• 1 / 3 / 181 entry
 • 89 başlık
 • 6 trend
 • 1,546.73 incipuan

pirasasevmeyenpirzola oybirinci nesil normal

 • +1
  babolibaykus
  Adam gibi adam

  http://c12.incisozluk.com...11502/7/1716487_of846.jpg
  ···
 • +3
  evet çıkarsa olacak olacaklar
  Evet çıkarsa başbakan artık olmuyo aq salağı
  ···
 • +1
  şekilli nick6 seç beğen al
  (bkz: pirasasevmeyenpirzola)

  Panpa playboy yolla
  ···
 • 0
  nick6sında isteyen varmıııı
  (bkz: pirasasevmeyenpirzola)
  ···
 • +1 -4
  rockefeller 101 yaşında öldü
  Ailenin sözcüsü Fraser Seitel, Rockefeller'in kalp yetmezliği nedeniyle vefat ettiğini belirtti.

  ABD'nin önde gelen hayırseverlerinden Rockefeller'a, 6 kez kalp nakli yapılmıştı. 

  http://aa.com.tr/tr/dunya...hayatini-kaybetti-/775771

  ulan herif 200 ü hedefledi ulaşamadı.Bi zahmet amk.6 kalp nakli ne demek olum.Ben bi baş ağrısında yerimde duramıyom adam öyle bi inanmış ki 200 yaşına kadar yaşıcağına bu azmini takdir ediyorum valla ama ateistlere 2 çift sözüm var

  Bre aq salakları hani bilim milim diyerek artist artist konuşuyosunuz ya alın adam 6 kalp nakli yaptırmış ama Allah büyük işte hadi bunu da açıklayın oçlar
  ···
 • 0
  dağ2 hd link
  Yolla panpa
  ···
 • +2 -1
  yeter lan bıktım artık böyle baba olmaz olsun
  Kötü yollara düşmelisin tanıdığım pekekentler var panpa
  ···
 • 0
  renkli bayraklı nick 6
  Yolla panpa (bkz: pirasasevmeyenpirzola)
  ···
 • +4
  bedava illuminati üyelikleri 2017 güncel
  2023 süper gücüz beyler illuminati tasdiklidir
  ···
 • +1 -1
  dünya bu güzel adamların
  sayesinde dönüyor DNDJDKDKDKDJSKQOAHSGAUAiAJADBDNCODKWKAJAJAJSNSDNFUCRJOWAOAJSNDNDMDKKSLSJCJFMRLSSOSiDJFNRNEKSOSiDFHJDKDOFHRKDODJFKEODFNRKDiFNRKEODJFNRKSDXJCNVCMX! ZNWVQURORDNDJDKDKDKDJSKQOAHSGAUAiAJADBDNCODKWKAJAJAJSNSDNFUCRJOWAOAJSNDNDMDKKSLSJCJFMRLSSOSiDJFNRNEKSOSiDFHJDKDOFHRKDODJFKEODFNRKDiFNRKEODJFNRKSDXJCNVCMX!ZNWVQURORDNDJDKDKDKDJSKQOAHSGAUAiAJADBDNCODKWKAJAJAJSNSDNFUCRJOWAOAJSNDNDMDKKSLSJCJFMRLSSOSiDJFNRNEKSOSiDFHJDKDOFHRKDODJFKEODFNRKDiFNRKEODJFNRKSDXJCNVCMX! ZNWVQURORDNDJDKDKDKDJSKQOAHSGAUAiAJADBDNCODKWKAJAJAJSNSDNFUCRJOWAOAJSNDNDMDKKSLSJCJFMRLSSOSiDJFNRNEKSOSiDFHJDKDOFHRKDODJFKEODFNRKDiFNRKEODJFNRKSDXJCNVCMX!ZNWVQURORDNDJDKDKDKDJSKQOAHSGAUAiAJADBDNCODKWKAJAJAJSNSDNFUCRJOWAOAJSNDNDMDKKSLSJCJFMRLSSOSiDJFNRNEKSOSiDFHJDKDOFHRKDODJFKEODFNRKDiFNRKEODJFNRKSDXJCNVCMX! ZNWVQURORDNDJDKDKDKDJSKQOAHSGAUAiAJADBDNCODKWKAJAJAJSNSDNFUCRJOWAOAJSNDNDMDKKSLSJCJFMRLSSOSiDJFNRNEKSOSiDFHJDKDOFHRKDODJFKEODFNRKDiFNRKEODJFNRKSDXJCNVCMX!ZNWVQURORDNDJDKDKDKDJSKQOAHSGAUAiAJADBDNCODKWKAJAJAJSNSDNFUCRJOWAOAJSNDNDMDKKSLSJCJFMRLSSOSiDJFNRNEKSOSiDFHJDKDOFHRKDODJFKEODFNRKDiFNRKEODJFNRKSDXJCNVCMX! ZNWVQURORASAKSKSLALAKASJSAKLAJSENJCDTJiOSAOALAKAKAKiAKAMNEKDDKKAAKKAWKKAAKKASKWKKEMRJFFJiRKTNFiCKRMFiXiADAMSINIZDMFJROSLWJSXJHDRiEOWNWDJFJRKEOSODJDMDMFKOFSKENRJFODDSKEMEDFJJDOEKEKEJDODOEEMDJDKEOEMRKDOEOMRJFiEOEKRiFKDOEiEEJRJKDK
  ···
 • +1
  sirkanlı fıkra vol12834972
  Sirkan ve Okati evli bir çiftmiş.
  Okati ne yaparsa yapsın sirkanı mutlu edemiyormuş.Bir kaç haftadır da sirkan, bu okatiye hep somurtuyormuş.
  Okati artık dayanamamış ve bu durumu mahallenin muhtarına söylemiş.
  (O:Okati M:Muhtar )
  O:Muhtarım benim hanım kaç gündür bana kötü davranıyor, bana hep somurtuyor ne yapsam ona yaranamıyorum.Ne yapmam lazım?
  M:Eşinin kulağına doğru üfle. Böyle yapınca artık sana iyi davranacaktır. der

