• 2 / 2 / 2680 entry
 • 653 başlık
 • 12 trend
 • 12,553.58 incipuan

xperrior önüncü nesil normal

 • +1
  süleyman demirelin gazeteciye verdiği ayar
  Süleyman Demirel seçmenlerle bir seçim öncesi sohbeti ypamaktadır. işsizlik konusunda çok iddialı sözler sarfeder. Göreceksiniz iktidara geldiğimiz zaman işsizlik problemini 3 ay, evet 3 ay içerisinde çözeceğiz. Bakın bunun altını çizerek söylüyorum. O sırada nor almakta olan gazeteciye döner ;

  Sende altını çiz o satırların der''

  Aradan 10-11 Ay GeÇer; Demirel BaŞbakandir Ama iŞsizlik Sorunu ÇÖzÜlmemiŞtir! O GÜnkÜ KonuŞmada Bulunan Ve Not Alan Gazeteci Kendisini Ziyaret Eder. Demirel Yaptiklarini, Yapamadiklarini, ÖnÜndeki Engelleri Vs. Anlatir. SÖz Sirasi Kendisine GeldiĞinde Konuklara GeldiĞinde Not AlmiŞ Olan Gazeteci Malum KaĞidi Çikartir Ve GÖsterir. ikisi Arasindaki Diyalog ŞÖyle GeliŞir:
  -efendim Siz Bize iŞsizliĞi 3 Ay iÇerisinde BitireceĞinizi VurgulamiŞ Ve 'bunun Altini Çizin' DemiŞtiniz Ben De ÇizmiŞtim. Buyurun."

  Aradan 10-11 ay geçer. Demirel başbakandır ama işsizlik sorunu çözülmemiştir. O günkü konuşmada bulunan ve not alan gazeteci kendisini ziyaret eder. Demirel yaptıklarını, yapamadıklarını, önündeki engelleri anlatır. Söz sırası konuklara geldiğinde not alan gazeteci malum kağıdı çıkartır ve gösterir. ikisi arasında şöyle diyalog gelişir.

  -Efendim siz bize işsizliği 3 ay içerisinde bitireceğinizi vurgulamış ve bunun altını çizin demiştiniz bende çizdim buyurun dedi gazeteci.

  Süleyman Demirel ise gazeteciye ;

  - KaĞidi Vermene Gerek Yok. O GÜn 'altini Çizin' DemiŞtim DeĞil Mi? Çikar Kalemini Tekrar. Al KaĞidi Eline Bul O Satirlari. Buldun Mu? Hah Tamam; Şimdi De ÜstÜnÜ Çiz!

  -Kağıdı vermene gerek yok. O gün altını çizin demiştim değil mi ? Çıkar kalemini tekrar. Kağıdı eline al ve bul o satırları. Buldun mu ? Hah tamam; şimdi de üstünü çiz !
  ···
 • +3 -1
  recep ivedik 5i boykot eden eleman
  Hangi kafayla bu entryi girdin ?

  Öncelikle onun bir film olduğunu unutmayın. Ne var oğlum adamların şivesi ile dalga geçmişse ? Film lan bu sonuçta. Hem ortada cidden seviyesiz bir hakaret, alay,kültüre saygısızlık yok. Senaristlerin işi gücü yoktu bu Türkleri nasıl birbirine düşürürüz diyordu. Türkü Türke düşman edeceklermiş bak bak bak ? Kaç yaşındasın oğlum sen ?

  Azeriler dediğin insanların hala büyük kısmında nefreti var bu halka. iran'ın kuzeyine gidin hatta azerbaycan'a gidin, Çaldıran'ın intikamı, yavuza sövmeler aptal aptal Osmanlıya hakaretleri zaten duyarsınız.

  Sen boykot etsen nolur etmesen nolur ? Şu sözlükte taş çatlasa 5000 kişi var desen o kadar bile yok gişe rekorlarını kıracak buna engel değil.

