• 4 / 31 / 804 entry
 • 431 başlık
 • 17 trend
 • 7,338.77 incipuan

hamsininlove oybirinci nesil normal

 • 0
  bir yahudi efsanesi
  Lilith'in dönmesinden ümidi kesen Tanrı, Adem uyurken bilinen kaburga kemiği yöntemiyle Havva'yı yaratır. Bu yeni kadının, vücudunun bir parçası olduğu için erkeğe karşı çıkamayacağını düşünmektedir. Havva, Lilith'e o kadar benzemektedir ki, Adem uyanınca yanındaki kadının bir başkası olduğunu anlayamaz. Onun kendisine karşı çıkmayıp boyun eğmesini ise "nihayet hidayete erip yola geldi" diye yorumlar.

  Lilith ise artık kesinlikle kötülerin safındadır. Bütün insanların başına gelen nice felaketlerin sebebidir. insanlara yaptığı kötülükler saymakla bitmez: Beşikteki bebeklerin bugünün tıbbınca bile sebebi açıklamayan ani ölümlerinin baş sorumlusu olduğuna inanılır. Hamile kadınlara musallat olarak düşüklere, ölü doğumlara ve anne adaylarının ölümüne sebep olur; (Bizim kültürümüze göre ise bunlara sebep olan 'Al Karısı' adında bir cindir. isterseniz onunla ilgili de paylaşım yapabilirim.) yalnız yatan erkekleri uykularında baştan çıkararak gördüğü erotik düşlerin verimiyle hamile kalır ve cin nüfusunun artmasına katkıda bulunur. Aynaları yurt edinip özellikle aynaya fazla bakan kadınları kendi safına çeker.

  Adem ile olan ilişkileri nedeniyle feministlerin ikonudur Lilith.

  Günümüzde ise bu efsaneye inanan bazı Museviler lohusa kadınları akşam evde yalnız bırakmazlar ve akşam çamaşır ipine bebek giysisi asmazlar. Çünkü bunları gören Lilith'in o evde bir bebek olduğunu anlamasından endişe ederler.
  ···
 • 0
  bir yahudi efsanesi
  Kendisine sunulan sıcak yuvayı kapıyı çarparak terkettiği için artık yeri de cennetten kovulmuşların arasında olacaktır. Çevresindeki cinlerle ve cinlerin kralı (ya da şeytanın ta kendisi) ile ilişkiye girer ve onlardan cin çocuklar doğurur, hem de günde yüz çocuk gibi yüksek bir oranda. inanışa göre dünyada kötülüklerin bu kadar yaygınlaşmasının sebebi budur.

  Cennette yalnız kalan Adem ise Lilith'i geri getirmesi için Tanrı'ya yalvarır. Tanrı da Senoy, Sensenoy ve Semangelof adlı üç meleği elçi olarak gönderip "evine dön" çağrısı yaptırır Lilith'e. O da kesinlikle dönmeyeceğini bildirir. Melekler kendisini, geri dönmemesi halinde her gün yüz çocuğunu öldürmekle tehdit ederler. Tehdit yerine getirilir. Lilith, duyduğu acıyla bundan sonra Adem soyundan gelen bütün insanların, özellikle hamile ve doğum yapmakta olan kadınlarla bebeklerin baş düşmanı olmaya yemin eder.
  ···
 • -1
  bir yahudi efsanesi
  Lilith Efsanesi--- ilk kadın efsanesi

  kökeni tarih öncesi çağlara dayanan bir Yahudi

  Efsaneye göre Lilith, Hz. Adem (a.s)'ın ilk eşidir. Onunla aynı anda yaratıldığı için ona tabi olmak istemez ve böylelikle lanetlenir.

  Hz. Havva ise ondan sonra yaratılır.
  Yahudilere göre (onların anlatımıyla)

  bu efsanenin hikayesi tam olarak şöyledir;

  Tanrı insanı başlangıçta Adem ve Lilith olarak çift yaratır. Tanrının bir lutfu olarak Adem ve Lilith cennette birlikte yaşamaya başlarlar. Ancak bu birliktelik mutlu bir beraberlik değildir. Anlaşmazlık sebepleri ise şimdiki çiftlerinkinden farklı değildir: Adem, Lilith'in olaylara neden kendisinden farklı yaklaştığını anlayamaz. Onu kendisine hizmet etme, bahçeyi bakımlı ve düzenli tutma konusunda tembel ve isteksiz olmakla suçlar.