  Okati bunun üzerine hemen evin yolunu tutar.Eve girince Sirkanın mutfakta yemek hazırladığını görür. Sirkanın arkasından yaklaşır ve kulağına doğru üfler.
  Sirkanda arkasını dönmeden;

  SEN DAHA GiTMEDiN Mi MUHTAR?

  der...
  ···
 • +5
  en sevdiginiz sozleri bu başlık
  At yalanı gibeyim inananı
  ···
 • 0
  şu adamı sınava sokacak yokmu
  Olum 1 dakika geç kaldı diye sınava almamak nedir? Saçmalamayın amk. Adamın 1 senesi heba oldu yazık günah.Kim bilir ne hayalleri vardı.Bi de adam dün çalıştım işten geldim, evden gelsem yetişirdim diyor. Vallahi yazık.Şu adamı sınava sokacak yok mu!Sadece bu değil bunun gibi insanları bu sınava sokacak bi bürokrat, akademisyen her ne takumsa artık bi yetkili falan yokmu amk. içim cız etti.
  ···
 • +4 -1
  on numara protesto
  Evet sayın seyirciler Türkiye ile Hollanda arasında çıkan husumetten dolayı vatandaşlar Hollanda'yı protesto ediyor.

  Protesto esnasında Hollanda'ya tepki olarak portakallar sıkılmakta. Kimi vatandaş portakalı bardağına sıkıp içerken, kimi vatandaş ise yere sıkarak tepkisini gösteriyor.

  Bu dahiyane protestodan sonra Hollanda'nın ne yapacağı merak konusu. Lakin bu protestodan dolayı Hollanda'nın tedirginleştiği,bu mükemmel protestoya nasıl karşılık vermeliyiz diye düşündüğü, hatta bu protestodan dolayı Hollanda başbakanının istifa edeceği gelen duyumlar arasında...
  ···
 • 0
  burası türkiye değil beyler
  burası hollanda...
  ···
 • +2
  konuşmiyim diyorum ama dayanamıyorum
  Ulan diyorum ölünün arkasından konuşulmaz boşver diyorum.Ama bu muallakleri gördükçe dayanamıyorum.
  Türk kültüründen, ahlakından bi haber gereksizler...
  Bunlar bu toprakların insanı olsa, o ekmekleri yere koymaz,onu salakça siyasetlerine alet etmezlerdi. Ayrıca bunu herkes biliyor ama yine de söyliyim.Bir gram bile Berkin Elvan'a üzüldükleri yok.Tek dertleri oradan bi rant elde elmek ve işin asıl kötü yanı ise rant elde etmek isteyenlerin başında bu çocuğun annesi, babası geliyor. Gerçekten yazık aq.Bu ailede hiç mi utanma yok.Çocuklarını bir piyon gibi kullanıyolar ve bu aile eminim bunun farkında olduğu halde kullanmalarına izin veriyor.Şunu da ekliyim o çocuğun cidden suçu yok.
  Suç onun ailesinde ve yaşadığı çevrede.Bu çocuk okmeydanında yaşıyordu. Bende orada 15 yıl yaşadım.Ful terörist dhkp-c li dolu. Bende istesem gider bu dhkp-c lilerle takılır yalandan devrim devrim diye anırır polise taş atardım ama işte aile çok önemli. Allah'a şükür ailem bana polise atmayı öğretmedi...
  ···
 • 0
  alın size ders
  alın size mevlana tadında ders;

