• 1 / 2 / 542 entry
 • 407 başlık
 • 10 trend
 • 4,950.82 incipuan

pirasasevmeyenpirzola oybirinci nesil normal

 • 0
  bu bacımı üniversiteye
  sırf başörtülü olduğu için almadılar ah şu cehape zihniyeti ah bu memlekete neler çektirdi
  ···
 • +2
  amerikada kahramanlar uçar
  Amerika'da kahramanları sadece filmlerde görürsünüz..
  Genellikle hep uçarlar..
  Bizler ise tarihin her evresinde, bizzat hayatın içinde görürüz..
  Hiç kimseden korkmazlar.. RUHUN ŞAD OLSUN ÖMER HALiSDEMiR
  ···
 • 0
  yeni moda osmanlı tuğrası
  Özellikle son zamanlarda, yeni bir moda akımı başladı. Bir çok arabanın camında, telefon ekranında, tesbihlerde, tablolarda Osmanlı tuğrası görüyoruz.
  Osmanlıya sevgi ve saygı duyan vatandaşlar bu tuğraları kullanıyorlar. Çok güzel bir şey. Peki anldıbını biliyorlar mı?
  Tuğrayı her alanda kullanan, resmini duvarlara asanlar tuğranın ne anlama geldiğini bilmiyor. Çünkü tuğra asmakla, yapıştırmakla "Osmanlı torunu olmak" vazifesini yerine getirdiklerini sanıyorlar.
  Zaten temel sorunuz de budur. Özden habersiz bir gösterişçilik. Osmanlı tuğrasını cep telefonuna ekran resmi olarak koymakla, arabaya yapıştırmakla, duvara tablosunu asmakla Osmanlı torunu olunmaz. Önce onun ne olduğunu bilmek gerek.
  Tuğra dediğimiz şey, padişahın imzasıdır. Her padişahın tuğrası olur.Her padişahın kendisine has tuğrası olur, bu tuğralar padişahların imzalarıdır. Bu imzalarda padişahlar tanımlanır.
  Tuğralar Fatih'e kadar, benzer biçimde tanımlanıyor. Fatih, tuğrasına ufak bir ekleme yapıyor. Fatih'ten sonra gelenler, kendi tuğralarına Fatih'in yaptığı bu ufak eklemeyi yapmaya devam ediyor. Peki bu ekleme nedir?

  "el muzaffer daima"
  Fatih'in babası, 2. Murat'a kadar padişahlar tuğralarını "baba adı ve kendi adı" şeklinde düzenliyor. 2. Murat ise sonuna "muzaffer" eklemesi yapıyor.

  Fatih ise "el muzaffer daima" şeklinde değiştiriyor tuğrasını ve Osmanlı yıkılana dek padişahlar bu eklemeyi kullanıyor.
  Fatih'in tuğrasına eklediği o "el muzaffer daima" tanımının nereden geldiğini bilmek gerek. Fatih bu tanımı öyle boşuna yapmış değil.

  Fatih "el muzaffer daima" tanımını Sezar'ın "semper victoria" tanımından alır. Her iki tanım da "daima kazanan" manasına gelir. Fatih, Sezar'ın sıfatını kullanmayı tercih etmiştir. Ve Fatih'ten sonra gelen padişahların tamamı Sezar'ın sıfatını imzalarında kullanmıştır.

  Arabalarda, telefon ekranlarında, yüzüklerde Sezar'ın sıfatını taşıyoruz.

  Fatih Sultan Mehmet, Türk tarihinin gelmiş geçmiş en entelektüel vizyon sahibi şahsiyetidir. Yön vermiştir... Çığır açmıştır...