  En önemli sorun ise Adem'in, cinsel ilişki sırasında kadının sürekli altta olmasını istemesidir ve bunu da kadına üstünlüğünün gereği olarak görür. Lilith ise bu pozisyonu aşağılayıcı bularak karşı çıkar.

  Kısacası anlaşmazlık sebebi Adem'in sürekli olarak kadına üstünlük taslaması, ona hükmetmeye çalışmasıdır. Lilith ise ikisinin de aynı topraktan yaratıldığına göre eşit olmaları gerektiğini savunur ve erkeğin kendisinden üstün olmak istemesine bir anlam veremez. Sonunda birlikte yaşamalarının imkansız hale geldiğine karar verir ve Tanrı'nın söylenmemesi gereken adını anarak (ki bu isim cennetten çıkış için tek paroladır.) uçup gider ve yeryüzünde Kızıl Deniz yakınlarındaki bir mağaraya sığınır. Lilith, Adem ile anlaşamayınca cenneti terk eder ve dünyaya gider.
  ···
 • 0
  2k olan inci puanı şerefine
  (bkz: hamsininlove)
  ···
 • +15 -37
  7 numaralı dükkan
  Sosyal medyada dün paylaşılan bir tweet , herkese beyin fırtınası yaptırdı.

  peki siz olsanız

  7 numaralı dükkana ne açardınız ???

  {[InciListeHaberYap]}
  [[
  {{resim: http://imgim.com/0Gl6VB.jpg }}
  ]]
  ···
 • 0
  Sosyal medyada dün paylaşılan bir tweet,

  herkese beyin fırtınası yaptırdı

  siz olsanız

  7 numaralı dükkana ne açardınız

  {[InciListeHaberYap]}
  [[
  {{resim: http://imgim.com/0Gl6VB.jpg }}
  ]]
  ···
 • -1
  kut ül amare savaşını kazandık mı
  Burak Kut Kut'ül Amare Kahrdıbını' olarak anılan Halil Kut Paşa'nın torunu

  ek bilgi

  Dr. Necdet Özgelen, Kut'ül Amare komutanı Halil Paşa'nın mezarına rakı dökülmesini vasiyet ettiğini açıklamıştı.

  Özgelen şunları söylemişti:

  "Halil Paşa gırtlak kanseri olmuştu. Paşa babam burnundan geçirilen bir sondayla ancak sulu gıdalar alabiliyordu. Paşa babam soldayla rakı içiyordu. Bana daima vasiyet ederdi. 'evladım ölürsem, benim mezarıma ziyarete gelirsen, başucuma bir şişe rakı dök... Kayınbirader ile gittik, mezarı da bulduk, ama rakıyı dökemedik. Nasıl dökerdiniz, mezarlık ve rakı nasıl bir arada olabilir."
  ···
 • +3
  bir şehit mektubu
  2 Haziran 1916’da Kolağası (Yüzbaşı) Mehmed Tevfîk, Çanakkale Harbi’nde bir ingiliz mermisi ile yaralanmış ve şehîd olmadan önce şu mektubu yazmıştı:
  Ovacık yakınlarındaki Ordugâhtan 18 Mayıs 1331 Pazartesi (1916)
  Sebeb-i hayatım, feyz-i refîkım,
  Sevgili babacığım ve vâlideciğim,
  Arıburnu’nda ilk girdiğim müthiş muhârebede sağ yanımdan ve pantolonumdan hâin bir ingiliz kurşunu geçti. Hamdolsun kurtuldum. Fakat, bundan sonra gireceğim muhârebelerden kurtulacağıma ümîdim olmadığından, bir hâtırâ olmak üzere, şu satırları yazıyorum.
  Hamd ü senâlar olsun Cenâb-ı Hakk’a ki, beni bu rütbeye kadar ulaştırdı. Yine mukadderât-ı ilâhiyye olarak beni asker yaptı. Siz de ebeveynim olmak dolayısıyla, beni vatan ve millete hizmet etmek için nasıl yetiştirmek lâzımsa öylece yetiştirdiniz. Sebeb-i feyz-i refîkım ve hayatım oldunuz. Hakk Teâlâ Hazretleri’ne nihâyetsiz hamd ve sizlere sonsuz teşekkürler ederim.
  Şimdiye kadar milletin bana verdiği parayı bugün hak etmek zamânıdır. Vatanıma olan mukaddes vazîfemi yerine getirmeye çalışıyorum. Şehîdlik rütbesine kavuşursam, Cenâb-ı Hakk’ın en sevgili kulu olduğuma kanâat edeceğim. Asker olduğumdan, bu her zaman benim için pek yakındır.
  Sevgili babacığım ve vâlideciğim! Gözbebeğim olan hanımım Münevver’i ve oğlum Nezihciğimi önce Cenâb-ı Hakk’ın sonra sizin himâyenize bırakıyorum. Onlar hakkında ne mümkün ise lütfen yapmaya çalışınız. Servetimizin olmadığı mâlûmdur. Mümkün olandan fazla bir şeyi isteyemem. istersem de boşunadır. Refîkama (hanımıma) hitâben yazdığım kapalı mektubu lütfen kendi eline veriniz! Tabiî ağlayıp üzülecek; tesellî ediniz. Allâh Teâlâ’nın takdîri böyle imiş. isteklerim ve borçlarım hakkında refîkamın mektubuna koyduğum deftere ehemmiyet veriniz! Münevver’in hâfızasında veyahut kendi defterinde kayıtlı borçlar da doğrudur. Münevver’e yazdığım mektubum daha geniştir. Kendisinden sorunuz.
  Sevgili baba ve vâlideciğim! Belki bilmeyerek size karşı birçok kusurlarda bulunmuşumdur. Beni afvediniz! Hakkınızı helâl ediniz! Rûhumu şâd ediniz! işlerimizin düzeltilmesinde refîkama yardımcı olunuz!
  Sevgili hemşîrem Lütfiyeciğim!
  Bilirsiniz ki, sizi çok severdim. Sizin için gücümün yettiği nisbette ne yapmak lâzımsa isterdim. Belki size karşı da kusûr etmişimdir. Beni afvet, mukadderât-ı ilâhiyye böyle imiş. Hakkını helâl et, rûhumu şâd et! Yengeniz Münevver hanımla oğlum Nezih’e sen de yardım et!
  Ey akrabâ ve dostlarım, cümlenize elvedâ! Cümleniz hakkınızı helâl ediniz! Benim tarafımdan cümlenize hakkım helâl olsun! Elvedâ, elvedâ! Cümlenizi Cenâb-ı Hakk’a tevdî ve emânet ediyorum. Ebediyyen Allâh’a ısmarladık, sevgili babacığım ve vâlideciğim…
  Oğlunuz
  Mehmed Tevfîk

  arşiv çanakkale şehitliği müzesi /// mektuplar
  ···
 • 0
  simpsonların sırrı
  çizgi filmden
  ülke yönetmek
  ···
 • 0
  türkiye profesyonel futbolcular derneği
  Dernekten yapılan açıklamada yazı, “Türkiye'de futbol dünyası içinde her zaman tartışma konusu olan ve sürekli ‘ne kadar zor olabilir ki?... ’ bakış açısıyla lanse edilen futbolcu olmaya dair güzel bir yazı paylaşmak istedik. Bir üyemiz tarafından bize ulaştırılan ve ‘Türkiye'de futbolcu olmanın’ zorluklarını aktaran cümlelerde futbolcu kardeşlerimiz ile büyüklerimizin ne anlatmak istediğimizi sonuna kadar anlayacaklarını bildiğimizi, ‘futbolcu olmak çok kolay’ bakış açısına sahip olanların ise bu düşüncelerini bir kez daha gözden geçirmelerini sağlayacak yazımız aşağıdaki şekildedir... ” ifadeleriyle kamuoyuna duyuruldu.

  sosyal medyadan görüntüler

  {[InciListeHaberYap]}
  [[
  {{resim: http://odatv.com/images/resimler/tweet1(24) .jpg }}
  ]]

  {[InciListeHaberYap]}
  [[
  {{resim: http://odatv.com/images/resimler/tweet2(31) .jpg }}
  ]]

  {[InciListeHaberYap]}
  [[
  {{resim: http://odatv.com/images/resimler/tweet3(17) .jpg }}
  ]]

  {[InciListeHaberYap]}
  [[
  {{resim: http://odatv.com/images/resimler/tweet4(7) .jpg }}
  ]]

  {[InciListeHaberYap]}
  [[
  {{resim: http://odatv.com/images/resimler/tweet5(9) .jpg }}
  ]]

  {[InciListeHaberYap]}
  [[
  {{resim: http://odatv.com/images/resimler/tweet6(6) .jpg }}
  ]]