  VERi hamdır, KAYIT gerek
  BiLGi sentezdir, iDRAK gerek
  iLiM usuldür, CEHD gerek
  iRFAN gönüldendir, SEZGi gerek
  HiKMET erdemdir, BiLGELiK gerek
  ···
 • 0
  atatürk ün ideal cumhuriyet köyü projesi
  Ulu Önder, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk, yaşadığı dönemin ne denli ötesinde bir deha olduğunu pek çok kez bizlere göstermişti. Sadece askeri alanda değil, siyasetten bilime, felsefeye ve sosyolojiye kadar çoğu alanda sahip olduğu bilgi birikimi ve vizyonu ile Türkiye Cumhuriyeti adına bir lütuf olan Atatürk, Cumhuriyet'in ilk yıllarında da planladığı, hayata geçirmek istediği projeler ile günümüzde bile bizleri etkilemeyi başarmakta.

  işte bu projelerden biri de ideal Cumhuriyet Köyü Projesi. Cumhuriyetin ilk yıllarında bizzat Atatürk tarafından çizilip geliştirilen proje, Ulu Önderin vefatından sonra ise malesef arşivlerin yolunu tutmuş ve vizyonsuz liderlerin gölgesinde, bir güzel kopyalanarak çağımızın en büyük projeleriden birine dönüştürülmüş. Bize de öyle uzaktan bakmak kalmış. Şimdi gelin sizlere bu projeden bahsedelim.

  Atatürk imzası taşıyan en önemli projelerden biri olan ideal Cumhuriyet Köyü Projesi, 1937 yılında Türkiye'nin tabandan kalkınması amacı ile hazırlanmıştı. "Köyle milletin efendisidir" sözünün de sahibi olan Ulu Önder, bu projesinde köylüye ve köylünün potansiyeline ne denli önem verdiğini de göstermektedir. Atatürk’ün üzerinde çalışarak uygulanmasını istediği bu proje, Cumhuriyetin ilk tarih profesörlerinden Afet inan’ın “Devletçilik ilkesi” ve “Cumhuriyetin Ellinci Yılı için Köylerimiz” adlı kitaplarında yer almıştır.

  Afet inan, aslını Türk Tarih Kurumuna bağışladığı, Atatürk’ün "ideal Cumhuriyet Köyü Projesi"nin belgesini, Trakya Umumi Müfettişi General Kazım Dirik’ten aldığını ve Atatürk’ün bu projeyi onaylayıp geliştirerek uygulanmasını istediğini belirtmiştir.

  Atatürk'ün vefatında sonra projenin üzerine oldukça düşen Afet inan, Cumhuriyet'in 50. yılında tekrar gündeme gelen projenin hayata geçirilmesi için çeşitli devlet kurumlarına mektuplar göndermiş, hatta proje için özel çalışma atölyeleri bile kurmuş ve finansman sorununun çözülmesi için meclise yasa tasarısı sunulmasına da önayak olmuştur. Ancak proje bir türlü hayata geçirilememiştir.

  Atatürk tarafından çağdaş, çevreci bir köy yaratma amacı ile yapılmış bu proje, daire şeklinde bir yerleşim planına sahipti. Merkezinde küçük daire ve etrafında gittikçe genişleyen dört daire şeklinde olan proje, dört parçalı köy planı ve dışa doğru giden altı yol barındırmaktaydı. Okul, cami, köy konağı, sağlık ocağı, otel–han, çocuk bahçesi ve fabrika dahil toplam 43 yapı bulunan planda, köyün orta yerine yapılacak ‘anıt’ın etrafında da sosyal tesisler, terzi, bakkal, berber gibi mekanlar da yer alıyordu.

  Atatürk’ün ideal Cumhuriyet Köyü’nde yer alan kurumlar, yapılar ve alanlar şunlardır:

  Okul ve Tatbikat Bahçesi
  Öğretmen Evi
  Halk Odası Köy Konağı
  Konuk Odası
  Okuma Odası
  Konferans Salonu
  Otel
  Han
  Çocuk Bahçesi
  Köy Parkı
  Telefon Santralı ve Köy Söndürgesi
  Radyolu Köy Gazinosu
  Ebe ve Sağlık Kurucusu
  Tarımbaşı
  Hayvan Sağlık Kurucusu
  Sosyal Kurumlar
  Ziraat ve Et işleri Müzesi
  Gençler Kulübü
  Hamam
  Etüv Makinesi
  Köy Yunak Yeri
  Cami
  Revir
  Kooperatifler
  Köy Dükkanları
  Spor Alanı
  Damızlık Tavuk, Tavşan ve Arı istasyonları
  Damızlık
  Ahır 
  Kanara
  Mandıra
  Değirmenler
  Fabrika
  Asri Mezarlık
  Hayvan Mezarlığı
  Kireç, Taş, Tuğla ve Kiremit Ocakları
  Yonca ve Hayvan Pancar Tarlası
  Koruluk
  Köy Gübreliği
  Fenni
  Ağıl
  Pazar Yeri ve Köy Zahire Locası
  Aşım Durağı
  Panayır Yeri
  Selektör Binası

