• 5 / 5 / 5069 entry
 • 901 başlık
 • 24 trend
 • 22,550.99 incipuan

tengriturkmenen "Gerekirse bin yıl sürecek!"

 • -1
  gelin yine satrançta patates edeyim sizi
  http://www.imgim.com/4261incim5181813.png

  nerede mal var beni buluyor
  ···
 • 0
  gelin yine satrançta patates edeyim sizi
  rekldıbını başka yerde yap dıbınoğlu
  ···
 • 0
  gelin yine satrançta patates edeyim sizi
  (bkz: beni satrançta yenene kolumu bacağımı veriyorum)

  (bkz: beni satrançta yenene böbreğimi veriyorum)

  (bkz: satrançta yenene altıncı nesil hesap arkadaşlar)

  (bkz: satrançta yenene altıncı nesil hesap gel ablacım)

  (bkz: satrançta beni yenene ruhumu veriyorum)

  (bkz: beni satrançta yenene iskender ısmarlıyorum)

  yine ben ve yine buradayım.

  https://lichess.org/38rVM85X
  ···
 • 0
  meral akşener adana mitingine gidiyorum
  hayır.
  ···
 • 0
  meral akşener adana mitingine gidiyorum
  evet soruları alayım
  ···
 • 0
  okunmayı bekleyen 2 kitap
  Bizans isminin hiçbir tarihi geçerliliği yoktur. Doğu Roma yıkıldıktan sonra avrupalılar tarafından almanca kökenli Byzantium olarak adlandırılmış, hükum sürdüğü yıllarda Roma imparatorluğu olarak anılmıştır. Birinci dünya savaşında almanlar kaybettiği için yenilmiş sayılmadık, yenildiğimiz için yenilmiş sayıldık. Sarıkamış Harekatında 90.000 asker tek kurşun atmadan donarak ölmedi. Rus tarafı 20-30 bin civarı kayıp verirken biz de yaklaşık o civarda kayıp verdik. Donarak ölen askerler oldu ama ölenlerin çoğu ruslarla çatışırken öldü. 2. Mehmet dinci veya dindar bir insan değildi. Zamanında varolan cemaatlere savaş açmış, hurafelere kulak asmamış, yabancı ressamlara resmini yaptırmış ve heykellere büyük bir ilgi duymuştur. Konstantinniye'yi fethettiği zaman evliyaların kendisine "bizim dualarımız sayesinde fethettin" demesi üzerine "hayır, kılıcımla fethettim." dediği rivayet edilir. Kendisini Roma imparatoru olarak görmüş ve Kayzer-i Rum unvanını almıştır. (bkz: caesar of rome) Otranto seferinin başarısızlığa ulaşması ile Roma'yı fethetme hayalleri suya düşmüş olsa bile (bkz: Nova Roma) yı elinde tutarak roma imparatorluğunun halefi olma iddiasını sürdürmüştür.
  ···
 • 0
  okunmayı bekleyen 2 kitap
  Düğün yapmayacağım. Gideceğim eşimle nikah salonuna,2 imza 2 şahit işi resmiyete döktükten sonra arkadaşlarımla bir kafede felan oturur onlara bir hesap kitlettiririm hediyeydi şuydu buydu derken nikah memuruna verilen para da çıkmış olur,ne gerek var ulan babamın amcasının oğlu halay çekecek, yaş pasta yiyip fanta içecek diye on binlerce lira dökmeye? Çok mu matah bir şey bu düğün? istemiyorum lan kravat takmak felan, acun ılıcalı gibi rahat adamım ben, tişört giymeden rahat edemiyorum, olmuyor yani. En son kız istemeye gittiğimiz zaman gömlek felan giydim daraldım yemin ediyorum. Kıyafet olayı yine kabul edilebilir ama akrabalarımdan bazılarının düğün salonları olduğu için çocukken yazları hep düğün salonunda çalıştım ben,o iğrenç pop şarkılarına ve aptal türkülere ortalama bir insandan çok daha fazla defa maruz kaldım. Ulan hadi 2 3 saat düğün rezaletine katlandın ama bunun masrafı da var, 3 liraya aldığım jilet ile 1 ay traş oluyorum kendi kendime, berber