  Umarım o sahne çıkarılmaz.
  ···
 • +2 -1
  kıbrıs bizim vatanımızdır
  Toprağımızdır. Yıllar öncesinden şehitlerimizin kanıyla sulanmıştır.

  Kan ile alınan toprak para ile satılamaz

  Bu sözü diyen hükümetin dillerinden düşürmediği, her fırsatta ulu ataları olarak nitelendirdikleri II.Abdülhamid'e ait.

  Umarım bu kıbrıs sorunu çözülür. Filistin için, Halep için yırtınanlar biraz kendi topraklarındaki kendi vatandaşları için aynı çabayı göstermesi gerek.

  Rumlar kıbrısta Türkler'e zulüm etsin her türlü taku yapsınlar adamlara ses çıkarma git filistinlilere ses çıkar. Benden
  olmayandan banane ?

  Dün adalar bugünde kıbrıs. Eğer bu kıbrıs sorunu düşündüğüm yöntemler ile çözülür ise bu hükümet benim için 'vatan hainininden' öteye gidemeyecektir.
  ···
 • -3
  atatürkün hobileri
  {[InciListeHaberYap]}
  [[
  {{baslik:Atamın hobileri}}
  {{resim: http://images.ticiz.com/7...48_pid384453-d123eece.jpg }}
  {{yazı:}}
  ]]
  ···
 • +2 -1
  farkında değilsiniz
  Bu adamın fotoğraflarıyla, hayatıyla büyüyüp yetiştiniz.

  Şansınızın farkında değilsiniz.
  ···
 • 0
  eu4 multi gelecek
  varsa atalım
  ···
 • +4 -1
  1 hafta 31 çekmezsek ne olur
  1.Gün = 31 çekilmeyen gecenin sabahında muhtemelen biraz gergin olunur. Öğleden sonra 16 gibi azgınlık artar. Ama her insan bu kadar azgınlığa dayanabilir.

  2.Gün = Sabah erken saatlerde testisler biyolojik üretimini ayarlamaya çalışır. Azgınlık ve 31 çekme isteği güçlenir. Başka işlere konsantrasyon zorlaşır ve huzursuzluk başlar. Bir önceki hafta başlayan azgınlık kalıcı hale gelmeye başlar.

  3.Gün = Beyin normalden yavaş çalışmaya ve geç algılamaya başlar. Çünkü vücudun tüm odağı penis ve eldedir. Refleksler iyice yavaşladığı için , araba kullanmak , yazı yazmak gibi işlerde düzensizlik başlar.

  4.Gün = Azgınlık artık çok rahatsız edicidir. Kısa süreli hafıza kayıpları meydana gelir. 31 yetersizliğinin başladığı zamandan beri olanlarda hatırlama yetersizliği görülür. Gerçekçi tepkiler verme özelliği artık tamamen kalkar.

  5.Gün = Şiddetli kas ve eklem ağrılarının yanı sıra , bağışıklık ciddi ölçüde azalmıştır. Beyin hücreleri ve sinirler çok zor çalıştığından konuşmayı başarmak çok güçtür. Cümle kurma yeteneği neredeyse yok olmuştur.

  6.Gün = Görme yetisi önemli ölçüde kaybolur. Kimlik anlayışı kaybolur. baş dönmesi hiç durmadan devam eder.

  7.Gün = Paranoya yaşanır ve sanrılar görülür. Her yerde karı kız am , züt ,meme üçlüsünü görürsünüz. Beyin işlevini tamamen yitirir.

  7. Günden sonrası : Bağışıklık sistemi çöker ve metabolizma durma noktasına doğru adım adım ilerler. Hatıralar hatırlanmaz ve enfeksiyon riski son derece artar.