  {[InciListeHaberYap]}
  [[
  {{resim: http://odatv.com/images/resimler/tweet7(4) .jpg }}
  ]]

  {[InciListeHaberYap]}
  [[
  {{resim: http://odatv.com/images/resimler/tweet8(4) .jpg }}
  ]]

  {[InciListeHaberYap]}
  [[
  {{resim: http://odatv.com/images/resimler/tweet9(3) .jpg }}
  ]]

  {[InciListeHaberYap]}
  [[
  {{resim: http://odatv.com/images/resimler/tweet10(6) .jpg }}
  ]]

  {[InciListeHaberYap]}
  [[
  {{resim: http://odatv.com/images/resimler/tweet11(3) .jpg }}
  ]]

  {[InciListeHaberYap]}
  [[
  {{resim: http://odatv.com/images/resimler/tweet12(2) .jpg }}
  ]]

  {[InciListeHaberYap]}
  [[
  {{resim: http://odatv.com/images/resimler/tweet14(2) .jpg }}
  ]]
  ···
 • 0
  Dernekten yapılan açıklamada yazı, “Türkiye'de futbol dünyası içinde her zaman tartışma konusu olan ve sürekli ‘ne kadar zor olabilir ki?... ’ bakış açısıyla lanse edilen futbolcu olmaya dair güzel bir yazı paylaşmak istedik. Bir üyemiz tarafından bize ulaştırılan ve ‘Türkiye'de futbolcu olmanın’ zorluklarını aktaran cümlelerde futbolcu kardeşlerimiz ile büyüklerimizin ne anlatmak istediğimizi sonuna kadar anlayacaklarını bildiğimizi, ‘futbolcu olmak çok kolay’ bakış açısına sahip olanların ise bu düşüncelerini bir kez daha gözden geçirmelerini sağlayacak yazımız aşağıdaki şekildedir... ” ifadeleriyle kamuoyuna duyuruldu.

  ayıptır be arkadaş siz sadece yazdan yaza milyon dolarlar alıp
  bir şikayet ediyorsunuz

  amatör takım oyuncuları bile bu kadar ağlamıyor
  ···
 • 0
  insanları nasıl köleniz yaparsınız üşüşün
  oo hırsız hoş geldin
  ···
 • 0
  thecarry
  wattpadten oradan buradan hikaye çalıp burada prim yapan liseli veled

  http://78.media.tumblr.co...fqj9vCGL1r77qs3o1_400.jpg
  ···
 • +1 -3
  orman musallatı
  https://a.wattpad.com

  iyi okumalar
  ···
 • 0
  amcamın hayatımızı mahvetmesini anlatıyorum
  http://www.incisozluk.com...F%C4%B1-kahpelik/eniyi/1/

  bir burda war birde watpatte
  ···
 • 0
  amcamın hayatımızı mahvetmesini anlatıyorum
  öncelikle selamün aleykümü okuduktan sonra

  dj dikkat sandım korktum

  eksiledim

  artı neyi telden yazıyorsun amk watpattden kopyala yapıştır yapıyorsun
  ···
 • 0
  tefecinin yanında çalışıyorum
  biz adam öldürmeyiz mafya değiliz biz küfürlü bankacıyız
  ···
 • 0
  tefecinin yanında çalışıyorum
  ailenden alınır oda yoksa seni bize getiren arkadaşından alırız
  fark etmez kaçan elbelte oluyor ama bir gün yine dönüyor
  ···
 • 0
  tefecinin yanında çalışıyorum
  yok bankayız biz
  ···
 • +1
  tefecinin yanında çalışıyorum
  görsel netten buldum gerçek görsel gönderemedim
  ···
 • -1
  tefecinin yanında çalışıyorum
  yok birde amk kendi resmimizi mi ifşa edeydik
  ···
 • 0
  tefecinin yanında çalışıyorum
  yok pampa sabun üretiyoruz
  ···
 • 0
  tefecinin yanında çalışıyorum
  şehirler arası için küçüğüz sadece il bazındayız zaten büyütmezler her semtin ilin kendi adamları var zıplayamaz çekirge yoksa kırarlar ayağımızı
  sigorta diye bir şey yok allaha emanet var bizde
  ···
 • 0
  tefecinin yanında çalışıyorum
  aynen bazende kendimiz yapıyoruz
  ···
 • 0
  tefecinin yanında çalışıyorum
  yok be bankaların küfürlüsü sadece
  ···
 • daha çok