• 1 / 1 / 11075 entry
 • 144 başlık
 • 6,442.69 incipuan

noliii la burda "birinci nesil normal"

 • 0
  karınız size bakireyim dedi ama gerdekte
  demek öğrendin..
  ···
 • +1
  3 oy geçersiz
  Harbiden milletvekillerini bırak yüksek lisansı doktora yapmışlar arasından seçeceksin amk. Lan koskoca milletvekili olmuşsun, önceden kazandığın paralarla partinin bir tanesine kendini satıp kölesi olmuşsun. Ama koskoca milletvekili olarak oyun hala nasıl kullanacağını öğrenememişsin, yeni anayasa tartışmaları sürerken, asıl tartışma ve vehamet bu 3 milletvekilinin oy kullanamamış olmasıdır.

  Ulan ben bile her gün tv'yi açtığımda oyun nasıl kullanacağını gösteriyor, utanma git sınıf başkanı gibi hiçbir şey yapmadan birleşime 10 dakika ara veren meclis başkanına sor, abi elime kağıt tutuşturdular, ben oyu nasıl kullanacağım diye.

  Ama bunlara da kızmıyorum, ulan halk olarak nasıl mecliste oy kullanmayı bilmeyen adamı seçersiniz ya? Bak akpli, chpli, mhpli, hdpli, ldpli demiyorum onlar kendisini biliyor. Ulan kaç yaşına gelmiş adamsın mecliste oy kullanmayı bilmiyorsan neden o koltuğu işgal edip de eve 2 ekmek zütürebilmek için zütünü yırtan garibanı, evsizi, yoksulu temsil ediyorsun?

  Adam gibi oy kullanmayı öğren ya da istifa et lan, bu kadar mı zor? 2 dakikalık eğitim lan, sadece hangisinin ne anlama geldiğini çözeceksin, hangi fikirdeysen onu temsil eden rengi o kafana sokacaksın ve atacaksın. Bu kadar mı zor lan!