bir damat traşına bin lira, kuaför bir gelinbaşına 3 bin lira istiyor. Yemekli düğünlere verilen para ile koskoca bir ilçe doyurulur. Babannemin ablasının yeğeni ramazan tavukları etleri gömsün diye mi çalışıp kazanıyorum lan ben bu paraları? Bu yazımın en başında belirttiğim gibi evlendikten sonra bu saçmalıklara harcayacağım paranın onda biriyle balkanlar orta avrupa ve hindistan turu yaparım lan ben eşimle, o ramazanın yediği yemeklere vereceğim para ile kim bilir kaç tane kitap alırım ulan ben. Zaten geçen gittim çelik mikrop ve tüfek için 200 lira fiyat istediler. Fakirliğe bir kez daha lanet okudum. Seninle daha fazla uğraşamam ramazan.
  ···
 • 0
  okunmayı bekleyen 2 kitap
  Ben hayatımda bir defa bile fiziksel kavgaya girmiş bir insan değilim. Kavga ile ilgili en yakın anım 3. Sınıfta ilçedeki satranç turnuvasını kazanmam üzerine yarıştığım rakip okuldan benden yaşça büyük 3 kişinin gelip beni önce tebrik etmesi, sonra hile (!?) yaptığımı söyleyip beni yerde tekmelemesi üzerine ağlama taklidi yaparak onlardan kurtulmam. Bu toplamda 3 dakika felan sürdü yani. Bana göre kavga, ortada çok değer verdiğiniz bir insan yoksa inanılmaz gereksiz bir şey. Insanlar halı sahada maç yaparken, markette sıra beklerken, otobüste kart basarken nasıl kavga edebiliyor anlam veremiyorum. Yaşadığım yer ankaranın kötü bölgelerinden birine yakın olduğu için burada 10 kişi toplanıp 1 kişiyi darp ettikten sonra bunu gururla ve övünülebilecek şeymiş gibi anlatan insanlar çok sayıda. Akılları fikirleri kavga ve bir şeyler gibebilmek (ciks, sevişme felan demiyorum) . Eğer bir gün bu insanlarla sorunum olursa dayak bile yesem onları incitmenin yolunu biliyorum. Tek bir soru, hayattaki en büyük başarın ne?
  ···
 • 0
  okunmayı bekleyen 2 kitap
  Bir spor ve eğlence aracı olarak düzenli olarak neredeyse her gün oynadığım halı saha futbolunda maç bittikten sonra insanların endüstriyel futbol hakkında konuşmasına dayanamıyorum. Fenerbahçe şunu daha çok yenmiş, galatasaray daha fazla kupa almış. Beşiktaş çok şerefliymiş hiçbiri gibimde değil ve bunları duymak beni inanılmaz deli ediyor. Kardeşim ben oraya futbol oynamak için gelmişim, banane ulan milyonlar kazanan heriflerin ne yaptığından? Iki ter atıyoruz eğleniyoruz adamlar gelmiş futbol tartışıyor. Senin bugün aşık olduğun futbolcu yarın daha fazla kazandığı rakibine gidecek ve sen ona küfür edeceksin,bu bir doğa kanunu. Bu kadar zorlamak neden? Ne güzel ankaranın ne idüğü belirsiz havasında hava sıcaklığı mevsim normallerinin altında olmasına rağmen futbol oynayarak ısınmışız daha ne istiyorsun hayattan?
  ···
 • 0
  okunmayı bekleyen 2 kitap
  Günlerimi facebooktaki ikinci dünya savaşı gruplarında komünist ergenler ve nazi sevici ergenlerle tartışmaya çalışmak ve yabancı meme sayfalarını takip ederek geçirmek yerine bir zamanlar milli takıma seçilme eşiğinde olduğum, ailevi sebepler araya girince profesyonel kariyerimin sekteye uğradığı satrançta kendimi geliştirmek için kullanmam gerekirdi. Sicilya savunmasını evet biliyorum ama Najdorf'tan tut Dragon'a hiçbir varyantını tam olarak ezberleyemedim. Kabul edilmeyen vezir gambitlerinde ne yapacağımı tam olarak bilmiyorum. Şah gambiti beyaz adına avantajlı bir sonuç getirmese bile onunla oynamaktan kendimi alamıyorum. Siyah olduğum zamanlar Ruy Lopez'e maruz kalmaktan inanılmaz sıkıldım. Sanki başka açılış kalmadı. Bunların hepsinin sebebi ailesinden yeterli ilgi görmeyen nazici 10-15 yaş arası çocuklar. Yoksa çok büyük adam olacaktım ben.