  Ancak eğitim seviyesi yerlerde, bilim ve ilimin karşısında olan devlet adamları yüzünden bu proje hayata geçirilemediği gibi bir de avuçlarımızın içinden kayıp gitmiştir. Şöyle ki; Atatürk’ün ideal Cumhuriyet Köyü Projesi, dünya çapında bir hareket olan ve “tüm insanlığın iyiliği için bilimsel yöntemlerle büyük bir sosyal kalkınmayı” savunan Zeitgeist Hareketi tarafından geleceğin “Venüs Projesi” olarak dünyaya sunulmuştur.

  Dünyayı kasıp kavuran Zeitgeist filmlerinde anlatılan “Venüs Projesi” dikkatle incelendiğinde Atatürk’ün ideal Cumhuriyet Köyü Projesi’nden (ç)alıntı olduğu görülecektir. 1916 yılında doğan Jacque Fresco, şu sıralarda Venüs Projesi’nin yaratıcısı olarak anılmaktadır.

  Zeitgeist Hareketi, 3. filminde Venüs Projesi’ni anlatmıştır. Proje, gelecekteki medeniyetin nasıl planlanması gerektiğine dair tespitlerde ve ön görülerde bulunmaktadır. Filmde, Venüs Projesi’yle ilgili çizimler yer almakta ve teknoloji ile çevrenin ideal kullanımından bahsedilmektedir. Ve Venüz Projesinin çizimlerine baktığımızda Atatürk'ün projesi ile ne denli benzerlik gösterdiği anlaşılmaktadır.

  Atatürk'e ve dehasına bir kez daha hayran kalmamak elde değil. Fakat bu muazzam proje de Cumhuriyetin ilk yıllarındaki çoğu projemizde olduğu gibi bir şekilde sessiz sedasız harcanmıştır...

  A L I N T I
  ···
 • +1
  malkocoglu71
  Gece nick6'ın hayırlı olsun panpa
  ···
 • 0
  gececi panpalar hayrına nick6
  panpalar hadi bi nick6 nızı alırım

  (bkz: pirasasevmeyenpirzola)
  ···
 • 0
  gençhane abimize can feda
  Aq ironi yapalım dedik okuyun bari okumadan cugu atmak nedir
  ···
 • +5 -3
  atatürk örtünmeyi yasakladı
  DEDiLER... ALIN BUNU GÖTÜNÜZE SOKUN DEDiK...
  ···
 • +3
  sözler köşkü ahsen tv den üstündür
  çünkü;

  -Ahsen tv'nin 200 bin abonesi varken, sözler köşkü'nün 720 bin abonesi vardır.

  -Sözler köşkü'ndeki insanlar samimidir ancak ahsen tv'deki hıyarın tekidir.

  -Sözler köşkü videolarını izlerken insanın içine huzur dolar, imana gelir, ahsen tv'de ise insanlar tam aksine sinirlenir ve dindar insanlardan soğurlar.

  -Sözler köşkü gayet saygılıdır, ahsen tv ise Atamıza ikide bir saygısızlık yapar.

  -Sözler köşkü videoları bilgilendirir, sohbetleri sıkıcı değildir hatta aralara çok kaliteli espriler sıkıştırırlar, ahsen tv'nin videoları sadece gürültüdür.

  -Sözler köşkü sadece bir pilot kalemle dahi ateizmi çökertirken, ahsen tv Atatürk'le uğraşmaktan başka birşey yapmaz.

  -Sözler köşkü videoları insanları haramdan, kötü şeylerden uzak tutar, ahsen tv ise insana videosunu izlerken küfür ettirir.

  özet:Sözler köşkü adamdır.
  ···
 • 0
  sat komandomuzdan cehennem tadında ayar
  Sizlere 'helal len aq' diyeceğiniz bi ayarı paylaşıyim

  El-bab'ın Doğusunda Hummer ile devriye atan ABD özel kuvvetlerine SAT komandolarımızdan Nurol Ejder Yalçın 3 ve Burası El-bab Welcome to Cehennem anonsu ile karşılık verildi.
  ···
 • +1
  şu olaya bak
  Türkiye müdahale edecek diye Menbiç'in kuzeyine ABD bayrağı, batısına ise Rus bayrağı asıldı.

  Eski bir atasözü geldi aklıma...
  "Köyün itleri, kendi aralarında düşman olsalar da Kurdu görünce birleşirler."
  ···
 • daha çok