  Duvara tablo asmakla onun torunu olunmaz. Bilmek, öğrenmek ve layık olmak zorundayız. Sevgiler...
  ···
 • +1
  beşiktaş bayern münihi eleyebilir
  Fazla tiner insanı bu hale getirir
  edit:umarım bjk alır ama zor
  ···
 • +1 -4
  kadir popcorn hocamızın
  son makalesini okudunuz mu çok değerli bilgiler barındıran bi makale okuyun derim
  ···
 • 0
  çay tüm içeceklerin babasıdır
  aksini iddia eden vurduruyordur net
  ···
 • +1 -1
  eskiden futbol tutkunuydum
  gsliyim. hemen hemen her maçı izlerdim eğer yendiysek sevinçten havalara uçar yenildiysek ağlardım o derece fanatiktim ama sonra ne olduysa bu sevdamdan vazgeçtim artık bunların boş ve gereksiz şeyler olduğunu düşünmeye başladım hele ki sırf şu holiganlık yüzünden 15 yaşındaki çocukları dövenleri, öldürenleri gördükçe daha da soğudum nitekim artık futboldan hiçbir zevk almıyorum
  ···
 • +2
  kendisi iyi olup
  kitlesi kanser olan şeyler;
  LÖSEV
  ···
 • +9 -3
  madem meral akşener fetöcü
  7 haziran seçimlerinden sonra akp gitti mhp den 2 kişiye teklif zütürdü bunlardan birisi Tuğrul türkeşti diğeri kimdi biliyo musunuz? Meral Akşener. Madem Meral akşener fetöcü o zaman niye ona teklif zütürdünüz? Hadi cevaplayın da görelim
  ···
 • 0
  otobüste önde durunca
  kendimi başbakan gibi hissedip havalara giriyorum size de oluyo mu
  ···
 • +4 -3
  sınıfın sessiz sakin
  kürt çocuğu itemi
  ···
 • +3
  bu oyunu hatırlayan ultra olddur
  adam asmaca
  ···
 • 0
  tek istediğim böyle bir parti
  Keşke böyle olsa işte ama yok o yüzden sana şunu diyorum "üzerine de sos ister misin?"
  ···
 • +1
  ekşi sözlük kendisini
  Lordlar Kamarası sanan bir kıraathanedir.
  ···
 • +1 -2
  aaa bu şey değil mi
  Maraş dondurması
  ···
 • -2
  patates soyarken kabuğunu
  beyler sizde patates soyarken kabuğunun kopmaması için olağanüstü gayret gösteriyor musunuz?
  ···
 • +26
  dünyanın en oç insanı
  bi kızın yanında, sırf kıza hoş görünmek için arkadaşını ezen ona laf sokan kişidir
  ···
 • +9
  göt rendesi
  ···
 • +1
  bazı insanların ölmesi gerek
  Evet özellikle de bu ülkede bazı insanların ölmesi gerek neyse çok uzatmadan sıraliyim

  FEMiNiSTLER ÖLDÜRÜLMELi. Evet basbayağı öldürülmeli bu hasta ruhlu huurçocukları. Feministlerden nefret etmek için illa bi sebep gerekmez. Toplumun bi kısmı ancak bu kadar şımarık olabilir. Toplumun bi kısmı bu kadar ayrıcalıklı olup, ancak bu kadar ayrıcalıklı olmadığını iddia edebilir. Feministler büyük ihtimal farklı bir kromozoma sahipler. Bunlar xyx kromozomu taşıyor büyük ihtimal.Çünkü erkek olmaya çalışıyorlar, erkeklerin yaptığı şeyleri yapmaya çalışıyorlar.Özellikle erkek feministlere ayrı bir tavım. Hiç utanmadın mı 2 oktav sesinle ben feministim demeye. Bunların ortamlarda sırf kız düşürmek için girdiği haller beni benden alıyor ve bunlarda itina ile öldürülmeli.

  BIÇAĞA,ÇAKIYA, TABANCAYA "EMANET" DiYEN
  LiSELiLER ÖLDÜRÜLMELI. Bunlar cebinde çakı taşıdıklarında ve bu çakıya "emanet" dediklerinde kendilerini  acayip havalı zannediyorlar. Tamam cebinde çakı taşı, nolur nolmaz birisi sana bulaşır kullanırsın ama çakı çakıdır şuna emanet diyip durmayın...

  LGBT'LiLER ÖLDÜRÜLMELI. Bunların feministlerden geri kalır yanı yok acayip itici huurçocukları bu yüzden bunlar da öldürülmeli.

  KOMiNiSTLER VE SOSYALiSTLER ÖLDÜRÜLMELI.Bu iki grubun birbirinden hiçbir farkı yoktur. Dünyayı toz pembe görürler. Saçma sapan kimsecikler ölmesin hayalleri kurarlar. Halbuki böyle bişeyin mümkün olmayacağını onlar da bilirler.Bu yüzden bunlar derhal öldürülmelidir.

