
  ···
 11. 61.
  -1
  okurken yemin ediyorum şu çomarların yerine ben utandım lan ATAMIZA sahip çıkamadık diye
  ···
 12. 62.
  0
  Şukular şelale olsun
  ···
 13. 63.
  0
  Çomar detected
  ···
 14. 64.
  -1
  Ayyaş.
  ···
 15. 65.
  0
  Rezerve
  ···
 16. 66.
  -1
  Orda burda yazarak bi tak olacak mı amk çıkın sokağa ve tekrar bağırın avazınız çıktığı kadar! huur ÇOCUĞU TAYYiP ERDOĞAN. Gezi...
  ···
 17. 67.
  0
  rezerved
  ···
 18. 68.
  0
  Atam kalkta ben yatam
  ···
 19. 69.
  0
  Çok haklı
  ···
 20. 70.
  0
  Pardonda ayyaş diyorsa ATAMA onun anasını gibim
  ···