  https://twitter.com/TBMMG...urulu?ref_src=twsrc%5Etfw

  Bir de çekimser olanlara bayılıyorum, güzel kardeşim sen oraya milletin iradesini temsil etmek için gönderildin, milletimiz ki kahvehanede vatanı kurtarır, sokakta her düşünceyi savunur, evde cnn'den, ahaber'den, halktv'den, bengütürk'ten başka bir şey izlemez. Çok samimi soruyorum, sence bu halkın çekimser olması mümkün mü? Camide bile siyaset tartışılırken sen gitmiş orada çekimser oy kullanıyorsun, e yazık be kardeşim senin oyuna da. Sen de yukarıda bahsettiğim gibi git evladını büyüt, karını hoplat, mideni doyur, yat aşağı. Çekimser oy kullanıyorsan bu milleti temsil edemezsin. Çünkü en olmayacak bir şeye bile milletimiz her zaman bir çözüm bulur. Örneğin:
  https://www.youtube.com/watch?v=BmxAFEIl4Gk
  ···
 • 0
  7 delikli tokmak hakkında
  Adam uğraşmış, verdim şukunu
  ···
 • 0
  arkadaşlar annem uzun yıllardır evde elişi yapıyor
  Panpa sadece takip kasmayın. Yaptığı bir şeylerin fotoğrafını çekip face ve instagrama atın. Belki ihtiyacı olan, güzel bulan olur; size de bize de faydası olur
  ···
 • 0
  türkiye etnik grup dağılımı
  düzce'de daha fazla çerkes olduğunu zannediyorum panpa
  ···
 • 0
  tsk içindeki güç dengelerini yazmıştım
  Panpa aradım, taradım; ama 1.ordu komutanının bu lafını hiçbir yerde duymadım. Ayrıca tsk'nın bu saatten itibaren de bittiğini düşünüyorum; çünkü tecrübeli subaylar, generaller hapse atıldı, genç subaylar zaten doğuda, Suriye'de. Burada ders verenler de akp'lidir. Yani olayın çok fazla değişeceğini düşünmüyorum.
  ···
 • 0
  chp li olmak ne güzel lan vol2
  Panpa ben de şu anda var olan hiçbir siyasi partinin ideolojisini ve davranışlarını beğenmiyorum. Ama mecliste gücü ele geçirince yandaşlar (4 partiden bahsediyorum) tamamen birbirlerini kırmaya yönelik oynuyorlar. Yahu meclisteki adam parasını, evini alıyor, karısını, çocuğunu doyuruyor, koltuğunda yatıyor; sen adamı adamdan daha çok savunuyorsun. Aslında siyasi partilerin didişip bizim gülmemiz gerekirken; hiçbir sebep olmadan biz birbirimize giriyoruz. Bunu da yapan siyasi partililer oluyor. Yeri geldiğinde chplisi, akplisi, mhplisi, hdplisi birbirinden daha yobaz ve şerefsiz olabiliyor; aslında 2002 seçimleri gibi bu 4 partinin de meclis dışında kalıp yeni partilerin meclise girmesi gerekir.
  ···
 • 0
  12 gündür terör olayı yaşanmadı
  seçimde hayır çıksın da o zaman görün siz terörü
  ···
 • +1
  chp li olmak ne güzel lan vol2
  bu yazdığını akp, chp, mhp ve hdp için de yazabilir misin panpa, çünkü hepsi bir takun laciverti. Yani sırf bunu chp'ye yazmaman gerek, bu bir algı yönetimi olur yoksa.
  ···
 • 0
  beyler birşey farkettim ve
  Okul başlığında yapılıyor zaten bu. Panpalarımız çözemedikleri soruyu okul analticısına açın, çözeriz birimiz.
  ···
 • +5
  reina saldırganı yakalandı
  (bkz: http://foto.haberler.com/...dirgan-9169100_1310_m.jpg)
  http://www.haberler.com/s...saldirgan-9169100-haberi/
  Arkadaşının evinde oğluyla kalıyormuş Esenyurt'ta. Hali yukarıda.
  http://www.cumhuriyet.com...17/661217_resource/33.jpg
  ···
 • 0
  t c gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı
  Köylü kan ağlıyorsa sorumlusu bu bakanlıktır, mallar depoda çürümüş, yüksek fiyattan satılıyormuş, asıl parayı aradakiler zütürüyormuş, artık buğday ithal eder hale gelmişiz, piyasadaki malların yarısından çoğu kimyasal, kimin umrunda? Sonra çıkar açıklama yapar sayın bakan, uyutur çomarları...