  Bizden size bir tavsiye. Bunları evde sakın denemeyin. 31'inizi çekin sağlıklı yaşayın.
  ···
 • +1
  bu ülkedeki siyaset anlayışı
  gibeyim fransızcayı
  ···
 • +8 -4
  bu ülkedeki siyaset anlayışı
  Dünyanın en lanet anlayışıdır. Ulan siyaset ile ilgili gram bilgin yok. Başkanlığı padişahlık olarak yorumlandığı ülkenin gelişmesi mümkün değildir. Bu kadar cahil , yobaz , aptal , okumamış insanların sistem hakkında yorum yapması kendilerine hakarettir. Şu sözlükte biri yeni anayasada ne değişmiş ne değişmemiş maddelerine açıp okumuş mu ? %99'u okumadı tabi. Oku bilmeyen hayvanlar.
  ···
 • +2
  siyasetle ilgili gram bilgisi olmayıp
  siyaset yapanların dıbına koyim
  ···
 • +18 -19
  türk tipi başkanlık sistemi
  Öncelikle şu sözlükte gram araştırma yapmayan ve sadece atıp tutan insanların başkanlık sistemini padişahlık gibi yorumlaması oldukça gülünç. Yani arkadaşım cidden 8-10 yaş aralığında mısınız ? Bu ne çocukça yorumlar böyle.

  Özet olarak bu başkanlık sistemi başbakan ve bakanlar kurulunu feshediyor. Yani bunlar olmayacak.

  Örneğin ;

  III. Türkiye Büyük Millet Meclisinin faaliyetleri ile ilgili hükümler

  A. Toplanma ve tatil

  Madde 93 –(2) Meclis, bir yasama yılında en çok üç ay tatil yapabilir; ara verme veya tatil sırasında, doğrudan doğruya veya Bakanlar Kurulunun istemi üzerine, Cumhurbaşkanınca toplantıya çağrılır.

  Yeni Anayasada şu şekilde

  III. Türkiye Büyük Millet Meclisinin faaliyetleri ile ilgili hükümler
  A. Toplanma ve tatil
  Madde 93 –(2) Meclis, bir yasama yılında en çok üç ay tatil yapabilir; ara verme veya tatil sırasında, Cumhurbaşkanınca toplantıya çağrılır.

  Bakanlar kurulu ve Başbakanlık kalktığından görev ve yetkileri Cumhurbaşkanına veriliyor.

  Şimdi siz tek adam diyorsunuz. Evet tek adam.

  Şuan da zaten tek adam değil mi ? Başbakan ve Cumhurbaşkanı aynı partiden çıkma zaten. Başbakan ve Bakanlar kurulunun aldığı kararı bizzat Erdoğan veriyor. Erdoğan döneminde başkanlık ile parlamenter sistemin yönetimde ciddi bir farkı yok çünkü başbakanı ve bakanları ile aynı partiden.

  ileride eğer cumhur başkanı ve başbakan farklı partiden olursa o zaman zurnanın öttüğü yere geliyor. Yönetimde iki kişi olmaz. Farklı olunca başbakan zora giriyor. Eğer başbakan güçlü ise cumhur başkanı kukla durumuna düşüyor.

  (bkz: Ahmet Necdet Sezer ve Recep Tayyip Erdoğan)

  Bu meclisin görev ve yetkileri günümüz anayasası.
  II. Türkiye Büyük Millet Meclisinin görev ve yetkileri

  A. Genel olarak

  Madde 87 – Türkiye Büyük Millet Meclisinin görev ve yetkileri, kanun koymak, değiştirmek ve kaldırmak; ((Bakanlar Kurulunu ve bakanları denetlemek; Bakanlar Kuruluna belli konularda kanun hükmünde kararname çıkarma yetkisi vermek)); bütçe ve kesinhesap kanun tasarılarını görüşmek ve kabul etmek; para basılmasına ve savaş ilanına karar vermek; milletlerarası andlaşmaların onaylanmasını uygun bulmak, (... ) (3) (Ek ibare: 3/10/2001-4709/28 md.) Türkiye Büyük Millet Meclisi üye tam sayısının beşte üç çoğunluğunun kararı ile genel ve özel af ilanına (…)(1) karar vermek ve Anayasanın diğer maddelerinde ön görülen yetkileri kullanmak ve görevleri yerine getirmektir.

  parantez içindekiler ise yeni anayasadan çıkarılanlar. Sebebi bakanlar kurulu yok. Meclisin görevi aynen devam ediyor.