  ···
 • 0
  okunmayı bekleyen 2 kitap
  Herkes ispanyolların amerikan yerlilerine zulmettiğini söylüyor bu düz mantıkla bakarsak doğru ama General Cortez istilaya başlamadan önce Montezuma halkına çok mu iyi davranıyordu yani? On binlerce yerliyi Tenochtitlan'da köle gibi çalıştırmıyor muydu? (bkz: apocalyplto) filminde bu alt mesaj çok güzel bir şekilde verilmiş mesela, kralın zengin ve gösterişli maiyeti, şişko oğlu ve süslü karısı, karşılarında üzerlerine giyecek kıyafet olmayan ama liderlerine tapan cahil halk. Sömürü aynı sömürü ama ispanyollar aztekler gibi din ve lider temalı sömürü yapmadıkları için aztek krallarından daha acımasız gözüküyorlar. Belki de daha acımasızlardı bilemeyiz, yine de amerikalılar yani günümüz amerikalıların Indians dediği yerliler o kadar da masum değildi.
  ···
 • 0
  okunmayı bekleyen 2 kitap
  (bkz: ulusların düşüşü) ve (bkz: tehlikeli oyunlar) ve yapmam gereken birkaç çeviri varken ,ayrıca yarın gidip kendisine seçimde oy vermeyecek olmama rağmen seçime girmesini istediğim doğu perinçeğe imza vermeye gitmem gerekmesine rağmen saat 02:43'te oturup mount and blade warband, prophesy of pendor modunu oynuyorum. Kale kuşatmalarında bayıldıktan sonra sonsuza kadar süren bekleyişte sıkılmamak için cartoon network'ü açtım, belki samuray jack, regular show, adventure time felan vardır umuduyla ama o da ne? Orrrrospu çocuğu kral şakir gidiyor. Bu anasını gibtiğimin aptal çizgi filmini ne zaman görsem deli oluyorum. Komik desen komik değil çizimleri inanılmaz taktan. Seslendirmeleri insanı inanilmaz irrite ediyor. Şunu koyacağınıza kod adı afacanları tekrar koysanıza dıbına koduklarım. Her neyse sakin kalmam gerekiyor. Pendor krallığını bir araya getirip barışı ve huzuru sağlamalıyım.
  ···
 • +1
  kitap bitirince yaşanan boşluk hissi
  Oğuz Atay kitapları okuduktan sonra gerçek dünyaya dönünce oluyor bende en çok bu. Oğuz Atay da bizi anlatıyor ama olduğumuzdan çok daha güzel anlatıyor, gerçek hayatta otobüste burnunu karıştıran amca,8 çocukla otobüse binen karıyı felan görünce "sen bu kadar güzel cümlelerle bu adamları mı anlattın oğuz abi?" Demekten kendimi alamıyorum.
  ···
 • -2
  beyler umarım sizz de
  Seni seviyorum ne ulan? Ezik misin oğlum sen bunu burada paylaşıyorsun? 10 yaşında mısın ilk defa mı sevgilin oldu?
  ···
 • 0
  geleneksel operation harun abi 2018
  Daha önceleri katılmayı çok istedim ama uğraşamam demiştim şuan vaktim var bunun için, ben varım. Facebook, Whatsapp,discord her neyse gelirim sorun değil hocam.
  ···
 • 0
  kitap yazma konusunda fikir alışverişi