  MiLLiYETÇiLER ÖLDÜRÜLMELIDIR. Bunlarda çok ayrı kafadandırlar. Irklarına ait, milletlerine ait hiçbir şey bilmemelerine rağmen ölümüne milletlerini savunurlar. Akıllarıyla değil tamamen saçma milli duygularıyla hareket ederler.Bu yüzden bunlarda öldürülmelidir.

  HERŞEYDEN PRiM KASMAYA ÇALIŞANLAR ÖLDÜRÜLMELI. Evet,bunlar bir nevi sömürgecidir. Insanların duygularını, değerlerini kullanarak şov yapmaya çalışırlar. Genelde dinden, Atatürk'ten beslenirler ve bunlar da büyük bir zevkle öldürülmelidir.

  MOTOR KULLANIRKEN iLGiNÇ SES ÇIKARTANLAR ÖLDÜRÜLMELI. Yahu sen şu salak motorunu hızlı sürünce,ön kaldırınca,şu motorla ilginç sesler çıkartınca havalı olmuyorsun, hiçbir kız sana bakmıyor kafana sok bunu.Bi de motorcuların çüklerinin 5 santimden uzun olduğunu düşünmüyorum.O yüzden bunların ilk önce eğer 5 santimden uzunsa çükü,o fazlalık kesilmeli, eğer hala motor kullanmayı sürdürüp salak salak hareketlerine devam ediyorsa en acı şekilde öldürülmeli

  BiR ÜNLÜNÜN FANI OLANLAR ÖLDÜRÜLMELI. Herhangi bir ünlüyü sevebilirsin ama şu fan olayından vazgeçin aq kuduz köpekleri.

  ATEiSTLER ÖLDÜRÜLMELI. Kendilerini bilim adamı sanan, kendilerini çok zeki sanan bu grubun boşbeleşçiliği ve hedefsizliği güzel bir ölümü hakediyor.

  BU YAZIYI YAZAN ÖLDÜRÜLMELI. Evet,son olarak ben öldürülmeliyim. Oraya buraya boş beleş saldırarak ne kadar vasıfsız olduğum bellii oluyor. Bende bir feminist kadar uyuz, çakıya emanet diyecek kadar ergen, Lgbtliler kadar itici, koministler ve sosyalistler kadar polyanna, milliyetçiler kadar kanser, herşeyden prim kasmaya çalışanlar kadar şov meraklısı, motor kullanırken ilginç sesler çıkartanlar kadar gösteriş meraklısı,bir ünlünün fanı olacak kadar aptal,bir ateist kadar bilgisizim.Bu yüzden benim de sağlam bir işkenceden geçerek ölmem gerekiyor.
  Hadi size iyi akşamlar
  ···
 • 0
  acaba acun şuan
  Ne yapıyor,ne yiyor acayip merak ediyorum
  ···
 • -1
  chp ye batı destekçisi diyorlar
  Başkalarını Batı ile iş birliği yapmaktan suçlamadan önce kendi geçmişinin hesabını ver.Oraya buraya batı destekçisi,vatan haini demekle olmuyor...

  http://c12.incisozluk.com...11508/4/2583644_ocfa3.jpg
  ···
 • 0
  chp ye batı destekçisi diyorlar
  Bi yazıyı oku özürlü
  ···
 • +2 -2
  chp ye batı destekçisi diyorlar
  Sene 2002.

  Ekonomik kriz var. IMF/ABD Türkiye’yi boğmak istiyor. Ecevit Irak işgaline karşı. Erken seçim oluyor. AKP kazanıyor. Seçimden sonra Erdoğan ABD’ye gidiyor. Oysa siyasi yasaklı. Vekil değil. Ama Bush ile görüşüyor.
  Seneye Irak işgal ediliyor. Türkiye destekliyor.
  Hani bazıları CHP ve Akşener’i Türkiye zor bir durumdayken “Batı ile işbirliği” ile suçluyor ya.

  2002’de, benzer bir durumda birileri ABD’ye gitmiş. Bush ile görüşmüş. Batı ile ittifak kurmuş.

  Aynen kardeşim chp batı destekçisi aynen
  ···
 • +1
  nur yerlitaş şehitlerimize hakaret etti
  artık her yer böyle huur çocuklarıyla dolu tipe bak aq maymunu
  ···
 • 0
  sirkan maturecidir
  ···
 • daha çok