  Günümüz sisteminden işleyişinden haberiniz yok sözlükte saçma sapan başlıklar açıyorsunuz.

  edit: Şu padişahlık diyenlerin hiçbiri anayasada neler değişmiş diye bakanlar değil. Atıp tutuyorlar. Aç bak maddelere muhalefet olmak için olmayın.
  ···
 • +1
  başkanlık sistemini
  Şu sözlüktekilerin çok büyük bir kısmı yasama , yürütme , yargının ne olduğunu bilmiyor. Başkanlık gelince tek adam olacağı için padişahlık ile bir tutuyorlar. Çoluk çocuk
  ···
 • +4 -5
  başkanlık sistemini
  Ciddi ciddi padişahlık sistemi ile bir tutan insanlar var.

  Acı olan ise bunların ciddi bir şekilde çoğunlukta olup sözlükte trende yerleşmesi.

  Lan hadi aptal cahilin tekisiniz bir araştırın bir okuyun ne nedir , değildir diye bu kadar da gerizekalı olmayın.
  ···
 • +6 -2
  en üstün millet türklerdir
  Yüzlerce devlet kurmuşlardır.

  Kurdukları devlet ile tarihin her zamanında vardırlar. Tarihin her periyotunda Türklere rastlarsınız.

  Her devletin kendine özgü bir sistemi kültürü mimarisi vardır. Tüm devletler Büyük Türk tarihine oldukça fazla şey katmıştır.

  Türkler savaşçılıkları ile bilinir. Savaşmayı bildikleri kadar düşmanın yaralarını sarmakta da ustadırlar.

  Diğer milletler karılarını kızlarını köle olarak görür topraklara gömerken Türk kadınları devlet yönetiyordu. At sırtında ava gidiyordu.

  Yemek kültürü oldukça geniş bir yelpazededir. Tatlısından, içeceğine atıştırmalığından, ağır yemeğine dünyaın en büyük mutfağına sahiptir.

  At ilk evcilleştiren ve ustalıkla kullanan Türklerdir.

  Geçmişte diğer milletler puta taparken, dinden haberi olmayan Türklerin Gök Tanrıya, doğaya, toprağa inanması zekasının üstünlüğünün kanıtıdır.

  Söz konusu vatanları ve devletleri olunca gözleri hiç bir şeyi görmez. Can verirler 1 karış toprak vermezler. işte bu yüzden Türkler yeryüzünün en şerefli milletidir.
  ···
 • 0
  en üstün müzik türk sanat müziğidir
  Neşet baba Türk Halk müziği
  ···
 • +3
  en üstün müzik türk sanat müziğidir
  1-Sözleri saçma değildir. Her cümlesi bir tecrübenin bir yaşanmışlığın eseridir.

  2-Dertli günlerinizde en yakın arkadaşınızdır. Türk sanat müziği, söylemek isteyip söyleyemediklerinizi fısıldar kulağınıza.

  3-Pop gibi saçma , Rap gibi hızlı değildir. Yavaş yavaş ağır ağır uzaklara zütürür, sizi.

  4-Rakının, sigaranın uzun yolların vazgeçilmezidir. Gecenin karanlığında sonu görünmeyen sadece araba farının gösterdiği yerden ibaret olan yolda, yol arkadaşınızdır.

  5-Zeki Müren Türk Sanat Müziğinin ustasıdır. Ruhu şad olsun.
  ···
 • 0
  bu para olayı nasıl oluyor
  12 trendim var lan modlar bir el atın
  ···
 • 0
  glock die silah ismimi olur aq
  yıkmıyor mu ? Sivil savunma için birebir. Rahat , Hafif , Şarjör kapasiteside oldukça fazla.
  ···
 • +12 -6
  solcuların özellikleri
  -Halkının yanındadır. Halkının , işçisinin , emektarının hakkını savunur.