  ···
 • 0
  abd nin sesi niye çıkmıyor lan
  Bir Monroe daha başa gelmez; Abd'nin çekilme politikasını unutun. Türkiye zaten kontrol altında, 2 bağırır çağırır susar yöneticilerimiz. Trump'ın derdi Çin ile Rusya arasını açmak. O sebeple Çin'in üstüne oynuyor. Ayrıca Rusya'nın uçağı düşüyor, Türkiye'nin uçağı düşüyor; ama ABD uçaklarına bir şey olmuyor, ondan sonra ABD pıstı diyorsunuz. Keşke her şey o kadar kolay olsa...
  ···
 • 0
  comara dönüşen milletvekili
  inadına yapın panpa, hatta babanızın da inadına yapın; çünkü ananızı gibiyor. Isırık olayı da her zamanki gibi malum partinin uyduruklarından çıktı; ama siz araştırmadığınız için, sorgulamadığınız için, ÇOMAR olduğunuz için, YOBAZ olduğunuz için bunu görmemen gayet normal. Evet ısırılsa bile bu konuyu malum kişiye nasıl bağladın, ayrıca o da merak konusu. Kıbrıs da bu ara satıldı panpa; ama siz başkan yaptırın inadına. Her 5 gençten biri işsiz, dolar yükseliyor; gibinizde mi? Başkan yaptırın panpa, Allah bin belanızı versin hala bu ortamda başkanlığı düşünüyorsanız.
  ···
 • 0
  kıbrıs görüşmelerinden haberiniz var mı
  Kıbrıs'ı fetheden Ecevit olmadıktan sonra itler ortada havlar, sayenizde geldik bu hale
  ···
 • +2
  siz ayrıştırdınız bu milleti
  Benim %50'im diyerek geride kalan %50'yi gibine takmayarak sizin ayrımlaştırdığınızı söylemeye gerek yok, kendi takunuzu bize atmayın amk andavalları
  ···
 • 0
  nasılsınız umarım yüzmeyi biliyorsunuzdur
  takumuzda boğulduk sağ ol Barbaroscuğum.
  ···
 • 0
  nasılsınız umarım yüzmeyi biliyorsunuzdur
  http://www.cumhuriyet.com...59980/Mufredat_sil_bastan ... _Evrim_teorisi_ve_Ataturk_yok.html
  Atatürk'ün sadece hayatı kısaca anlatılıp geçilecek, geri kalan zamanı da Osmanlı'ya eklerler artık.
  ···
 • 0
  bu adamdan ne istediniz lan
  Eleştirmemişler ki Aktroller adamı yerin dibine sokmaya çalışmışlar ama açılan çukura kendileri girmişler. Ben o adamın yerinde olsam söverdim gelene geçene. Harbi adammış ki hem itlere hem de damata çok güzel bir biçimde düşüncelerini ifade etmiş. Bu adamlar sayesinde batmıyoruz onu da söyleyeyim.
  ···
 • +1
  şu fotoğrafa iyi bakıp iyi belleyin
  Panpa biz insanız, aklımız var, irademiz var. Eli silahlı bir adamla sen masaya oturur musun ya da senin @1'de belirttiğin gibi teröristbaşını savunan veya onunla görüşen insanla konuşur musun? Anlatmak istediğim olay bu en başından bilinebilir bir şeydi; ama sırf oy kaygısıyla bu şekilde binlerce vatandaşımız (asker, polis, hakim, savcı) şehit verildi. Şimdi kandırıldık demenin ne anlamı var, o kadar can gittikten sonra. Senin, benim yakınım olsa bu kadar sakin olabilir miydik panpa? Çözüm süreci oyalama evresiydi, kısa dönemde aleyhimize başarılı, uzun dönemde daha da başarılı oldu. Bu sayede hem pkk bitirilemedi hem de Suriye'de büyük bir kaos oluştu. Yani biz vatandaşların işine değil ama siyasilerin bayağı işine gelmiş oldu.
  ···
 • 0
  çözüm süreci pkkya verilen bir fırsattı
  Kandırıldılar panpa, fetöcü de kandırdı, ışid de kandırdı, pkk da kandırdı. Kandırmayan yok; ama halk bile bile oy veriyor. Çözüm sürecinde şehit edilen bütün askerlerimizin, polislerimizin, hakim-savcılarımızın, vatandaşlarımızın sorumlusu da o zaman malum partiye oy atanlardır. O kadar çok taviz verildi ki o dönem, hepsinin sorumlusu malum parti ve oy atanlardır. Pkk o kadar huur çocukluğu yaparken bizimki ne dedi:
  https://www.youtube.com/watch?v=DC1pEaOOgSc
  Bu ülkede büyük kırılma yaşandı ve evet, sayenizde.
  ···
 • 0
  hukuki işlerden anlayanlar yardım
  Dava yolu uzun sürer panpa, masraflıdır, manevi bakımdan zordur. Adamı dava ederseniz haklı olsanız bile tanık beyanlarıyla, bilirkişi raporlarıyla oynanarak yük üstünüze yıkılabilir. Bu konuda babanın yaş durumuna göre maddi manevi tazminat durumu hesaplanır (ölmeseydi 72 yaşına kadar kaç para alacaktı, ne kadar harcayacaktı, emekli olduktan sonra ne kadar alırdı, ne harcardı şeklinde) Ama dediğim gibi hakim karar verse bile istinafa gider, eğer para sınırını aşarsa temyize gider. Temyize giderse iş 4-5 sene bulur. O sebeple parayı almanız daha makul olur. Şunu diyebilirsin: "Bu davayı açarsam alacağım para trilyon, siz bana 200 bin tl verin kapatalım mevzuyu". Trilyon olmaz; ama en azından blöf atarsın. Yani genel anlamda pazarlık edersin veya 130'u alır faize yatırırsın. Allah rahmet eylesin panpam, sizin de başınız sağ olsun.
  ···
 • 0
  erdoğan dan çok önemli kıbrıs açıklaması
  Adamlar açık açık Cenevre görüşmelerine çağrıyor, başbakan daha önemli işimiz var diyerek gitmiyor. Hani Türkiye'nin garantörlüğü, hani Rumların kaçması? Ya kendi taraftarınıza güzel yediriyorsunuz da bize yemiyor artık. Adamlar açık açık gelin toprağı bölüşelim diyor, Kıbrıs c.başkanı bile halkımız Türkiye'nin orada olmasını istiyor diyor. Ama biz açık açık satıyoruz koskoca stratejik adayı. Artık yokuşa sürmekten vazgeçin ya bir çözüm bulun ya da kartları açık oynayın. Bu da denge politikasıdır, Kıbrıs'ı değil bizi de yakar. Güney Kıbrıs'ın 1963'teki faaliyetlere büyük devletlerin desteğiyle başlaması halinde Kıbrıs'a çıkaracak bir askerimiz bile yok Kıbrıs'taki askerlerden başka. Savaştayız, amk Suriyelilerin zütünü kurtarmakla, daha önce silah yolladığımız binleri şimdi öldürmekle meşgulüz. Ama padişahımızın "selamlık" çıkışı açıklamalara bakılırsa her şey güllük gülistanlık. Şu ezikliğe bakar mısın ya: " Bir dönem Türk tarafı yönetimi alacak iki dönem Rum yönetimi alacak, adil olan budur dedik." Ya o beğenmediğiniz Ecevit zamanında sırf ABD ile aramızın iyi olmamasından dolayı ihtar almasak Kıbrıs bizimdi, hala 2'Ye 1 başkanlık dönsün diyorsunuz, bonz kafası mı bu? Bizi güçsüz devlet olarak göstermekten vazgeçin, şu anda Yunanistan Kardak için hala kaşınıyor, amaç biz güçsüz değiliz mesajı vermek. Ama biz Yunanistan'dan zengin ve güçlü olduğumuz halde hala Kıbrıs'ta babasından izin almış küçük çocuk ezikliği rolünü oynuyoruz, yapmayın!
  http://www.cnnturk.com/vi...adelerine-aciklik-getirdi
  http://www.haberturk.com/...akan-cenevreye-gitmeyecek
  ···
 • +1
  şu fotoğrafa iyi bakıp iyi belleyin
  onları savunmuyorum; ama şuna da göz atarsan sevinirim. Yani adamlar teröristbaşıyla fotoğraf çektirirken bizimkiler de az değilmiş ;)
  http://www.internetmedyas...ak-aciklama-gorusmesi.jpg
  ···
 • +1
  1 operasyonla pkk yı kökten sileceğim
  Hatta tsk yetmezse tüm batıyı kuzeyi de kat orduya, amerika iç savaşı mı oğlum bu? Doğu yok olduğunda ne olacak, düşmanlar bitecek ve mutlu mu olacağız? Ya doğuya atanmış bir sürü yetişmiş insan, hayvancılıkla yurdu besleyen onca vatandaş? Biraz kitap okuyun lan, asmak kesmek kelle uçurmak eskide kaldı
  ···
 • daha çok