  Uzun zamandır aklımda bir kitap yazma fikri var, edebi açıdan yeteneklerime güveniyorum, altından kalkabileceğime inanıyorum ,iyi bir senaryom olduğunu düşünüyorum. Ana karakterimiz Amerikan ordusunda görev yapan bir pgibiyatrist ,Amerika'nın demokrasi zütürdüğü ülkelerde sıra sıra görev yapacak. Pek fazla detay vermek istemiyorum olay örgüsü hakkında çünkü kurgum çalınırsa bu anonim ortamda hiçbir şekilde işin peşini kovalayamam. Her neyse, bu baş karakter Amerika'nın demokrasi zütürdüğü 3-4 yerde görev yapacak belirli bir zaman aralığı arasında, Kore'den Suriye'ye kadar onlarca savaşa girdi Amerika, bu karakterin görev yapacağı 3-4 savaş birbirine zaman aralığı olarak yakın olmalı ve ben tam olarak karar veremedim hangi savaşlar üzeriden ele almam gerektiğini, yakın geçmişte Irak ve Suriye örneği var ama Afganistan, Bosna felan çok geride kalıyor tarihi olarak. Bu orta yolu bulmak istiyorum, yakın tarih hakkında bilgili olan biri yardımcı olabilirse sevinirim.
  ···
 • +4
  886 km lik uzak mesafe ilişkim var soruları alayım
  Hayatınızda sevgiliniz mi oldu sizin ferre izlemekten beyni hamura dönüşmüş huur çocukları sizi? Ne anlarsınız ldr'nin güzelliğinden , özelliğinden. Ulan aldatan insan seninle aynı evde yaşasa da aldatır illa farklı şehirde olmasına gerek yok. Doğru insanı bulduktan sonra isterse singapurda olsun siz ergenlerin 1 ay süren ilişkilerinden kat kat kaliteli ilişkisi olur adamın. Beni deli ediyorsunuz huur çocukları ananız babanız ilgilenmiyor sizinle veriyor elinize tableti telefonu biz uğraşıyoruz sizinle.
  ···
 • +5
  886 km lik uzak mesafe ilişkim var soruları alayım
  Aptal asosyal huur çocukları yine "o kız şimdi neler neler yapıyodur" kafasına girmiş. Karşılarında kız görseler asosyallikten konuşmayacak bin kuruları ettikleri lafa bak. Bir gün yine böyle bir başlıkta "o kızı ne gibiyolardır zaa" yazan ortaokulu, liseli bini bulacağım anasının dıbına geri sokacağım o olacak.
  ···
 • 0
  sevgi neydi beyler he
  (bkz: sevgi koyim)
  ···
 • +1 -1
  622 mekkespor medinespor maçı
  inci sözlük bu işte aptal huur çocukları, aktroll modlarla ortaokullu 10-11. nesiller şimdi böyle bir başlık açsak hemen linç eder, mizahtan anlamayan kalitesiz huur çocukları sizi.
  ···
 • 0
  modların aptal olması
  Olm sen ne zaman mod oldun ya? Altıncı nesil mod mu olur
  ···
 • +1
  modların aptal olması
  Aldıkları nicklerden anlaşılabilecek durum
  (bkz: cemil)
  (bkz: namik)
  (bkz: original behlul)
  (bkz: inci) (soy ismini nick yazmış yaratıcılık özürlü salak)
  Diğerleri de salak zaten ama en azından kendi isimleri ile nick alacak kadar köylü değiller. Bir de pekis sinici mi ne var kaçıncı nasıl lan bu? ilk defa gördüm olan bitene bakınca kimin amcasının oğlu bu nereden torpilli amk? Bir mal adam akıllı bunların arasında sanırım dıbına koduğumun aktrolleri. Referandum zamanında neden evet vermeliyiz minvalinde bir başlığı 3 dakikada bot atarak 3.000 şuku yaptıklarını unutmadım. Neyse kısaca hepsi mal,bir Serkan akıllı biraz, kendi kurmadığı sözlükten dünyanın parasını kazandı girişimci it
  ···
 • 0
  inci satranç turnuvası 21 15 de
  Elimin yanlış bir tuşa basması ile iki maç verdim. Sinirden kendimi gibecektim az kalsın,bu telefonun tuşlarını bu kadar ufak yapan firmanın anasını avradını gibeyim.
  ···
 • 0
  inci satranç turnuvası 21 15 de
  Geldim zaten, Diaaanaaa nickim.
  ···
 • 0
  inci satranç turnuvası 21 15 de
  Ödülüm ne olacak?
  ···
 • daha çok