  -Onlardan olmayanlara karşı kötü duygular beslemezler. Demokrasinin, insanların görüşlerinin farklılığına ve bu görüş farklılıklarının aslında toplumu çok daha ileriye zütüreceğine inanırlar. Çünkü insanların görüşleri solcular için çok önemlidir.

  -Barışı savunurlar. Terör örgütleriyle alakaları yoktur. Terör örgütleriyle görüşlerinin aynı cümlede kullanılmasından nefret ederler. (Sol terör örgütü gibi)

  -Şehitleri, askerleri, ülkesi için belli sınırlar içerisinde sokaklara dökülür ve eylemlerini yaparlar. Gösteri özgürlüklerini sonuna kadar kullanırlar.

  -Tüm dinlere ve ırklara saygılıdırlar. Çünkü insanların din ve ırk üzerinden ayrılmaması gerektiğini, insanı ,insan yapan görüşleri insanı iyi veya kötü yapan davranışları olduğuna inanırlar.

  -Genelde hepsi fakir-orta halli insanlardır.

  -Halkın içinden gelen insanlardır.

  -Yukarıdaki özelliklere sahip olmayan zaten solcu değildir.

  Sözlükte solcular ile ilgili saçma sapan başlıklar açmayın. Şimdi sağcılar hakkında yazdırmayın bana. Ayağınızı denk alın.
  ···
 • -3
  en boktan nick6 benimdir
  açık ve net. Bu nasıl lanet olası bir nick6 dır.
  ···
 • +6
  devletin kpss oyunu
  Darbeden sonra KPSS sınavına yaş ve eğitim sınırlamasını kaldırdılar

  Bunun sonucunda 8 milyon kişi başvurdu.
  Ama 8 milyon kişinin çoğu boşuna başvurdu.

  Çünkü devlet yine Yaş, eğitim olarak uygun kişileri alacak istersen tam puan al.

  Amacı ise harç parası tabi. Şuan KPSSY kazanan memur olan insanların 30 yıllık maaşı çıktı sırf bu KPSS sınavındaki harçlardan.

  Devlet zaten sadece uygun olanlar için memur alımını açtı. Diğerleri istese de en yüksek puanı alsalar bile onlar için bir şey yoktu.

  Edit : imla
  ···
 • 0
  atatürk devlet dairelerinde kaldırılsın
  tekrar oku şunu aq
  ···
 • +8 -1
  aklın bir köşesinde bulunması gereken ayetler
  1-Her nefis ölümü tadacaktır(Enbiya suresi 35.ayet)

  2-Ol der ve olur.(Enam suresi 73.ayet)

  3-Rabbin seni terk etmedi, sana darılmadı da.(Duha suresi 3.ayet)

  4-Mahzun olma! muhakkak ki; allah, bizimle beraber.(Tevbe suresi 40.ayet)

  5-iyi bilin ki allah'ın yardımı pek yakındır.(Bakara Suresi 214.ayet)

  6-Gevşemeyin hüzünlenmeyin. Eğer inanmışsanız kazanacak olan sizlersiniz. (Ali imran 139. Ayet)

  7- insanlar yalnız "iman ettik" demekle imtihan edilmeden bırakılacaklarını mı sandılar?(Ankebut Suresi 2. ayet)

  8-Kalpler yalnızca allah'ı anmakla huzur bulur." (rad suresi-28)
  ···
 • -1
  sifonu çekince takla atan bok
  insanı deli eden taktur.

  Sifonu çekersiniz gitmez. ikinci kez sifon çektirir. ikincide gitmezse bir sonraki sifon çekişinizde ev ahalisi ne yaptı bu çocuk dedirtir. Hele misafirlikteyseniz işiniz daha zordur.

  Genellikle orta boyda yanlarda şişkin yukarıdan basıktır bu tür. Dünyanın şekli gibi işte.
  ···
 • +1
  aradığım kadın vasıfı
  Bulaşık yıkayınca lavaboda biriken su aksın diye elini tereddütsüz sokan kızı arıyorum.
  ···
 • daha çok